واردات کالا

واردات کالا

واردات کالا

وارد شدن به عرصه واردات کالا، مستلزم اطلاع از قوانین و روند واردات کالا می باشد، واردکنندگان کالا به کشور باید اطلاعات کاملی در خصوص بهترین کالاهای وارداتی، شرایط واردات کالا، فرآیند آن و غیره داشته باشند. به صورت کلی تنها کالاهایی اجازه ورود به کشور را خواهند داشت که مورد تایید گمرک بوده باشد. واردات به کشور نیازمند طی کردن مراحل مختلفی می باشد که فرد متقاضی باید حتما کارت بازرگانی داشته باشد. بدون داشتن کارت بازرگانی حتی اجازه ثبت درخواست وارد نمودن کالا نخواهید داشت. طی کردن درست و کامل مراحل واردات کالا امری ضروری می باشد که حتما باید به آن توجه ویژه داشته باشید.

باید در نظر داشته باشید که برای واردات کالا بهتر است از یک متخصص کارشناس حرفه ای مشاوره واردات بگیرید. چرا که رعایت کردن برخی موارد می توان سود بیشتری عاید شما کرده و مراحل واردات سریعتر طی شود. کالاهای وارداتی معمولا به کالاهایی تلقی می شوند که در داخل کشور کمتر موجود بوده و مردم به آن نیاز داشته باشند. واردات کالا را نمی توان موردی راحت دانست، چرا که باید جهت این کار اطلاعات کامل و دقیقی داشته باشید تا بتوانید بهترین بازدهی را داشته و مراحل را به درستی طی نمایید. قبل از هر چیزی باید کالای مورد نظر را شناسایی نمایید که می تواند در بهره وری تاثیر مستقیم داشته باشد.

نکاتی که احتمالا نمی دانید (کلیک کنید)

اتاق بازرگانی ایران و چین

شرکت های صادراتی

ثبت شرکت در عمان

مراحل واردات کالا

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره کردیم، واردات مراحل بسیاری دارد که باید به تمامی آنها توجه شود. یکی از مهمترین موارد قابل توجه اطلاع از فروشنده و یا تولید کننده محصول مورد نظر شما در خارج می باشد. چرا که باید اطلاعاتی کامل از محصول قبل از خرید کسب نمایید؛ در ادامه به بررسی تک تک مراحل واردات کالا پرداخته ایم:

– شناسایی تولید کننده: چنانچه فروشنده محصول مورد نظر را می شناسید دیگر نیازی به جستجو نخواهید داشت و می توان گفت یکی از مراحل سخت را پشت سر گذاشته اید؛ اما کسانی که تولید کننده و یا فروشنده محصول را نمی شناسند، باید نسبت به یافتن آن اقدام نمایند. بهتر است این کار را به یک متخصص حرفه ای بسپارید، یکی از مهمترین مراحل را می توان این مرحله دانست، در این مرحله است که میزان سود تعیین خواهد شد، چرا که یافتن شرکت معتبر با قیمتی پایین تر تاثیر بسزایی بر سوددهی خواهد گذاشت.

– پس از اینکه فروشنده کالا را یافتید، می توانید اقدام به استعلام نمایید. استعلام شامل قیمت و مشخصات فنی محصول می باشد که باید حتما از صحت اطلاعات ارائه شده توسط فروشنده اطمینان حاصل کنید.

– قبل از اینکه قراردادی با فروشنده تنظیم نمایید، درخواست نمونه کار دهید. چرا که نمونه کار نشان دهنده کیفیت و کارایی محصول خواهد بود و می تواند شما را از وارداتی مطمئن آگاه سازد.

شرایط واردات کالا

– در واردات کالا پس از اینکه از کیفیت محصول اطمینان حاصل نمودید باید تعداد، نوع و مدل کالا را انتخاب نمایید، چرا که در هر یک از فصل ها می تواند تفاوت شایانی در بازار خرید و فروش مشاهده نمود. مهمترین مورد قابل توجه، اطمینان از کشش بازار و تقاضا محصول می باشد که باید متناسب با علایق مردم بوده باشد.

– قبل از اینکه کالا را خریداری کنید، تمامی هزینه ها را برآورد نمایید که شامل هزینه های حمل و نقل، گمرک، خود محصول و غیره خواهد شد. بهتر است قیمت تمام شده محصول را تخمین بزنید تا میزان فروش و همچنین علاقه مردم به خرید را ارزیابی نمایید.

– باید میزان هزینه های سربار را نیز محاسبه نمایید که شامل هزینه های گمرکی، ماندن در گمرک و غیره می باشد.

– باید توجه داشته باشید که کالای خریداری شده توسط گمرک بازگشت داده نشود. به همین دلیل بهتر است نمونه را به گمرک برده و از داشتن اجازه ورود به کشور محصول اطمینان داشته باشید.

– پس از اینکه محصول را انتخاب نمودید به سراغ فروشنده بروید. مهمترین موردی که باید در توافق نامه در نظر داشته باشید گرفتن تخفیف می باشد. هر چقدر بیشتر تخفیف گرفته باشید، طبیعتا سود بیشتری نیز خواهید کرد.

فرآیند واردات کالا

– باید میزان بودجه خود را به صورت دقیق بررسی نمایید و از داشتن بضاعت خرید اطمینان حاصل نمایید.

– یکی از مواردی که افکار تاجرین را به خود مشغول کرده است شیوه پرداخت مبلغ می باشد. باید با فروشنده محصول طی کنید که مبلغ به چه طریقی پرداخت خواهد شد. البته باید حتما شیوه ای قانونی جهت پرداخت انتخاب نمایید تا هیچگونه مشکلی پس از خرید به وجود نیامده و امکان پیگیری داشته باشد.

– پس از خرید باید با فروشنده توافق نمایید که چه زمانی کالا به گمرک حمل شده و به انبار تحویل داده شود. همچنین باید روش حمل کالا را نیز تعیین نمایید.

– باید توجه داشته باشید که در صورت نداشتن تاییدیه فروشنده اجازه ترخیص به خریدار داده نخواهد شد. به همین دلیل باید حتما تاییدیه از فروشنده دریافت کرده باشید.

– باید با فروشنده توافق نمایید که کالا را به خوبی مورد بازرسی قرار دهید. چرا که حتما باید از کیفیت محصول خریداری شده اطمینان حاصل نمایید.

– داشتن کارت بازرگانی امری ضروری می باشد که در صورت نداشتن باید سریعا نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات ایران را مطالعه کنید.

نحوه واردات کالا

– زمان ثبت سفارش واردات را عقب نیندازید. چرا که ممکن است قیمت آن متغیر بوده و سبب ضرر رساندن به شما شود. پس بهتر است در مراحل اولیه سفارش خود را ثبت نمایید. همچنین ثبت سفارش به موقع سبب کاهش هزینه ها نیز خواهد شد، چرا که محصول خریداری شده در انبار گمرک کمتر باقی خواهد ماند.

– باید مجوز استاندارد را برای واردات کالا از سازمان مربوطه دریافت نمایید.

– باید برای توافق خود پیش پرداخت بدهید.

– چنانچه برای کالا مبلغ بالانس در نظر گرفته باشید باید قیمت آن را به قیمت روز برآورد نموده و تفاوت آن را پرداخت و یا دریافت نمایید.

– پس از بارگیری محصول برای واردات کالا باید کلیه اسناد را از فروشنده دریافت نمایید. توجه داشته باشید که این مدارک باید حتما اصل بوده باشند.

– چنانچه قصد سرعت بخشیدن به امور ترخیص واردات کالا داشته باشید می توانید این کار را به یک ترخیص کار حرفه ای بسپارید، که در این صورت باید کلیه مدارک را به وی تحویل دهید.

– پس از اینکه کالا را ترخیص نمودید می توانید آنها را به انبار خود جابجا نمایید.

واردات لوازم آرایشی

وارد کنندگان لوازم آرایشی در نظر داشته باشند که برای ترخیص کالای خود باید یک سری هزینه ها مانند هزینه انبارداری را پرداخت نمایند، در صورتی که هزینه های انبارداری روی هزینه های حمل و نقل حساب نشده باشد، وارد کننده این محصول باید هزینه های انبارداری را تا زمانی که کالا از بندر ترخیص نشده باشد، پرداخت نمایند. هزینه های انبارداری نیز متناسب با حجم و مقدار محموله تغییر خواهد کرد. هزینه دیگری نیز به نام دموراژ وجود دارد که زمانی پرداخت می شود که کالا قبل از یک تاریخ تعیین شده توسط گمرک ترخیص نشود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات لوازم آرایشی را مطالعه کنید.

واردات ماشین

واردات ماشین از طریق کشورهای مختلف با برندهای گوناگون انجام می‌شود. برای وارد کردن ماشین، ابتدا ماشین مورد نظر باید در لیست ماشین‌های مجاز برای ورود به کشور باشد و حجم موتور آن از ۲۵۰۰ سی سی پایین‌تر باشد. وقتی ماشین مورد نظر را انتخاب کردیم باید به نمایندگی آن مراجعه کنیم. در برخی موارد ممکن است بعضی از نمایندگی‌ها، ماشین مورد نظر را نداشته باشند و ماشین توسط واسطه‌ها و دلال‌ها از قبل خریداری شده باشد. در چنین شرایطی باید ماشین را سفارش داد و آن را پیش خرید کرد و یا ماشین را با قیمت بیشتری از واسطه خریداری کنند.

واردات تجهیزات پزشکی

تجهیزات پزشکی نقش تعیین کننده‌ای در سلامت جامعه دارد از همین رو قوانین سخت گیرانه ای در واردات کالا در گروه تجهیزات پزشکی وجود دارد. برای وارد کردن تجهیزات پزشکی مورد نظر در کشور نیاز به شرکت وارد کننده تجهیزات پزشکی است زیرا تجهیزات مورد نیاز باید توسط افراد صلاحیت‌دار به کشور وارد و به بازار عرضه شوند. بنابراین آنچه که در این مورد ضروری به نظر می‌رسد تاسیس شرکت‌های وارد کننده تجهیزات پزشکی است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات تجهیزات پزشکی را مطالعه کنید.

واردات دارو از آمریکا

ورود هر گونه دارویی از خارج از کشور، توسط بخش های خصوصی و یا دولتی صورت می گیرد و ترخیص آن از گمرکات کشور و عرضه و فروش آن ها در داخل کشور نیازمند اجازه قبلی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین داشتن مجوزهای لازم می باشد. ورود دارو به داخل کشور مطابق با فهرستی که بعد از انجام مراحل ثبت و گرفتن رأی از کمیسیون قانونی توسط اداره کل نظارت بر امور دارو اعلام شده است مجاز می باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات دارو از آمریکا را مطالعه کنید.

واردات مواد اولیه دارویی

طبق ماده ۱ ضوابط و مقررات واردات مواد اولیه دارویی وزارت بهداشت، هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند پس از اخذ مجوزهای لازم از اداره کل نظارت بر امور دارو مواد مخدر به واردات مواد اولیه دارویی بپردازد. این ماده تبصره نیز دارد: در صورتی که شرکتی از مواد اولیه ی وارداتی در خط تولید خود استفاده نمی کنند و یا اصلا دارای یک خط تولید نیستند، پس باید در هر ماه یک گزارش از نحوه ی فعالیت فروش و گزارش های دقیق از واردات خود به سازمان کل نظارت بر امور دارویی اعلام کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات مواد اولیه دارویی را مطالعه کنید.

