واردات کالا

واردات کالا

واردات کالا به مجموعه عملیاتی گفته می شود که منجر به وارد نمودن کالایی به داخل کشور خواهد شد. توجه داشته باشید که کالایی اجازه ورود به کشور خواهد داشت که مورد تایید گمرک بوده باشد. واردات به کشور نیازمند طی کردن مراحل مختلفی می باشد که فرد متقاضی باید حتما کارت بازرگانی داشته باشد.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

بدون داشتن کارت بازرگانی حتی اجازه ثبت درخواست وارد نمودن کالا نخواهید داشت. طی کردن درست و کامل مراحل واردات کالا امری ضروری می باشد که حتما باید به آن توجه ویژه داشته باشید. باید در نظر داشته باشید که برای واردات کالا بهتر است از یک متخصص کارشناس حرفه ای مشاوره واردات بگیرید. چرا که رعایت کردن برخی موارد می توان سود بیشتری عاید شما کرده و مراحل واردات سریعتر طی شود. کالاهای وارداتی معمولا به کالاهایی تلقی می شوند که در داخل کشور کمتر موجود بوده و مردم به آن نیاز داشته باشند. واردات کالا را نمی توان موردی راحت دانست، چرا که باید جهت این کار اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی را داشته و مراحل را به درستی طی نمایید. قبل از هر چیزی باید کالای مورد نظر را شناسایی نمایید که می تواند در بهره وری تاثیر مستقیم داشته باشد.

نکاتی که احتمالا نمی دانید (کلیک کنید)

اتاق بازرگانی ایران و چین

شرکت های صادراتی

ثبت شرکت در عمان

مراحل واردات کالا

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم، واردات مراحل بسیاری دارد که باید به تمامی آنها توجه شود. یکی از مهمترین موارد قابل توجه اطلاع از فروشنده و یا تولید کننده محصول مورد نظر شما در خارج می باشد. چرا که باید اطلاعاتی کامل از محصول قبل از خرید کسب نمایید. در ادامه به بررسی تک تک مراحل واردات کالا پرداخته ایم:

– شناسایی تولید کننده: چنانچه فروشنده محصول مورد نظر را می شناسید دیگر نیازی به جستجو نخواهید داشت و می توان گفت یکی از مراحل سخت را پشت سر گذاشته اید. اما کسانی که تولید کننده و یا فروشنده محصول را نمی شناسند، باید نسبت به یافتن آن اقدام نمایند. بهتر است این کار را به یک متخصص حرفه ای بسپارید. چرا که یکی از مهمترین مراحل را می توان این مرحله دانست. در این مرحله است که میزان سود تعیین خواهد شد. چرا که یافتن شرکت معتبر با قیمتی پایین تر تاثیر بسزایی بر سوددهی خواهد گذاشت.

– پس از اینکه فروشنده کالا را یافتید، می توانید اقدام به استعلام نمایید. استعلام شامل قیمت و مشخصات فنی محصول می باشد که باید حتما از صحت اطلاعات ارائه شده توسط فروشنده اطمینان حاصل کنید.

– قبل از اینکه قراردادی با فروشنده تنظیم نمایید، درخواست نمونه کار دهید. چرا که نمونه کار نشان دهنده کیفیت و کارایی محصول خواهد بود و می تواند شما را از وارداتی مطمئن آگاه سازد.

واردات کالا

شرایط واردات کالا

– در واردات کالا پس از اینکه از کیفیت محصول اطمینان حاصل نمودید باید تعداد، نوع و مدل کالا را انتخاب نمایید. چرا که در هر یک از فصل ها می تواند تفاوت شایانی در بازار خرید و فروش مشاهده نمود. مهمترین مورد قابل توجه، اطمینان از کشش بازار و تقاضا محصول می باشد که باید متناسب با علایق مردم بوده باشد.

– قبل از اینکه کالا را خریداری کنید، تمامی هزینه ها را برآورد نمایید که شامل هزینه های حمل و نقل، گمرک، خود محصول و… خواهد شد. بهتر است قیمت تمام شده محصول را تخمین بزنید تا میزان فروش و همچنین علاقه مردم به خرید را ارزیابی نمایید.

– باید میزان هزینه های سربار را نیز محاسبه نمایید که شامل هزینه های ترخیص، ماندن در گمرک و… می باشد.

– باید توجه داشته باشید که کالای خریداری شده توسط گمرک بازگشت داده نشود. به همین دلیل بهتر است نمونه را به گمرک برده و از داشتن اجازه ورود به کشور محصول اطمینان داشته باشید.

– پس از اینکه محصول را انتخاب نمودید به سراغ فروشنده بروید. مهمترین موردی که باید در توافق نامه در نظر داشته باشید گرفتن تخفیف می باشد. هر چقدر بیشتر تخفیف گرفته باشید، طبیعتا سود بیشتری نیز خواهید کرد.

فرآیند واردات کالا

– باید میزان بودجه خود را به صورت دقیق بررسی نمایید و از داشتن بضاعت خرید اطمینان حاصل نمایید.

– یکی از مواردی که افکار تاجرین را به خود مشغول کرده است شیوه پرداخت مبلغ می باشد. باید با فروشنده محصول طی کنید که مبلغ به چه طریقی پرداخت خواهد شد. البته باید حتما شیوه ای قانونی جهت پرداخت انتخاب نمایید تا هیچگونه مشکلی پس از خرید به وجود نیامده و امکان پیگیری داشته باشد.

– پس از خرید باید با فروشنده توافق نمایید که چه زمانی کالا به گمرک حمل شده و به انبار تحویل داده شود. همچنین باید روش حمل کالا را نیز تعیین نمایید.

– باید توجه داشته باشید که در صورت نداشتن تاییدیه فروشنده اجازه ترخیص به خریدار داده نخواهد شد. به همین دلیل باید حتما تاییدیه از فروشنده دریافت کرده باشید.

– باید با فروشنده توافق نمایید که کالا را به خوبی مورد بازرسی قرار دهید. چرا که حتما باید از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان حاصل نمایید.

– داشتن کارت بازرگانی امری ضروری می باشد که در صورت نداشتن باید سریعا نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

نحوه واردات کالا

– زمان ثبت سفارش واردات را عقب نیندازید. چرا که ممکن است قیمت آن متغیر بوده و سبب ضرر رساندن به شما شود. پس بهتر است در مراحل اولیه سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین ثبت سفارش به موقع سبب کاهش هزینه ها نیز خواهد شد. چرا که محصول خریداری شده در انبار گمرک کمتر باقی خواهد ماند.

– باید مجوز استاندارد را برای واردات کالا از سازمان مربوطه دریافت نمایید.

– باید برای توافق خود پیش پرداخت بدهید.

– چنانچه برای کالا مبلغ بالانس در نظر گرفته باشید باید قیمت آن را به قیمت روز برآورد نموده و تفاوت آن را پرداخت و یا دریافت نمایید.

– پس از بارگیری محصول برای واردات کالا باید کلیه اسناد را از فروشنده دریافت نمایید. توجه داشته باشید که این مدارک باید حتما اصل بوده باشند.

– چنانچه قصد سرعت بخشیدن به امور ترخیص واردات کالا داشته باشید می توانید این کار را به یک ترخیص کار حرفه ای بسپارید. که در این صورت باید کلیه مدارک را به وی تحویل دهید.

– پس از اینکه کالا را ترخیص نمودید می توانید آنها را به انبار خود جابجا نمایید.

نکاتی که احتمالا نمی دانید (کلیک کنید)

اظهارنامه گمرکی

برگ سبز گمرکی

ثبت سفارش کالای وارداتی

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

 

نکاتی که احتمالا نمی دانید (کلیک کنید)

واردات برنج

برنج پاکستانی

خرمای مجول

صادرات به قطر