صادرات به ترکیه

صادرات به ترکیه

کشور ترکیه یکی از همسایگان شمال غربی ایران است و در سال های اخیر رشد اقتصادی بسیار خوبی را تجربه کرده است. ترکیه به سبب صنعت گردشگری بسیار توانمند خود و نیاز به استفاده از مواد غذایی با کیفیت، بازار صادرات این اقلام به ترکیه بسیار داغ است. صادرات به ترکیه، یکی از نمونه کشورهای هدف  جهت انواع محصولات و کالا های صادراتی محسوب می شود با وجود این که کشور ترکیه یکی از کشورهای صادراتی بسیاری از محصولات مانند کشمش است و انواع کالا ها را به کشور های دیگر صادر می کند.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

به علت رابطه خوب دو کشور و رعایت حسن همجواری، کشور ترکیه یکی از شریک های تجاری کشور ایران  می باشد و تبادلات زیادی در زمینه های انرژی و مواد غذایی دارند.

 

صادرات ایران به ترکیه

همانطور که گفتیم کشور ترکیه یک کشور هدف صادراتی برای ایران محسوب می شود  و در سال 2017 ، صادرات به ترکیه از کشور ایران با یک رشد خوب روبه رو بوده و می توان گفت  بازرگانان ایرانی توانسته اند در برخی زمینه ها مانند صادرات صیفی جات و خشکبار موقعیت های خوب تجاری برای خود کسب کنند.. از انواع صادرات به ترکیه می توان به صادرات خشکبار به ترکیه ، صادرات سنگ به ترکیه، صادرات زعفران به ترکیه، صادرات پسته به ترکیه، تجارت چمدانی زعفران به ترکیه اشاره کرد.

ایران در کل ده گروه کالا جهت صادرات به ترکیه ظرفیت دارد و نفت و فرآورده‌ های نفتی هم از این کالا ها مستثنی نیست البته که سنگ های ساختمانی برای صادرات به ترکیه هم انجام می شود. صادرات به ترکیه، به علت طیف خوب بازار ترکیه جهت صادرات محصولات ايرانی بسیار مساعد است. و در سال های اخير کشور ایران توانسته در اين بازار بسیار موفق و کارامد باشد. تمامی محصولات از شرکت صادرات واردات از ترکیه مطمئن انجام می شود.

صادرات زعفران به ترکیه

صادرات زعفران به ترکیه 

زعفران یا همان طلای سرخ یکی از ادویه های محبوب در جهان است و ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده زعفران در جهان شناخته شده است. سالانه مقادیر زیادی زعفران به دیگر نقاط جهان صادر می شود و صادرات زعفران یکی از تجارت های مهم در ایران و دارای درآمد ارزی بسیار بالایی است.

صادرات زعفران به ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است. کشور ترکیه به سبب همسایگی و دسترسی و همچنین داشتن اقتصاد گردشگری رو به رشد، بازار خوبی برای انواع مواد غذایی است و بازرگانان ایرانی نیز توانسته اند وارد این بازار بزرگ شوند.

البته در صادرات زعفران به ترکیه کشورهایی مانند افغانستان و اسپانیا نیز وارد رقابت با زعفران ایرانی شده اند. اسپانیا بزرگ ترین واردکننده زعفران ایرانی است که اغلب به صورت فله از ایران به این کشور وارد شده و با برند و لیبل اسپانیا به ترکیه وارد می شود. افغانستان نیز در سال های اخیر تحت حمایت سازمان ملل به کشت زعفران روی آورده و نیز به سبب داشتن حمایت های بین المللی برای کاهش تولید مواد مخدر و کشت خشخاش توانسته است به این بازار وارد شود. کشاورزان ترکیه هم با استفاده از مزارع گلخانه ای اقدام به کشت پیاز زعفران و تولید آن کرده اند. با وجود رقبای جدید و تولید محدود این محصول در ترکیه باز هم صادرات زعفران به ترکیه از رونق خوبی برخوردار است.