واردات خودرو

واردات خودرو و کالاهایی که امکان تولید آن ها در داخل کشور میسر است، امکان ندارد و اجازه ی ورود به کشور را نخواهند داشت.حفظ منابع ارزی کشور و جلوگیری از مصرف این منبع جهت واردات خودرو و کالاهای لوکس بسیار مهم است. به همین علت بیش از ۱۶۰۰۰ خودرو بلاتکلیف در گمرکات کشور توقیف شده و اجازه ی ترخیص ندارند. البته تعدادی از این دستگاه ها به خاطر تخلف در ورود به کشور اجازه ی ترخیص نداشته اند و طبق آمار به دست آمده تعداد این خودروها نزدیک به ۴۰۰۰ دستگاه می رسد. بر اساس ثبت سفارش های صورت گرفته در کل واردات ۸۵ نوع خودرو در تیپ ها و آپشن های مختلف مجاز می باشد. اگر قصد واردات خودرویی را دارید حتما قبل از ثبت سفارش سری به لیست مجاز خودروهای وارداتی بزنید.

ثبت سفارش کالای وارداتی

شما قبل از هرکاری برای ثبت سفارش کالای وارداتی باید مشخصات کامل را در سایت ثبتارش ثبت کنید، که به این کار ثبت سفارش گفته می شود. بعد از اینکه در این وب سایت ثبت نام کردید، به عنوان یک کاربر جدید، حساب ایجاد کرده و قدم به قدم اطلاعاتی که از شما می خواهد را وارد کنید، بعد از طی کردن تمامی مراحل در آخرین مرحله از نحوه ثبت سفارش کالای وارداتی باید دوباره به بخش پیگیری و ویرایش سفارشات بروید و شماره مجوز را که شماره مجوز ثبت سفارش کالا شما می باشد را به خاطر بسپارید و برای مراحل بانکی و گمرکی استفاده کنید .

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب ثبت سفارش کالای وارداتی را مطالعه کنید.

پرسودترین کالای وارداتی از چین

پرسودترین کالای وارداتی از چین شامل قطعات الکترونیکی خاص نیز می شود، تعمیرات لوازم مهم و ضروری مثل لپ تاپ و سیستم های مختلف باید با سرعت انجام بگیرد تا که کارها عقب نیفتند و هر تعمیراتی نیازمند وجود قطعات اساسی است و با وجود تحریم های فراوان علیه کشور ما، ممکن است این قطعات ضروری در کشور یافت نشوند، به همین خاطر باید از سوی کشورهای مهمی که با آنها در ارتباط هستیم تامین گردند تا که بازار کشور ما از نظر تجهیزات الکترونیکی کمبودی نداشته باشد.

پرسودترین کالاهای وارداتی

برای شناخت پرسودترین کالاهای وارداتی ابتدا باید مطابق با زمان و عصر حاضر در بازار مطالعه کرد که مردم چه محصولات و کالاهایی را نیاز دارند که در حال حاضر امکان تولید آن در کشور وجود ندارد، به خصوص اکنون که تحریم های سختی بر کشور ما وارد شده است بر همین اساس نیاز است تا که بتوانیم واردات هوشمندانه ای را با کشورهای همسایه انجام دهیم، در دنیای امروز که اینترنت و فضای مجازی بسیار  مورد استفاده است، افراد زیادی خواستار برقراری ارتباط با تکنولوژی هستند، به همین خاطر همیشه واردات لوازم هوشمند و پیشرفته از اهمیت بالایی برخوردار بوده است، انواع مدل ساعت های هوشمند و یا گوشی های مدل جدید بسیار پر طرفدار هستند و هیچگاه نمی توان از سود بالایی که واردات این محصولات دارند صرف نظر کرد.

مالیات واردات کالا

هر کالا و محصولی از ارزش گمرکی بهره مند است که این ارزش کالا شامل هزینه حمل و نقل، هزینه خرید خود کالا، هزینه بسته بندی و یا حتی هزینه جابه جایی آن را نیز می شود و همچنین هر کالایی قبل از ارسال به سمت مقصد خود باید بیمه شود، پس هزینه بیمه را نیز شامل می شود و تمامی این موارد سبب می شود تا که مالیات واردات کالا شکل بگیرد، علاوه بر این بازرگان و یا همان کارفرما از این معامله سود می کند و درصد سود این فرد در انجام معامله نیز در پرداخت مالیات تاثیر دارد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب مالیات واردات کالا را مطالعه کنید.

