صادرات به عمان

صادرات به عمان

صادرات به عمان

عمان یکی از کشورهای منطقه خاورمیانه واقع در جنوب شرقی ایران می باشد، که با توجه به داشتن روابط سیاسی خوب و مرز مشترک با ایران، به یکی از مقاصد اصلی برای صادرات ایران تبدیل شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم ایران به حساب می آید. در سال های اخیر بازار صادرات به عمان بسیار پر رونق بوده و امکان صادر کردن کالاهای مختلفی به این کشور برای تاجران فراهم شده است.

موقعیت کشور عمان

کشور عمان کشور عربی با حکومت پادشاهی است که از سمت غرب دارای مرز با کشور امارات و عربستان، از سمت جنوب با کشور یمن از جهت شمال و تنگه هرمز با ایران دارای مرز آبی می باشد. کشور عمان دارای دو برون بوم است که بخش کوچکی از آن در جنوب تنگه هرمز به نام مسندم است. بندر خصب در این بخش از عمان قرار دارد که بخش عمده ای از صادرات میوه ایران به عمان از طریق این بندر انجام می شود. مانند سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، عمان نیز عمده درآمد عمان نیز از محل فروش نفت است، علاوه بر این گردشگری، ماهیگیری و کشاورزی نیز فعالیت اقتصادی مهم کشور عمان می باشد.

صادرات ایران به عمان

در سال های گذشته وضعیت اقتصادی کشور سلطنتی عمان همراه با رشد فزاینده بوده است و میزان مبادلات تجاری این کشور با دیگر کشورهای جهان مانند حجم صادرات ایران به عمان دارای افزایش بوده است. کشورهای مختلف با برگزاری نمایشگاه های تجاری به دنبال نفوذ در بازار عمان و در حال رقابت می باشند.
از مهمترین کالاهایی که به عمان صادر می شوند می توان به انواع مواد غذایی و فراورده های کشاورزی و دامی، مصالح و تجهیزات ساختمانی، ماشین آلات راه‌سازی و حمل و نقل، خدمات فنی و مهندسی در بخش‌های مختلف اشاره کرد. امید است که با برنامه ریزی های دقیق و اصولی در این موارد شاهد افزایش صادرات مانند صادرات میوه به عمان توسط بازرگانان ایرانی باشیم.

ثبات شرایط اقتصادی ایران  عمان در طی سالیان سبب ایجاد یک زمینه تجاری بسیار مناسب بین این دو کشور شده است، تا جایی که می توان از عمان به عنوان یکی از شرکای تجاری همیشگی و بدون دردسر ایران یاد کرد. حجم صادرات ایران به عمان در چند سال اخیر با رشد قابل توجه ای همراه بوده است و این رشد در سال 2018 با یک جهش بزرگ به 600 میلیون ریال رسید و پیش بینی می شود که این حجم در سال های آتی نیز روند صعودی در پیش داشته باشد. 

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب تجارت با عمان را مطالعه کنید. 

موافقت نامه های تجاری ایران و عمان

موافقت نامه بازرگانی صادرات ایران به کشور عمان، موافقتنامه تشویق و حمایت از سرمایه گذاری های صادراتی ایران، موافقت نامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و تعرفه صادرات، موافقت نامه کشتیرانی بازرگانی، موافقت نامه همکاری حمل و نقل هوایی، و موافقت نامه بین المللی تاسیس کریدور بین المللی ترانزیت کالا و مسافر.

که در اردیبهشت ۱۳۹۰ بین پنج کشور ایران – عمان – ازبکستان – ترکمنستان و قطر) به امضا رسید و یادداشت تفاهم های زیادی در زمینه های همکاری بین اتاق های بازرگانی دو کشور ایران و عمان خصوص صادرات به عمان، مبادله اطلاعات فناوری و آمار صادرات به عمان ، گردشگری، و همکاری در زمینه منابع آب، بعلاوه تشکیل کمیته های تخصصی در حوزه های نفت و گاز، همکاری های علمی، امنیتی و سیاسی، گردشگری و کمیته پیگیری اجلاس های کمیسیون مشترك بين دو کشور حاکی از وجود اراده قاطع مقامات بلند پایه دو کشور برای گسترش روابط در زمینه های گوناگون می باشد.