تجارت چمدانی زعفران به ترکیه

با وجود بازار مناسب برای زعفران در ترکیه برخی اقدام به تجارت چمدانی زعفران به ترکیه کرده اند که به نوبه خود بسیار جالب است. البته محدودیت هایی برای خروج زعفران در گمرکات ایران ایجاد شده است که هر شخص به اندازه مشخصی حق به همراه داشتن زعفران را دارد و از خروج بیش از اندازه مشخص شده زعفران جلوگیری می شود.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

صادرات پسته به ترکیه

پسته یکی از انواع خشکبار محبوب در جهان است و ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده پسته در جهان شناخته شده است. سالانه مقادیر زیادی پسته به دیگر نقاط جهان صادر می شود و صادرات پسته یکی از تجارت های مهم در ایران و دارای درآمد ارزی بسیار بالایی است. صادرات پسته به ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است. کشور ترکیه به سبب همسایگی و دسترسی و همچنین داشتن اقتصاد گردشگری رو به رشد، بازار خوبی برای انواع مواد غذایی است و بازرگانان ایرانی نیز توانسته اند وارد این بازار بزرگ شوند. ترکیه در سال های گذشته بر روی ترویج کشت پسته سرمایه گذاری کرده و هم اکنون در جمع کشورهای تولیدکننده پسته قرار دارد اما حجم تولیدی این کشور نمی تواند جوابگوی بازار مصرف این کشور باشد و به واردات همچنان نیاز دارد.

البته در صادرات پسته به ترکیه کشورهایی مانند آمریکا و مراکش نیز وارد رقابت با پسته ایرانی شده اند. آمریکا توانسته است با ایجاد بهره وری در باغات پسته خود گوی سبقت را در زمینه ی تولید پسته از رقیب خود ایران برباید و هم اکنون خود را به عنوان بزرگ ترین تولید کننده پسته در جهان مطرح کند. به واسطه ی همکاری های اقتصادی بین ترکیه و آمریکا، صادرات پسته به ترکیه از سوی آمریکا رشد زیادی داشته است.

البته به علت کیفیت بالای پسته ی ایرانی و طعم و مزه بسیار مطلوب آن، همچنان بسیاری از مشتریان جهانی به دنبال پسته ایرانی هستند و نوع ایرانی آن را به دیگر رقبا ترجیح می دهند.

صادرات پسته به ترکیه

صادرات خشکبار به ترکیه

خشکبار یکی از انواع مواد غذایی محبوب در جهان است و ایران نیز یکی از تولیدکننده های شناخته شده در زمینه هایی مانند پسته، انجیر خشک، خرما و بادام در جهان شناخته شده است. سالانه مقادیر زیادی خشکبار به دیگر نقاط جهان صادر می شود و صادرات پسته، صادرات خرما و صادرات انجیر خشک یکی از مهم ترین فعالیت های تجاری ایران در زمینه ی مواد غذایی و دارای درآمد ارزی بسیار بالایی است. صادرات خشکبار به ترکیه در سال های گذشته رونق بسیار خوبی داشته است. کشور ترکیه به سبب داشتن جمعیت زیاد، بازار خوبی برای انواع مواد غذایی است و فرصت بسیار خوبی برای بازرگانان ایرانی به وجود آورده است تا بتوانند کالای ایرانی را وارد این کشور کنند.

 

رشد صادرات به ترکیه

با وجود تمامی مشکلات همچون تحریم ها و مشکلات ناشی از بازگشت ارز، همچنان فعالین تجاری و بازرگانان ایرانی در این بازار بزرگ حرفی برای گفتن دارند و مشکلات نتوانسته تجار ایرانی را از منافع سرشار این بازار بزرگ دور کند. وجود قرارداد های گمرکی بین ایران و ترکیه و همچنین مشوق های صادراتی می تواند باعث افزایش حجم مبادلات دو کشور شود.

اتاق های مشترک بازرگانی دو کشور نیز در سال های اخیر بسیار فعال بوده اند و هیئت های تجاری دو کشور در تلاش برای بهبود مناسبات دو طرفه بوده اند. بسیاری از بازرگانان برای دستیابی به بازار های کشورهای اروپایی از ترکیه استفاده می کنند تا بتوانند راحت تر کالای خود را به مشتریان خود در کشورهای اروپایی برسانند. استفاده از مسیرهای ریلی و ترانزیتی ترکیه برای دسترسی به اتحادیه اروپا یک فرصت برای شرکت ها و بازرگانان ایرانی فراهم کرده است.