بهترین کالا برای واردات از چین

دوربین های امنیتی یکی از بهترین کالای وارداتی از چین است، سبک جدید دوربین های امنیتی تصویر واضحی از کوچه و یا داخل مغازه را نشان می دهد که این امکان را به صاحب مغازه می دهد که در صورت بروز هر گونه مشکلی بتواند سارق را به درستی تشخیص بدهد، در ضمن دوربین های هوشمند به عنوان بهترین کالا برای واردات از چین محسوب می شود، این دوربین ها قابلیت این را دارند که تصویر کوچه و یا مغازه را بر روی گوشی همراه خود مشاهده کنید، این بدان معناست که شما هرجا که باشید می توانید با دسترسی به نزدیک ترین سیستم تصویر واضحی از محیط کار و یا محل زندگی خود را داشته باشید و امنیت را کاملا در محل مورد نظر خود به وجود بیاورید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب بهترین کالا برای واردات از چین را مطالعه کنید.

واردات چوب

در رابطه با تعرفه واردات چوب می توان گفت یکی از کدهای تعرفه ای چوب که در مقایسه با انواع دیگر واردات بیشتری دارد کد تعرفه‌ی گمرکی ۴۴۰۷ است و چوبی می باشد که از طول ناهمواریش گرفته شده و اره شده، پوستش کنده شده، لایه برداری شده و از دو طرف رنده شده است و ضخامتش بیش از ۶ میلی متر است، شایان ذکر است در مورد این چوب با توجه به جنس درخت تعرفه‌ی گمرکی نیز متفاوت خواهد بود. بالاترین میزان تعرفه واردات چوب متعلق به چوب اره شده از طول از تیره‌ی درخت کاج می باشد که ضخامتش ۶ میلی متر است.

واردات کاغذ دیواری

در جهت واردات کاغذ دیواری از چین مشکلاتی بر سر راه فعالان اقتصادی و تاجران وجود دارد، اول از همه این که نمی توان تشخیص داد که کدام یک از این برندها می تواند مشتری را جذب خود کند، و این که قدرت استحکام محصول مورد نظر در چه حد است، دوم مسائل مربوط به عدم شناخت از چگونگی سفارش و هم چنین حمل و نقل اجناس و ورود آن به داخل کشور ایران است، به همین دلیل لازم است که در این زمینه از یک مشاور حرفه ای استفاده کنیم که بتواند راه و چاه را به ما نشان دهد و قدرت تشخیص ما را در این زمینه بالاتر ببرد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات کاغذ دیواری را مطالعه کنید.

ثبت سفارش واردات

تمام مشکلات ثبت سفارش کالا، برای گرفتن یک مجوز رسمی و قانونی است که اجازه ی ورود کالا به کشور را صادر می کند. این مجوز باید از سازمان تجارت وزارت صمت صادر شود و کل مجوز باید بر طبق قوانین صادرات و واردات کالا از طرف مسئولان قانون گذار باشد. برای درک بهتری این موضوع بهتر است بدانید که کالاهایی که در پروسه ی صادرات و واردات قرار می گیرند، معمولا به سه دسته کالاهای مجاز، کالاهای مشروط و کالاهای ممنوعه تقسیم بندی می شوند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب ثبت سفارش واردات را مطالعه کنید.

واردات کاغذ

در زمینه ی واردات انواع کاغذ، معمولا روسیه و جنگل های سیبری برای این بهترین منبع محسوب می شوند. اما ما از کشورهایی مانند هند، آلمان، مجارستان و ترکیه هم واردات کالا خواهیم داشت. با این حال کشور روسیه یکی از مهم ترین قطب های تولید و صادرات کاغذ محسوب می شود. چرا که این کشور به دلیل داشتن جنگل های سیبری، یکی از مهمترین کشورهای فعال در زمینه ی تولید محصولات چوبی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات کاغذ را مطالعه کنید.