بهترین صادرات به عمان

برای شناسایی بهترین صادرات به عمان باید ابتدا با تحقیق به نیازهای بازار عمان پی ببریم. کشور عمان در سال های اخیر با اجرایی کردن برنامه های توسعه خود در پی رسیدن به اهدافی همچون ایجاد قطب تجاری و صنعتی در کنار اقیانوس هند است که رسیدن به این هدف نیازمند برطرف کردن نیازهایی مانند مصالح ساختمانی و تامین نیروی خدمات مهندسی و کاری و… است. بسیاری از تجار ایرانی با در نظر گرفتن این نیاز ها اقدام به تامین تجهیزات و خدمات زیرساتی در این کشور نموده اند که از مثال های آن می توان به قرارداد های پیمانکاری شرکت های ایرانی در عمان و یا صادرات سیمان به عمان اشاره کرد. نیاز های بازار عمان فقط محدود به مصالح و خدمات ساختمانی نمی شود. عمان از نظر تامین مواد غذایی به دیگر کشورها وابسته است و برخی از مواد غذایی همچون انواع میوه و سبزیجات را از دیگر کشورها وارد می کند. بازار عمان به دلیل حضور مهاجران آسیایی که اکثر آن ها هندی هستند و همچنین حضور شرکت های بین المللی از کشورهایی همچون روسیه و انگلستان، دارای انواع مختلفی از سلایق خرید است و همین امر باعث ایجاد بازاری متنوع با قابلیت بالا در این کشور کرده است. در حال حاضر بهترین کالای صادراتی به عمان شامل صادرات سیمان، سنگ ، آهن و مواد غذایی همچون میوه و سبزیجات و خشکبار ایرانی است.

بهترین تجارت در عمان

کشور عمان به عنوان کشوری بی طرف در منطقه به طور پیوسته دارای ثبات بالای اقتصادی و سیاسی بوده است و دارای روابط سیاسی و اقتصادی بسیار خوبی با کشورهای اروپایی و آمریکا است. به طوری که با برخی از کشورها مانند آمریکا قرارداد تجاری بلند مدت دارد که از معافیت های صادرات و واردات بسیار خوبی برخوردار است. به همین علت بسیاری از تجار ایرانی از این موقعیت برای واردات کالاهای مورد نیاز از طریق عمان می کنند و یا با ارسال کالاهای خود به این کشور و فرآیند صادرات مجدد به بازارهای دیگری که به علت تحریم ها به صورت مستقیم از ایران نمی توان با آن ها کار کرد دسترسی مستقیم دارند. بهترین تجارت در عمان در حال حاضر صادرات مجدد کالاهای ایرانی به بازار های دوردست همچون کانادا و آمریکاست که با تعرفه صادراتی از سمت عمان و مشوق های صادراتی صورت می گیرد.

صادرات مواد غذایی به عمان

با توجه به موقعیت جغرافیایی و تولید کم مواد غذایی، امروزه عمان نیازمند به واردات مواد غذایی و محصولات کشاورزی از دیگر کشورها دارد. متاسفانه شرکت های بازرگانی ایرانی در بازار کشاورزی و مواد غذایی عمان فعالیت زیادی نداشتند و یا محصولات ایرانی به دلیل ضعف در بسته بندی صادراتی و استاندارد های کیفی نتوانسته در بازار عمان مطرح شوند.

ناگفته نماند که صادرات مواد غذایی به عمان در سال های اخیر با رشد خوبی همراه بوده است. بیشترین میزان صادرات مواد غذایی به عمان مربوط به سیب زمینی، هندوانه، خربزه، میوه و مرکبات، آجیل و خشکبار، انواع سبزیجات و غیره می باشد؛ اقلام ذکر شده بیشترین میزان صادرات مواد غذایی به عمان را در چند سال اخیر داشته اند.

آمار صادرات به عمان

بیشتر واردات مواد غذایی عمان از کشورهای امارات و عربستان انجام می گیرد. از دیگر دلایل رقابت ضعیف شرکت های ایرانی در بازار عمان، نبود خط منظم و مستقیم کشتیرانی از ایران و نبود برنامه برای فعالیت تجار در عمان اشاره کرد. علاوه بر عدم حضور در بازار مواد غذایی و محصولات کشاورزی، صادرات دیگر کالاها نیز با مشکلاتی همراه است. در حال حاضر کشور چین، آمریکا و هند به ترتیب بیشترین آمار صادرات به عمان را در زمینه های مختلف به خود اختصاص داده اند. مهمترین حوزه های صادرات ایران به عمان،خدمات فنی مهندسی و صادرات مواد غذایی و محصولات کشاورزی به عمان است.

صادرات میوه به عمان

همانطور که میدانید کشور عمان دارای آب و هوای گرم و خشک و در برخی مناطق آب و هوای معتدل است، که همین موضوع باعث شده است که امکان پرورش برخی از میوه ها را نداشته باشند، به همین دلیل است که بازار صادرات میوه به عمان بسیار داغ است و سالانه درآمد زیادی را برای تاجران میوه رقم میزند. در زمینه صادرات میوه به عمان، ایران دارای مزیت بسیار مهمی یعنی مرز آبی کوتاه می باشد، با توجه به اینکه برخی از انواع میوه، مدت زمان کوتاهی قابل نگهداری هستند و باید سریعا در بازار هدف به فروش برسند، انتخاب کشورهایی که فاصله جغرافیایی کوتاهی با یکدیگر دارد، بهترین کار است، بنابراین می توان گفت که ایران به عنوان یک گزینه عالی برای صادرات میوه به عمان به حساب می آید، چرا که تاجران ایرانی میتوانند در مدت زمان بسیار کوتاهی از طریق بندرهای چابهار و بندرعباس به صورت مستقیم، میوه های خود را به کشور مقصد صادر کنند.

طبق آمارهای بدست آمده صادرات میوه به عمان در سال جاری رشد زیادی داشته است و محصولاتی مانند کیوی، لیمو، هندوانه، خرما و غیره بیشترین میزان صادرات میوه به عمان را به خود اختصاص داده اند. با توجه به موارد ذکر شده می توان از عمان به عنوان یکی از امن ترین کشورها برای سرمایه گذاری نام برد که امکان رشد بالایی برای کسب و کارهای جدید فراهم میسازد، بنابراین این کشور گزینه خوبی برای صادرات کالا و میوه می باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب صادرات خرما به عمان را مطالعه کنید.

صادرات میوه خشک به عمان

میوه خشک نیز از جمله محصولاتی است که صادرات آن در سال ها اخیر رشد بالایی داشته است و به کشورهای مختلفی مانند روسیه، عراق، عمان و غیره صادر می شود. صادرات میوه خشک به عمان شرایطی مشابه با صادرات میوه و اقلام خوراکی دیگر دارد و هر چه بسته بندی و کیفیت محصولات بهتر باشد، به تبع تقاضا برای خرید آن نیز افزایش پیدا می کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب صادرات میوه خشک را مطالعه کنید.

قیمت میوه در عمان

اگرچه در حال حاضر روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان از میزان رشد و توسعه متوازن با روابط سیاسی برخوردار نیست اما  با امضای اسناد همکاری میان ایران و عمان بسترهای لازم جهت صادرات به عمان و بهره مندی از ظرفیت‌های موجود به منظور بالا بردن سطح همکاری های تجاری و اقتصادی فراهم شده است. قیمت میوه در عمان در مقایسه با ایران بسیار بالاتر است که فرصت بسیار مناسبی برای صادرات میوه به عمان را فراهم کرده است. باید خاطر نشان کرد که کشاورزی در عمان در فصل زمستان وجود دارد و حتی برخی از محصولات این کشور به دیگر کشورهای عربی صادر می شود. در فصل تابستان و وجود گرما در این کشور کشاورزی در بیشتر مناطق این کشور تعطیل شده و واردات انجام می شود.

دقت داشته باشید که قیمت میوه در عمان به موارد مختلفی مانند قیمت میوه در ایران، حجم تولید میوه های صادراتی، هزینه های حمل و نقل، نوع حمل و نقل، فصل صادر شدن میوه و غیره بستگی دارد. یکی از موارد بسیار مهم دیگری که بر روی قیمت میوه در عمان به صورت مستقیم تاثیر دارد، نوع بسته بندی میوه ها می باشد، داشتن بسته بندی استاندارد و مطلوب می تواند یکی از مهم ترین عوامل تغییر قیمت میوه در عمان و افزایش تقاضا برای خرید انواع میوه از شما باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب ضرورت بسته بندی صادراتی محصولات کشاورزی را مطالعه کنید.

قیمت مواد غذایی در عمان

کشور عمان دارای ثبات اقتصادی بالایی است به طوری که نرخ تورم سالانه در این کشور عددی در حدود 3 درصد می باشد به همین دلیل قیمت مواد غذایی در عمان دارای ثبات نسبی است. قیمت مواد غذایی در عمان تابع قیمت های بازار آزاد مواد غذایی در خلیج فارس است و صرفا بر روی محصولاتی مانند محصولات کشاورزی که به صورت فصلی تولید می شوند دارای نوسان می باشد. قیمت پسته در عمان برای بسیاری از فعالان صادرات خشکبار به عمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. 

صادرات کالا به عمان

کشورهای ایران و عمان از سالیان پیش روابط دوستانه و دیپلماتیک خوبی با هم داشته اند، سلطه کشورهای ایران و عمان بر دو سوی تنگه هرمز یکی از دلایل حسن همجواری این دو کشور می باشد؛ ثبات و آرامش تنگه هرمز هم از نظر امنيت عمان و هم به دلیل اهمیت آن برای تدوام صدور نفت از خلیج فارس به جهان اهمیت زیادی دارد. همه این موارد ایجاب می کند که عمان روابط حسنه و عاری از تنشی با ایران داشته باشد و حتی بکوشد تا به عنوان یک میانجی تنش های بالقوه خطرناک در روابط ایران با سایر کشورها را هم تا حد ممکن بکاهد.

عمده ترین اقلام صادراتی ایران به عمان

اقلام صادراتی ایران به عمان شامل موارد بسیار زیادی می باشد، آهن و فولاد بیشترین میزان صادرات ایران به عمان را در بر دارد و درآمد حدودی آن بیش از 400 میلیون دلار به صورت سالانه می باشد. از جمله اقلام دیگری که بیشترین میزان صادرات به عمان را داشتند موارد زیر می باشد:

 • انواع میوه و سبزیجات
 • سوخت فسیلی و زغال سنگ
 • سنگ و مصالح ساختمانی
 • میوه و خشکبار
 • حیوانات زنده
 • غلات
 • مس خام
 • قیر و آسفالت
 • میلگرد
 • موادغذایی
 • سیمان
 • کلینکر

صادرات مصالح ساختمانی به عمان

کشور عمان با داشتن موقعیت جغرافیایی مطلوب و همچنین دسترسی به اقیانوس هند درصدد تبدیل شدن به یکی از قطب های تجاری و اقتصادی منطقه است. به همین منظور با برنامه ریزی بلند مدت قصد دارد به اهداف مورد نظر خود برسد. در سال های اخیر سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت ها در این کشور به شدت افزایش داشته است و در این میان صادرات مصالح ساختمانی به عمان با رشد بی سابقه ای همراه بوده است. ساخت مناطق اقتصادی جدید و شهرک های صنعتی، ایجاد زیر ساخت های شهری و بین شهری در عمان رشد بسیار زیادی داشته است. با رشد ساخت و ساز زیر ساخت ها در این کشور نیاز به واردات مصالح ساختمانی همچون سیمان و آهن به شدت احساس می شود و کشور های زیادی در این زمینه فعال هستند. صادرات مصالح ساختمانی به عمان از سوی ایران نیز رشد بالایی داشته و صادرات سیمان از ایران به عمان به صورت مداوم در حال انجام است. تجار ایرانی در صادرات محصولات دیگری همچون صادرات سنگ ساختمانی به عمان و صادرات آهن در این زمینه بسیار فعال هستند.

صادرات خشکبار به عمان

همانطور که می دانید ایران یکی از کشورهای پیشرو در زمینه تولید انواع خشکبار مانند گردو، پسته، بادام و غیره می باشد و سالانه مقادیر قابل توجهی از این اقلام را به کشورهای خارجی صادر می کند، عمان نیز یکی از کشورهای هدف بای صادرات خشکبار می باشد. خرید خشکبار ایرانی از سوی تجار عمانی، رواج زیادی دارد و هموراه صادرات پسته و زعفران به عمان یکی از مهم ترین زمینه های تجاری بین کشورهای ایران و عمان به حساب می آید. مزیت تجاری صادرات ایران به عمان به خصوص صادرات میوه و خشکبار به عمان نسبت به دیگرکشورها، مجاورت جغرافیایی ایران و عمان و همچنین دسترسی هر دو کشور به راه های ارتباط دریایی و کشتیرانی است که باعث می شود تا همکاری دو جانبه افزایش یابد.

صادرات پسته به عمان

این کشور ثروتمند عربی یکی از مهم ترین هدف های تجاری ایران برای صادرات پسته می باشد؛ چراکه شهروندان این کشور طرفداران همیشگی محصولات ایرانی بوده اند. در رابطه با صادرات پسته به عمان باید گفت که پسته اکبری، کله قوچی و احمد آقایی درشت که در مزه و طعم در دنیا بی نظیرند، مناسب ترین نوع پسته برای صادرات می باشند.