مطالب مرتبط:

خرمای مجول
صادرات به قطر
صادرات به امارات
صادرات به روسیه
صادرات خشکبار به اروپا
صادرات خرما به امارات
انواع خرمای صادراتی ایران

 

نحوه صادرات به ترکیه

همان طور که مطلع هستید جهت صادرات به ترکیه روش های گوناگونی چون هوایی،زمینی و…. وجود دارد. که یکی از روش های مرسوم و سنتی حضور تاجر در کشور ترکیه و فروش مستقیم حضوری خواهد بود در این روش تاجر محصول خود را به مشتریان معرفی می کند تا خریداری صورت گیرد اما همیشه این روش پاسخگو نیست و اگر می خواهید از یک روش مدرن و جدید استفاده کنید روش های آنلاین از نمونه روش های خوبی می باشد که در این مورد شما باید سایت های تجاری که معتبر هستند را جستجو کنید و محصولاتی را که قصد فروش آن را دارید می توانید در این سایت ها قرار دهید تا به دیگران معرفی شود. 

 

در کل می توان گفت صادرات به کشورهای مختلف از لحاظ شرایط جغرافیایی که دارد به روش های مختلف زیر صورت می گیرد: 

 

    تحویل محصول درمحلی که  به حمل کننده مقرر شده است 

    تحویل محصول در محل کار 

    تحویل  محصول در کنار کشتی 

    تحویل محصول در مرز کشور

    تحویل محصول روی عرشه کشتی

    تحویل محصول در بندر مقصد روی اسکله 

    تحویل محصول در بندر مقصد روی عرشه کشتی 

   

با توجه به نحوه دریافت کالا که خریدار تعیین نموده است  یا بر عهده فروشنده است یا خریدار. پس توجه کنید اگر بیمه ی محصول و حتی محل تحویل دادن محصول برای شما مهم است حتما با دقت بیشتر نحوه صادرات به ترکیه را انتخاب کنید.

صادرات به ترکیه

مراحل صادرات کالا به ترکیه

بعد از این که بازار هدف تعیین شد و تصمیم به صادرات کالا گرفته شد باید یک سری مراحل را با دقت که مهم ترین و سخت ترین کار است را همان اوایل کار انجام دهید.

 

تاسیس شرکت

در کل برای تمامی امور اقتصادی و رسمی نیاز است که یک شرکت تاسیس شود تا عملیات خرید و تولید کالا انجام شود.

 

ایجاد حساب بانکی

جهت مبادلات ارز بین بانکی نیاز به حساب بانکی می  باشد.

 

صدور پیش فاکتور

زمانی که خریدار را تعیین شد، یک پیش فاکتورکه مشخصات محصول را دارد برای او ارسال می کنید.

 

بسته بندی

محصولات را طبق قراردادی که بسته اید به صورت بسته بندی ارسال می کنید. 

 

امور گمرکی

طبق مصوبات داخلی سیف کالا را به گمرک در ایران باید پرداخت کنید.

 

مجوز صادرات از ارگان‌های مربوط

 

باید مجوز صادرات کالا مانند برگ سبز گمرک را از وزارت صنعت،  وزارت بهداشت،تجارت، صنایع کشاورزی و معدن و… گرفته شود.

 

ارائه کالا به گمرک

باید محصول و تمامی مدارک مربوط به آن را به گمرک بدهید تا اظهارنامه صادراتی  را دریافت کنید.

 

بیمه کالا

باید کالای خود را از طریق شرکت های حمل و نقل بین المللی مربوطه بیمه کنید.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

 

خدمات باسکول

برای خرید و فروش بهترین کالاهای صادراتی ایران و همچنین اطلاع از  قیمت آن ها می توانید از بازار باسکول استفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

 

برای دیدن محصولات و ارتباط با فروشندگان بر روی محصول کلیک کنید:


باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.