صادرات خرما

صادرات خرما

در رتبه بندی جهانی صادرات خرما ایران با صادرات خرمای سالانه بیش از 400 هزار تن در رتبه  سوم جهان قرار گرفته است.

ایران از نظر سطح زیر کشت خرما در جهان مقام اول را دارد و سالانه مقادیر زیادی از این محصول تولیدی به بازار های دیگر کشورها راه پیدا  کرده و صادرات خرما بسیار پر رونق می باشد.

برای ارتباط با فروشندگان عمده خرما محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

از این رو ایران با تولید انواع خرمای مرغوب صادراتی مانند ارقام مضافتی، پیارم و… از کشورهای مهم تولیدکننده ی خرما به شمار می رود.

 

صادرات خرما، باید ها و نباید های آن

فرآیند صادرات کالا نیازمند رعایت قوانین بسیار و گرفتن مجوز هایی است که در این مقاله به معرفی آن ها مانند مجوز صادرات خرما می پردازیم.

صادرات کالا یک فرآیند پیچیده می باشد که از گرفتن سفارش خارجی یا نیاز بازار خارجی آغاز شده و و با تحویل کالا در مقصد و تسویه پول به درازا می انجامد.  انجام این فرآیند نیازمند تجربه و دقت بسیار بالایی است که در صورت خطا در آن می تواند خسارات زیادی به بار آورد.

اولین گام برای شروع صادرات خرما، اطلاع کامل از بازار هدف است که جز مهم ترین بخش های این فرآیند محسوب می شود. اطلاع از میزان صادرات به بازار هدف و وجود رقبا در این بازار و همچنین اطلاع از قیمت خرما در بازار هدف کمک بزرگی به برنامه ریزی برای صادرات خرما می کند. اطلاعات از نحوه بسته بندی و قیمت در بازار به ما کمک می کند با واقعیت های بازار جدید آشنا شده و محصولی متناسب با بازار هدف آماده کنیم. برای آشنایی با بازار هدف راه های زیادی وجود دارد که از رایج ترین آن ها استفاده از شرکت های واسط و جمع آوری میدانی اطلاعات از بازار هدف می باشد. گاهی یک سفر به کشور مورد نظر و دیدن بازار به ما کمک فراوانی در شناخت فرهنگ، بازار و شناسایی موقعیت های تجاری می کند.

یافتن فروشنده معتبر برای صادرات خرما

یکی از مهم ترین بخش های صادرات کالا که مشخص کننده ی سود تجارت در یکی بازار رقابتی است مربوط به خرید کالا در بازار مبدا می باشد!

برای خرید و فروش خرمای صادراتی ایران و همچنین اطلاع از  قیمت خرمای صادراتی می توانید از بازار استفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

شناخت بازار در صادرات خرما

پس از جمع آوری اطلاعات از کشور و بازار مقصد برای صادرات خرما و قبل از ارسال کالا، وقت آن است که به دنبال خریدار برای محصول خود باشید و با مراکز خرید و پخش خرما در کشور مقصد وارد مذاکره شوید. برای این کار نیز می توانید از شرکت های واسط بازاریابی بین المللی استفاده کنید. عرف تجارت بین المللی در هر کالا متفاوت بوده و می تواند شرایط خاص خود را داشته باشد که باید قبل از عقد قرارداد خرید نسبت به شرایط فروش محصول خود اطمینان کامل داشته باشد.

 

مجوز صادرات خرما

برای صادرات خرما شما نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارید اما می توانید از کارت بازرگانی سایر افراد نیز برای این کار استفاده کنید. بسیاری از افراد و شرکت ها با داشتن کارت بازرگانی این کار را برای شما انجام می دهند.

طبق قانون تعرفه صادرات خرما صفر است و صادرکنندگان می توانند بدون پرداخت تعرفه این کالا را به کشورهای دیگر صادرکنند. البته ستاد تنظیم بازار برای جلوگیری از بالا رفتن بی رویه ی قیمت خرما در کشور در هنگام لزوم نسبت به ممنوعیت صادرات خرما و یا تعیین عوارض صادرات خرما اقدام می کند. ممنوعیت صادرات خرما و یا تعیین عوارض معمولا قبل از فرارسیدن ماه مبارک رمضان اتفاق می افتد که زمان اوج مصرف انواع خرما در کشور می باشد.

تعدادی از مهم ترین کد های تعرفه صادرات خرما را مشاهده می کنید:

کد تعرفه گمرکی خرما: 08041000

کد تعرفه گمرکی خرما کبکاب: 08041020

کد تعرفه گمرکی خرما پیاروم: 08041030

کد تعرفه گمرکی خرما مضافتی: 08041040

کد تعرفه گمرکی خرما شاهانی: 08041050

کد تعرفه گمرکی خرما زاهدی: 08041060

کد تعرفه گمرکی خرما سایر: 08041090

رعایت قوانین کشورهای مقصد در صادرات خرما

نکته بسیار مهم در صادرات خرما توجه به قوانین کشور مقصد و رعایت استاندارد های غذایی در آن کشور است. کشورهای اروپایی یکی از مهم ترین بازار های صادرات خرمای ایران هستند که سالانه مقادیر زیادی از انواع خرمای ایرانی مانند خرمای مضافتی، خرمای پیارم، خرمای  کبکاب و خرمای زاهدی از مهم ترین آن ها هستند.

قوانین اروپا نسبت به واردات مواد غذایی بسیار سخت گیرانه است و قبل از ورود کالا به این کشور ها باید آزمایش های زیادی برای تعیین میزان سموم و کیفیت محصول انجام شود. قبل از ارسال محصول خود با دقت قوانین واردات کشور مقصد را بررسی کنید زیرا هزینه های مرجوعی و نابودی محصول در این مرحله بسیار بالاست.

نوع بسته بندی محصول در فروش آن به شدت تاثیرگذار است، استفاده از بسته بندی های مناسب برای صادرات خرما یک اهرم بسیار قدرتمند در بازاریابی آن به حساب می آید که می تواند تمایز بسیار مشخصی با دیگر محصولات مشابه در عرصه رقابت بین المللی به وجود آورد. ضرورت بسته بندی در صادرات خرما از آن جا نمود پیدا می کند که این بسته بندی هم به عنوان یک اهرم قوی بازاریابی به کار می رود و هم به عنوان حفاظی برای نگهداری بهتر محصول به کار می رود.

مطالب مرتبط:

خرمای مجول
صادرات خرما به امارات

صادرات خرما به اندونزی
صادرات خرما به مالزی
صادرات خرما به هند
صادرات خرما به پاکستان
انواع خرمای صادراتی ایران

برای ارتباط با فروشندگان عمده خرما محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان