صادرات میوه به عمان

صادرات میوه به عمان

در این مقاله قصد داریم صادرات میوه به عمان را مورد بررسی قرار دهیم. کشور عمان در جنوب شرقی ایران یکی از کشورهای در حال رشد منطقه خاورمیانه به شمار می رود . صادرات میوه به عمان و دیگر محصولات در سال های اخیر از رونق خوبی برخوردار بوده است.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

صادرات به عمان

برای خرید و فروش میوه صادراتی و همچنین اطلاع از قیمت انواع میوه صادراتی در ایران می توانید از بازار باسکول استفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

 

 

برای دیدن محصولات و ارتباط با فروشندگان بر روی محصول کلیک کنید:


فروشنده

برای فروش عمده محصول خود می توانید با عضویت و ثبت محصول در بازار باسکول ، به صورت روزانه درخواست های خرید عمده خریداران را مشاهده کنید، خریداران جدید پیدا کنید و با قیمت مناسب محصول خود را بفروش برسانید.

عضویت رایگان

 

موقعیت کشور عمان

کشور عمان کشور عربی با حکومت پادشاهی است که از سمت غرب دارای مرز با کشور امارات و عربستان، از سمت جنوب با کشور یمن  از جهت شمال و تنگه هرمز با ایران دارای مرز آبی می باشد.

کشور عمان دارای دو برون بوم است که بخش کوچکی از آن در جنوب تنگه هرمز به نام مسندم است. بندر خصب در این بخش از عمان قرار دارد که بخش عمده ای از صادرات میوه ایران به عمان از طریق این بندر انجام می شود.

مانند سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، عمان نیز عمده درآمد عمان نیز از محل فروش نفت است، علاوه بر این گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی نیز فعالیت اقتصادی مهم کشور عمان می باشد.

صادرات ایران به عمان

در سال های گذشته وضعیت اقتصادی کشور سلطنتی عمان همراه با رشد فزاینده بوده است و میزان مبادلات تجاری این کشور با دیگر کشورهای جهان مانند حجم صادرات ایران به عمان دارای افزایش بوده است.
کشورهای مختلف با برگزاری نمایشگاه های تجاری به دنبال نفوذ در بازار عمان و در حال رقابت می باشند.
از مهمترین کالاهایی که به عمان صادر می شوند می توان به  مواد غذایی و فراورده های کشاورزی و دامی ، مصالح و تجهیزات ساختمانی، ماشین الات راهسازی و حمل و نقل ، خدمات فنی و مهندسی در بخشهای مختلف اشاره کرد.
امید است که با برنامه ریزی های دقیق و اصولی در این موارد شاهد افزایش صادرات مانند صادرات میوه به عمان توسط بازرگانان ایرانی باشیم.

 

صادرات مواد غذایی به عمان

با توجه به موقعیت جغرافیایی و تولید کم مواد غذایی، امروزه عمان نیازمند به واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی از دیگر کشورها دارد. متاسفانه شرکت های بازرگانی ایرانی در بازار کشاورزی و مواد غذایی عمان فعالیت زیادی انجام نداده اند و یا محصولات ایرانی به دلیل ضعف در بسته بندی صادراتی و استاندارد های کیفی  نتوانسته اند در بازار عمان مطرح شوند.

آمار صادرات به عمان

بیشتر واردات مواد غذایی عمان از کشورهای امارات و عربستان انجام می گیرد. از دیگر دلایل رقابت ضعیف شرکت های ایرانی در بازار عمان، نبود خط منظم و مستقیم کشتیرانی از ایران و نبود برنامه برای فعالیت تجار در عمان اشاره کرد. علاوه بر عدم حضور در بازار مواد غذایی و محصولات کشاورزی ، صادرات دیگر کالاها نیز با مشکلاتی همراه است.