واردات قطعات الکترونیک

واردات قطعات الکترونیک به کشور ایران از دو طریق هوایی و دریایی انجام می پذیرد. معمولات مدت زمانی که برای این واردات از طریق هوایی تخمین زده می شود ۲ هفته است و از طریق دریایی تا ۴ ماه تخمین زده می شود. اگر قطعه ای را بخواهید از کشور چین به صورت هوایی وارد کنید دوشنبه هر هفته ارسال بار صورت می گیرد. در برخی موارد شخص به این قطعات احتیاج دارد به همین دلیل باید هزینه بیشتری پرداخت کند تا نهایتا در یک هفته ای کاری سفارش خود را تحویل بگیرد. به هر حال واردات قطعات الکترونیک به کشور ایران در این مدت زمان ها تخمین زده می شود.

واردات گوشی موبایل

شما می توانید برای ثبت سفارشات گوشی موبایل از ارز مبادله ای استفاده کنید؛ با توجه به صحبت های وزیر ارتباطات ارز دولتی فقط به گوشی های زیر ۳۰۰ دلار تعلق می گیرد،  همچنین دلیل گرانی گوشی های موبایل را وجود برخی از افراد سودجو دانستند که از ارز دولتی برای واردات کالا استفاده می کردند اما با نرخ ارز آزاد گوشی ها را به مردم می دهند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات گوشی موبایل را مطالعه کنید.

واردات لوازم جانبی موبایل

گردش سالیانه خرید و فروش لوازم جانبی موبایل در کشوری مانند ایران حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است این مساله نشان از پر اهمیت بودن نقش واردات لوازم جانبی موبایل در کشور ایران دارد. رقم به دست آمده از گردش مالی واردات لوازم جانبی موبایل ناشی از گران بودن این لوازم نیست بلکه نشان دهنده پرمصرف بودن آن است. عموم مردم دنیا و به خصوص مردم کشور ایران هزینه زیادی را برای خرید لوازم جانبی موبایل پرداخت می کنند و همین مساله گردش مالی این بخش از بازار را به شدت افزایش داده و باعث رونق آن و یکی از پرسودترین بخش های بازار کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات لوازم جانبی موبایل را مطالعه کنید.

واردات ماشین آلات کشاورزی

استفاده از ماشین آلات کشاورزی به زمان انقلاب صنعتی باز می گردد و از آن زمان از نیروی انسانی جهت انجام امور دشوار کشاورزی استفاده نمی شود که این کار سبب شده کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی نیز بهبود یابد. انواع مختلف آنها جهت امور کاشت، داشت و برداشت مورد استفاده قرار می گیرد و در سطح جهانی متقاضیان زیادی جهت خرید ماشین آلات کشاورزی وجود دارد؛ به گونه ای که آمار واردات و صادرات آن نزدیک به 80 میلیارد دلار در سال برآورد می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب واردات ماشین آلات کشاورزی را مطالعه نمایید.

نکاتی که احتمالا نمی دانید (کلیک کنید)

اظهارنامه گمرکی

برگ سبز گمرکی

ثبت سفارش کالای وارداتی

واردات برنج

برنج پاکستانی

خرمای مجول

صادرات به قطر

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

شما هم به جمع فروشندگان موفق باسکول بپیوندید!

با پیوستن به مجموعه بزرگ خریداران و فروشندگان عمده از سراسر کشور در باسکول با دنیایی جدید از فرصت‌های ویژه و خریداران بالقوه انواع کالا در صنایع مختلف روبرو می‌شوید. فرقی نمی‌کند شما کارخانه‌ تولیدی دارید یا محصولات تخصصی خود را در منزل تولید می‌کنید. باسکول به شما فرصتی بی‌نظیر برای دیده‌شدن می‌دهد. در باسکول بزرگترین تاجران، واردکنندگان انواع کالا، خریداران عمده و باقوه، کارخانه‌داران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ دور یکدیگر جمع شده‌اند. منتظر شما هستیم.

پیمایش به بالا