صادرات به عمان

صادرات به عمان

در این مقاله قصد داریم صادرات به عمان را مورد بررسی قرار دهیم. کشور عمان در جنوب شرقی ایران یکی از کشورهای در حال رشد منطقه خاورمیانه به شمار می رود. در سال های اخیر بازار صادرات به عمان بسیار پر رونق بوده و امکان صادر کردن کالاهای مختلفی به این کشور برای تاجران فراهم شده است.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

برای خرید و فروش میوه صادراتی و همچنین اطلاع از قیمت انواع میوه صادراتی در ایران می توانید از بازار باسکول استفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

موقعیت کشور عمان

کشور عمان کشور عربی با حکومت پادشاهی است که از سمت غرب دارای مرز با کشور امارات و عربستان، از سمت جنوب با کشور یمن  از جهت شمال و تنگه هرمز با ایران دارای مرز آبی می باشد.

کشور عمان دارای دو برون بوم است که بخش کوچکی از آن در جنوب تنگه هرمز به نام مسندم است. بندر خصب در این بخش از عمان قرار دارد که بخش عمده ای از صادرات میوه ایران به عمان از طریق این بندر انجام می شود.

مانند سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، عمان نیز عمده درآمد عمان نیز از محل فروش نفت است، علاوه بر این گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی نیز فعالیت اقتصادی مهم کشور عمان می باشد.

صادرات ایران به عمان

در سال های گذشته وضعیت اقتصادی کشور سلطنتی عمان همراه با رشد فزاینده بوده است و میزان مبادلات تجاری این کشور با دیگر کشورهای جهان مانند حجم صادرات ایران به عمان دارای افزایش بوده است.
کشورهای مختلف با برگزاری نمایشگاه های تجاری به دنبال نفوذ در بازار عمان و در حال رقابت می باشند.
از مهمترین کالاهایی که به عمان صادر می شوند می توان به  مواد غذایی و فراورده های کشاورزی و دامی ، مصالح و تجهیزات ساختمانی، ماشین الات راهسازی و حمل و نقل ، خدمات فنی و مهندسی در بخشهای مختلف اشاره کرد.
امید است که با برنامه ریزی های دقیق و اصولی در این موارد شاهد افزایش صادرات مانند صادرات میوه به عمان توسط بازرگانان ایرانی باشیم.

بهترین صادرات به عمان

برای شناسایی بهترین صادرات به عمان باید ابتدا با تحقیق به نیازهای بازار عمان پی ببریم. کشور عمان در سال های اخیر با اجرایی کردن برنامه های توسعه خود در پی رسیدن به اهدافی همچون ایجاد قطب تجاری و صنعتی در کنار اقیانوس هند است که رسیدن به این هدف نیازمند برطرف کردن نیازهایی مانند مصالح ساختمانی و تامین نیروی خدمات مهندسی و کاری و… است. بسیاری از تجار ایرانی با در نظر گرفتن این نیاز ها اقدام به تامین تجهیزات و خدمات زیرساتی در این کشور نموده اند که از مثال های آن می توان به قرارداد های پیمانکاری شرکت های ایرانی در عمان و یا صادرات سیمان به عمان اشاره کرد. نیاز های بازار عمان فقط محدود به مصالح و خدمات ساختمانی نمی شود. عمان از نظر تامین مواد غذایی به دیگر کشورها وابسته است و برخی از مواد غذایی همچون انواع میوه و سبزیجات را از دیگر کشورها وارد می کند. بازار عمان به دلیل حضور مهاجران آسیایی که اکثر آن ها هندی هستند و همچنین حضور شرکت های بین المللی از کشورهایی همچون روسیه و انگلستان، دارای انواع مختلفی از سلایق خرید است و همین امر باعث ایجاد بازاری متنوع با قابلیت بالا در این کشور کرده است. در حال حاضر بهترین کالای صادراتی به عمان شامل صادرات سیمان، سنگ ، آهن و مواد غذایی همچون میوه و سبزیجات و خشکبار ایرانی است.

بهترین تجارت در عمان

کشور عمان به عنوان کشوری بی طرف در منطقه به طور پیوسته دارای ثبات بالای اقتصادی و سیاسی بوده است و دارای روابط سیاسی و اقتصادی بسیار خوبی با کشورهای اروپایی و آمریکا است. به طوریکه با برخی از کشورها مانند آمریکا قرارداد تجاری بلند مدت دارد که از معافیت های واردات و صادرات بسیار خوبی برخوردار است. به همین علت بسیاری از تجار ایرانی از این موقعیت برای واردات کالاهای مورد نیاز از طریق عمان می کنند و یا با ارسال کالاهای خود به این کشور و فرآیند صادرات مجدد به بازارهای دیگری که به علت تحریم ها به صورت مستقیم از ایران نمی توان با آن ها کار کرد دسترسی مستقیم دارند. برهترین تجارت در عمان در حال حاضر صادرات مجدد کالاهای ایرانی به بازار های دوردست همچون کانادا و آمریکاست که با تعرفه صادراتی از سمت عمان و مشوق های صادراتی صورت می گیرد.

صادرات مواد غذایی به عمان

با توجه به موقعیت جغرافیایی و تولید کم مواد غذایی، امروزه عمان نیازمند به واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی از دیگر کشورها دارد. متاسفانه شرکت های بازرگانی ایرانی در بازار کشاورزی و مواد غذایی عمان فعالیت زیادی انجام نداده اند و یا محصولات ایرانی به دلیل ضعف در بسته بندی صادراتی و استاندارد های کیفی  نتوانسته اند در بازار عمان مطرح شوند.

آمار صادرات به عمان

بیشتر واردات مواد غذایی عمان از کشورهای امارات و عربستان انجام می گیرد. از دیگر دلایل رقابت ضعیف شرکت های ایرانی در بازار عمان، نبود خط منظم و مستقیم کشتیرانی از ایران و نبود برنامه برای فعالیت تجار در عمان اشاره کرد. علاوه بر عدم حضور در بازار مواد غذایی و محصولات کشاورزی ، صادرات دیگر کالاها نیز با مشکلاتی همراه است.

صادرات میوه به عمان

همانطور که میدانید کشور عمان دارای آب و هوای گرم و خشک و در برخی مناطق آب و هوای معتدل است، که همین موضوع باعث شده است که امکان پرورش بیشتر میوه ها را نداشته باشند، به همین دلیل است که بازار صادرات میوه به عمان بسیار داغ است و سالانه درآمد زیادی را برای تاجران میوه رقم میزند. در زمینه صادرات میوه به عمان، ایران دارای مزیت بسیار مهمی یعنی مرز آبی کوتاه می باشد. بنابراین تاجران ایرانی میتوانند در مدت زمان بسیار کوتاهی از طریق بندرهای چابهار و بندرعباس به صورت مستقیم، میوه های خود را به کشور مقصد صادر کنند.

همین موضوعاتی که گفته شد باعث شده است که ایران در سال های اخیر بیشترین میزان صادرات به کشور عمان را به خود اختصاص دهد، از طرف دیگر میتوان از عمان به عنوان یکی از امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری نام برد که امکان رشد بالایی برای کسب و کارهای جدید فراهم میسازد، بنابراین این کشور گزینه خوبی برای صادرات کالا و میوه می باشد.

قیمت میوه در عمان

اگرچه در حال حاضر روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان از میزان رشد و توسعه متوازن با روابط سیاسی برخوردار نیست اما  با امضای اسناد همکاری میان ایران و عمان بسترهای لازم جهت صادرات به عمان و بهره مندی از ظرفیتهای موجود به منظور بالا بردن سطح همکاری های تجاری و اقتصادی فراهم شده است. قیمت میوه در عمان در مقایسه با ایران بسیار بالاتر است که فرصت بسیار مناسبی برای صادرات میوه به عمان را فراهم کرده است. باید خاطر نشان کرد که کشاورزی در عمان در فصل زمستان وجود دارد و حتی برخی از محصولات این کشور به دیگر کشورهای عربی صادر می شود. در فصل تابستان و وجود گرما در این کشور کشاورزی در بیشتر مناطق این کشور تعطیل شده و واردات انجام می شود.