صادرات-میوه-به-عمان

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

صادرات کالا به عمان

کشورهای ایران و عمان از سالیان پیش روابط دوستانه و دیپلماتیک خوبی با هم داشته اند.
سلطه کشورهای ایران و عمان بر دو سوی تنگه هرمز یکی از دلایل حسن همجواری این دو کشور می باشد. ثبات و آرامش تنگه هرمز هم از نظر امنيت عمان و هم به دلیل اهمیت آن برای تدوام صدور نفت از خلیج فارس به جهان اهمیت زیادی دارد.
همه اینها ایجاب می کند که عمان روابط حسنه و عاری از تنشی با ایران داشته باشد و حتی بکوشد  تا به عنوان یک میانجی تنش های بالقوه خطرناک در روابط ایران با سایر کشورها را هم تا حد ممکن بکاهد.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

قیمت میوه در عمان

اگرچه در حال حاضر روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان از میزان رشد و توسعه متوازن با روابط سیاسی برخوردار نیست اما  با امضای اسناد همکاری میان ایران و عمان بسترهای لازم جهت صادرات به عمان و بهره مندی از ظرفیتهای موجود به منظور بالا بردن سطح همکاری های تجاری و اقتصادی فراهم شده است.

نحوه صادرات به عمان

موافقت نامه بازرگانی صادرات ایران به کشور عمان، موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری های صادراتی ایران، موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تعرفه صادرات، موافقت نامه کشتیرانی بازرگانی، موافقت نامه همکاری حمل و نقل هوایی، و موافقت نامه بین المللی تاسیس کریدور بین المللی ترانزیت کالا و مسافر

که در اردیبهشت ۱۳۹۰ بین پنج کشور ایران – عمان – ازبکستان – ترکمنستان و قطر) به امضا رسید و یادداشت تفاهم های زیادی در زمینه های همکاری بین اتاق های بازرگانی دو کشور ایران و عمان خصوص صادرات به عمان، مبادله اطلاعات فناوری و آمار صادرات به عمان ، گردشگری، و همکاری در زمینه منابع آب، بعلاوه تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه های نفت و گاز، همکاری های علمی، امنیتی و سیاسی، گردشگری و کمیته پیگیری اجلاس های کمیسیون مشترك بين دو کشور حاکی از وجود اراده قاطع مقامات بلند پایه دو کشور برای گسترش روابط در زمینه های گوناگون می باشد.

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

 

عمده ترین اقلام صادراتی ایران به عمان

  •  انواع میوه و سبزیجات
  • مس خام
  •  قیر و آسفالت
  • میلگرد
  • موادغذایی
  •  سیمان
  •  کلینکر

صادرات خشکبار به عمان

خرید خشکبار ایرانی از سوی تجار عمانی بسیار رواج دارد و صادرات پسته و همچنین صادرات زعفران به عمان یکی از مهم ترین فعالیت های این حوزه به شمار می رود. بسیاری از فعالین این حوزه با خرید عمده پسته و صادرات آن توانسته اند گام خوبی در زمینه صادرات خشکبار به عمان بردارند.  مزیت تجاری صادرات ایران به عمان به خصوص صادرات میوه به عمان نسبت به دیگرکشورها  ، مجاورت جغرافیایی ایران و عمان و همچنین دسترسی هر دو کشور به راه های ارتباط دریایی و کشتیرانی است که باعث می شود تا همکاری دو جانبه افزایش یابد.
مهمترین حوزه های صادرات ایران به عمان ،خدمات فنی مهندسی و صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی به عمان است.