قیمت مواد غذایی در عمان

کشور عمان دارای ثبات اقتصادی بالایی است به طوریکه نرخ تورم سالانه در این کشور عددی در حدود 3 درصد می باشد به همین دلیل قیمت مواد غذایی در عمان دارای ثبات نسبی است. قیمت مواد غذایی در عمان تابع قیمت های بازار آزاد مواد غذایی در خلیج فارس است و صرفا بر روی محصولاتی مانند محصولات کشاورزی که به صورت فصلی تولید می شوند دارای نوسان می باشد. قیمت پسته در عمان برای بسیاری از فعالان صادرات خشکبار به این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

صادرات-میوه-به-عمان

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

صادرات کالا به عمان

کشورهای ایران و عمان از سالیان پیش روابط دوستانه و دیپلماتیک خوبی با هم داشته اند.
سلطه کشورهای ایران و عمان بر دو سوی تنگه هرمز یکی از دلایل حسن همجواری این دو کشور می باشد. ثبات و آرامش تنگه هرمز هم از نظر امنيت عمان و هم به دلیل اهمیت آن برای تدوام صدور نفت از خلیج فارس به جهان اهمیت زیادی دارد.
همه اینها ایجاب می کند که عمان روابط حسنه و عاری از تنشی با ایران داشته باشد و حتی بکوشد  تا به عنوان یک میانجی تنش های بالقوه خطرناک در روابط ایران با سایر کشورها را هم تا حد ممکن بکاهد.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

نحوه صادرات به عمان

موافقت نامه بازرگانی صادرات ایران به کشور عمان، موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری های صادراتی ایران، موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تعرفه صادرات، موافقت نامه کشتیرانی بازرگانی، موافقت نامه همکاری حمل و نقل هوایی، و موافقت نامه بین المللی تاسیس کریدور بین المللی ترانزیت کالا و مسافر

که در اردیبهشت ۱۳۹۰ بین پنج کشور ایران – عمان – ازبکستان – ترکمنستان و قطر) به امضا رسید و یادداشت تفاهم های زیادی در زمینه های همکاری بین اتاق های بازرگانی دو کشور ایران و عمان خصوص صادرات به عمان، مبادله اطلاعات فناوری و آمار صادرات به عمان ، گردشگری، و همکاری در زمینه منابع آب، بعلاوه تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه های نفت و گاز، همکاری های علمی، امنیتی و سیاسی، گردشگری و کمیته پیگیری اجلاس های کمیسیون مشترك بين دو کشور حاکی از وجود اراده قاطع مقامات بلند پایه دو کشور برای گسترش روابط در زمینه های گوناگون می باشد.

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

 

عمده ترین اقلام صادراتی ایران به عمان

  •  انواع میوه و سبزیجات
  • مس خام
  •  قیر و آسفالت
  • میلگرد
  • موادغذایی
  •  سیمان
  •  کلینکر

صادرات مصالح ساختمانی به عمان

کشور عمان با داشتن موقعیت جغرافیایی مطلوب و همچنین دسترسی به اقیانوس هند درصدد تبدیل شدن به یکی از قطب های تجاری و اقتصادی منطقه است. به همین منظور با برنامه ریزی بلند مدت قصد دارد به اهداف مورد نظر خود برسد. در سال های اخیر سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت ها در این کشور به شدت افزایش داشته است و در این میان صادرات مصالح ساختمانی به عمان با رشد بی سابقه ای همراه بوده است. ساخت مناطق اقتصادی جدید و شهرک های صنعتی، ایجاد زیر ساخت های شهری و بین شهری در عمان رشد بسیار زیادی داشته است. با رشد ساخت و ساز زیر ساخت ها در این کشور نیاز به واردات مصالح ساختمانی همچون سیمان و آهن به شدت احساس می شود و کشور های زیادی در این زمینه فعال هستند. صادرات مصالح ساختمانی به عمان از سوی ایران نیز رشد بالایی داشته و صادرات سیمان از ایران به عمان به صورت مداوم در حال انجام است. تجار ایرانی در صادرات محصولات دیگری همچون صادرات سنگ ساختمانی به عمان و صادرات آهن در این زمینه بسیار فعال هستند.

صادرات خشکبار به عمان

خرید خشکبار ایرانی از سوی تجار عمانی بسیار رواج دارد و صادرات پسته و همچنین صادرات زعفران به عمان یکی از مهم ترین فعالیت های این حوزه به شمار می رود. بسیاری از فعالین این حوزه با خرید عمده پسته و صادرات آن توانسته اند گام خوبی در زمینه صادرات خشکبار به عمان بردارند.  مزیت تجاری صادرات ایران به عمان به خصوص صادرات میوه به عمان نسبت به دیگرکشورها  ، مجاورت جغرافیایی ایران و عمان و همچنین دسترسی هر دو کشور به راه های ارتباط دریایی و کشتیرانی است که باعث می شود تا همکاری دو جانبه افزایش یابد.
مهمترین حوزه های صادرات ایران به عمان ،خدمات فنی مهندسی و صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی به عمان است.


مطالب مرتبط:

صادرات خرما به عمان
انواع خرمای صادراتی ایران
خرمای مضافتی
خرمای کبکاب
صادرات انجیر به چین
صادرات محصولات کشاورزی به چین
صادرات به قطر
صادرات پسته ایران
راهنمای صادرات خشکبار به اروپا
صادرات محصولات کشاورزی به روسیه
صادرات به عراق
صادرات به کویت
صادرات به کانادا

صادرات به ترکیه


آمار صادرات ایران به عمان

واردات مواد غذایی و کشاورزی عمان در حال حاضر بیش از 90% نیاز این کشور است.
این میزان واردات مواد غذایی فرصت مناسبی را برای کشور های تولید کننده به وجود آورده است تا با رقابت در بازار عمان بتوانند محصولات خود را به این کشور صادر کرده و سهم قابل توجهی از بازار عمان را بدست آورند. کشورهای امارات، ترکیه، عربستان، آمریکا، هلند و هند از رقبای ایران در زمینه صادرات مواد غذایی به عمان هستند. در حال حاضر صادرات میوه به عمان توسط بازرگانان ایرانی انجام می گیرد.

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

قوانین گمرکی و ارزی صادرات به عمان

قبل از هرگونه اقدام برای صادرات به کشورهای دیگر شما باید کاملا با قوانین گمرکی و ارزی مربوط به آن کشور آشنا شوید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید، در اینجا برای شما، قوانین گمرکی و ارزی صادرات به عمان آورده شده است:

تعرفه گمرکی صادرات میوه به عمان

واردات هرگونه کالا به عمان، صرفا توسط شرکت های ثبت شده در عمان امکان پذیر می باشد و بسیاری از بازرگانان خارجی برای فعالیت در بازار این کشور اقدام به ثبت شرکت در عمان می کنند. کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند، باید دارای وکیل عمانی برای انجام امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک باشند.
متوسط نرخ تعرفه گمرکی صادرات میوه به عمان و دیگر گروه های کالای کشاورزی ۴ / ۷ درصد است.

برخی کالاها مانند دام زنده، انواع گوشت به جز گوشت خوک، برنج، گندم، آرد ذرت، میوه تازه و چای از عواض گمرکی معاف هستند.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

 

میدان میوه و تره بار مسقط

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

صادرات میوه به عمان

کیفیت و طعم خوب میوه های ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار معروف است و حتی میوه های ایران در مقایسه با میوه های دیگر کشور ها از قیمت بالاتری برخوردار است.
به دلیل بسته بندی نامناسب بسیاری از میوه های صادراتی ایران در حین جابه جایی و ترانزیت دچار آسیب شده و تبدیل به ضایعات می شوند.
در تصویر زیر دو نمونه سیب ایرانی و سیب آمریکایی رادر یکی از فروشگاه های کشور عمان مشاهده می کنید.

قیمت سیب ایرانی در برابر سیب آمریکایی بسیار بالاتر است اما کیفیت ظاهری محصول رضایت بخش نیست!