مطالب مرتبط:

صادرات خرما به عمان
انواع خرمای صادراتی ایران
خرمای مضافتی
خرمای کبکاب
صادرات انجیر به چین
صادرات محصولات کشاورزی به چین
صادرات به قطر
صادرات پسته ایران
راهنمای صادرات خشکبار به اروپا
صادرات محصولات کشاورزی به روسیه
صادرات به عراق
صادرات به کویت
صادرات به کانادا

صادرات به ترکیه


آمار صادرات ایران به عمان

واردات مواد غذایی و کشاورزی عمان در حال حاضر بیش از 90% نیاز این کشور است.
این میزان واردات مواد غذایی فرصت مناسبی را برای کشور های تولید کننده به وجود آورده است تا با رقابت در بازار عمان بتوانند محصولات خود را به این کشور صادر کرده و سهم قابل توجهی از بازار عمان را بدست آورند. کشورهای امارات، ترکیه، عربستان، آمریکا، هلند و هند از رقبای ایران در زمینه صادرات مواد غذایی به عمان هستند. در حال حاضر صادرات میوه به عمان توسط بازرگانان ایرانی انجام می گیرد.

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

قوانین گمرکی و ارزی صادرات به عمان

تعرفه گمرکی صادرات میوه به عمان

واردات هرگونه کالا به عمان، صرفا توسط شرکت های ثبت شده در عمان امکان پذیر می باشد و بسیاری از بازرگانان خارجی برای فعالیت در بازار این کشور اقدام به ثبت شرکت در عمان می کنند. کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند، باید دارای وکیل عمانی برای انجام امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک باشند.
متوسط نرخ تعرفه گمرکی صادرات میوه به عمان و دیگر گروه های کالای کشاورزی ۴ / ۷ درصد است.

برخی کالاها مانند دام زنده، انواع گوشت به جز گوشت خوک، برنج، گندم، آرد ذرت، میوه تازه و چای از عواض گمرکی معاف هستند.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

 

میدان میوه و تره بار مسقط

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

صادرات میوه به عمان

کیفیت و طعم خوب میوه های ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار معروف است و حتی میوه های ایران در مقایسه با میوه های دیگر کشور ها از قیمت بالاتری برخوردار است.
به دلیل بسته بندی نامناسب بسیاری از میوه های صادراتی ایران در حین جابه جایی و ترانزیت دچار آسیب شده و تبدیل به ضایعات می شوند.
در تصویر زیر دو نمونه سیب ایرانی و سیب آمریکایی رادر یکی از فروشگاه های کشور عمان مشاهده می کنید.

قیمت سیب ایرانی در برابر سیب آمریکایی بسیار بالاتر است اما کیفیت ظاهری محصول رضایت بخش نیست!

 

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

 

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

 

 

منابع:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%86
http://www.iromcc.com/

نحوه صادرات به عمان چگونه است؟

بیشتر واردات مواد غذایی عمان از کشورهای امارات و عربستان انجام می گیرد. از دیگر دلایل رقابت ضعیف شرکت های ایرانی در بازار عمان، نبود خط منظم و مستقیم کشتیرانی از ایران و نبود برنامه برای فعالیت تجار در عمان اشاره کرد.

چگونه میوه و تره بار به عمان صادر می شود؟

کیفیت و طعم خوب میوه های ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار معروف است و حتی میوه های ایران در مقایسه با میوه های دیگر کشور ها از قیمت بالاتری برخوردار است.

قوانین صادرات به عمان به چه صورت است؟

واردات هرگونه کالا به عمان، صرفا توسط شرکت های ثبت شده در عمان امکان پذیر می باشد. کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند، باید دارای وکیل عمانی برای انجام امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک باشند.

لیست کالاهای صادراتی به عمان شامل چه گروه کالایی است؟

 انواع میوه و سبزیجات مس خام قیر و آسفالت میلگرد موادغذایی سیمان  کلینکر

قیمت میوه در عمان چه میزان است؟

اغلب میوه مصرفی در این کشور وارداتی می باشد و قیمت میوه در این کشور نسبت به ایران بسیار بالاتر بوده و از ثبات نسبی برخوردار است.

قیمت آنلاین خرما
قیمت خرمای کبکاب
قیمت خرمای مضافتی
شرکت بازرگانی مواد غذایی
اخذ مجوز صادرات

2 دیدگاه در “صادرات میوه به عمان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.