 

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

 

صادرات-میوه-به-عمان
صادرات-میوه-به-عمان

 

بندر صادرات به عمان

بهترین پورت صادراتی و بندر صادرات به عمان از سوی ایران را می توان بندر جاسک و همچنین بندرعباس نام برد. این دو بندر ایرانی به دلیل نزدیکی به بندر خصب در استان مسندم عمان ، بهترین بندر صادرات به عمان به شمار می روند. ارسال کالا با لنج یا کشتی های باری به بندر خصب  انجام گرفته سپس از خصب به وسیله ی کامیون به پایتخت عمان مسقط انتقال می یابند. 

شرکت صادرات به عمان

بسیاری از تولیدکنندگان و خدمات دهندگان ایرانی به دنبال یک شرکت صادرات به عمان مطمئن برای صادرات محصولات و خدمات خود هستند تا بتوانند به بازار این کشور همسایه دسترسی داشته باشند. بیشتر شرکت های فعال در زمینه صادرات به عمان در بندرعباس فعال هستند که به صورت هفتگی اقدام به صدور کالا با کشتی به این کشور می کنند. انواع کالاها مانند انواع میوه و سبزیجات صادراتی، مصالح ساختمانی، سنگ و دام زنده از مهم ترین فعالیت شرکت های صادرات به عمان به شمار می رود.

 

لیست شرکتهای ایرانی در عمان

کسانی که به دنبال راهی برای ورود به بازار عمان هستند اغلب به شرکت های ایرانی مستقر در عمان مراجعه می کنند تا بتوانند راهی برای ورود کالاهای خود به این کشور باز کنند. برای اطلاع از لیست شرکتهای ایرانی در عمان بهترین راه استفاده از شبکه ی ارتباطی اتاق های بازرگانی ایران و اتاق های مشترک اقتصادی دو کشور است که می توانند راه مناسبی برای جستجو و ارتباط با این شرکت ها باشد. بسیاری نیز برای مشاوره صادرات به عمان به دنبال افراد با تجربه و لیست تجار عمان می گردند تا با ایجاد ارتباط از آخرین اخبار بازار عمان اطلاع پیدا کرده و از تجارب این افراد استفاده کنند. برای مشاوره صادرات به عمان معمولا در اتاق های بازرگانی مراکز استان ها نشست ها و سفرهای تجاری به این کشور برگزار می کنند که راه بسیار مناسبی برای شناخت بازار عمان و شناخت فرصت های پیش رو در این کشور می باشد.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

 

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

دانلود اپلیکیشن باسکول

 

 

منابع:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%86
http://www.iromcc.com/

نحوه صادرات به عمان چگونه است؟

بیشتر واردات مواد غذایی عمان از کشورهای امارات و عربستان انجام می گیرد. از دیگر دلایل رقابت ضعیف شرکت های ایرانی در بازار عمان، نبود خط منظم و مستقیم کشتیرانی از ایران و نبود برنامه برای فعالیت تجار در عمان اشاره کرد.

چگونه میوه و تره بار به عمان صادر می شود؟

کیفیت و طعم خوب میوه های ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار معروف است و حتی میوه های ایران در مقایسه با میوه های دیگر کشور ها از قیمت بالاتری برخوردار است.

قوانین صادرات به عمان به چه صورت است؟

واردات هرگونه کالا به عمان، صرفا توسط شرکت های ثبت شده در عمان امکان پذیر می باشد. کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند، باید دارای وکیل عمانی برای انجام امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک باشند.

لیست کالاهای صادراتی به عمان شامل چه گروه کالایی است؟

 انواع میوه و سبزیجات مس خام قیر و آسفالت میلگرد موادغذایی سیمان  کلینکر

قیمت میوه در عمان چه میزان است؟

اغلب میوه مصرفی در این کشور وارداتی می باشد و قیمت میوه در این کشور نسبت به ایران بسیار بالاتر بوده و از ثبات نسبی برخوردار است.

قیمت آنلاین خرما
قیمت خرمای کبکاب
قیمت خرمای مضافتی
شرکت بازرگانی مواد غذایی
اخذ مجوز صادرات

2 دیدگاه در “صادرات به عمان”

دیدگاه ها بسته هستند.