آمار صادرات ایران به عمان

واردات مواد غذایی و کشاورزی عمان در حال حاضر بیش از 90% نیاز این کشور است. این میزان واردات مواد غذایی فرصت مناسبی را برای کشورهای تولید کننده به وجود آورده است تا با رقابت در بازار عمان بتوانند محصولات خود را به این کشور صادر کرده و سهم قابل توجهی از بازار عمان را بدست آورند. کشورهای امارات، ترکیه، عربستان، آمریکا، هلند و هند از رقبای ایران در زمینه صادرات مواد غذایی به عمان هستند. در حال حاضر صادرات میوه به عمان توسط بازرگانان ایرانی انجام می گیرد. 

قوانین گمرکی و ارزی صادرات به عمان

قبل از هرگونه اقدام برای صادرات به کشورهای دیگر شما باید کاملا با قوانین گمرکی و ارزی مربوط به آن کشور آشنا شوید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید، در اینجا برای شما، قوانین گمرکی و ارزی صادرات به عمان آورده شده است:

تعرفه گمرکی صادرات میوه به عمان

واردات هرگونه کالا به عمان، صرفا توسط شرکت های ثبت شده در عمان امکان پذیر می باشد و بسیاری از بازرگانان خارجی برای فعالیت در بازار این کشور اقدام به ثبت شرکت در عمان می کنند. کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند، باید دارای وکیل عمانی برای انجام امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک باشند. متوسط نرخ تعرفه گمرکی صادرات میوه به عمان و دیگر گروه های کالای کشاورزی 7/4 درصد است. برخی کالاها مانند دام زنده، انواع گوشت به جز گوشت خوک، برنج، گندم، آرد ذرت، میوه تازه و چای از عواض گمرکی معاف هستند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب ترخیص کالا در عمان را مطالعه کنید.

میدان میوه و تره بار مسقط

کیفیت و طعم خوب میوه های ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار معروف است و حتی میوه های ایران در مقایسه با میوه های دیگر کشور ها از قیمت بالاتری برخوردار هستند. به دلیل بسته بندی نامناسب بسیاری از میوه های صادراتی ایران در حین جابه جایی و ترانزیت دچار آسیب شده و تبدیل به ضایعات می شوند. در تصویر زیر دو نمونه سیب ایرانی و سیب آمریکایی رادر یکی از فروشگاه های کشور عمان مشاهده می کنید. قیمت سیب ایرانی در برابر سیب آمریکایی بسیار بالاتر است اما کیفیت ظاهری محصول رضایت بخش نیست!

بندر صادرات به عمان

بهترین پورت صادراتی و بندر صادرات به عمان از سوی ایران را می توان بندر جاسک و همچنین بندر عباس نام برد. این دو بندر ایرانی به دلیل نزدیکی به بندر خصب در استان مسندم عمان، بهترین بندر صادرات به عمان به شمار می روند. ارسال کالا با لنج یا کشتی های باری به بندر خصب  انجام گرفته سپس از خصب به وسیله ی کامیون به پایتخت عمان مسقط انتقال می یابند. 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب مراحل حمل بار به عمان را مطالعه کنید. 

شرکت صادرات به عمان

بسیاری از تولیدکنندگان و خدمات دهندگان ایرانی به دنبال یک شرکت صادرات به عمان مطمئن برای صادرات محصولات و خدمات خود هستند تا بتوانند به بازار این کشور همسایه دسترسی داشته باشند. بیشتر شرکت های فعال در زمینه صادرات به عمان در بندرعباس فعال هستند که به صورت هفتگی اقدام به صدور کالا با کشتی به این کشور می کنند. انواع کالاها مانند انواع میوه و سبزیجات صادراتی، مصالح ساختمانی، سنگ و دام زنده از مهم ترین فعالیت شرکت های صادرات به عمان به شمار می رود.

لیست شرکت‌های ایرانی در عمان

کسانی که به دنبال راهی برای ورود به بازار عمان هستند اغلب به شرکت های ایرانی مستقر در عمان مراجعه می کنند تا بتوانند راهی برای ورود کالاهای خود به این کشور باز کنند. برای اطلاع از لیست شرکت‌های ایرانی در عمان بهترین راه، استفاده از شبکه ی ارتباطی اتاق های بازرگانی ایران و اتاق های مشترک اقتصادی دو کشور است که می توانند راه مناسبی برای جستجو و ارتباط با این شرکت ها باشد. بسیاری نیز برای مشاوره صادرات به عمان به دنبال افراد با تجربه و لیست تجار عمان می گردند تا با ایجاد ارتباط از آخرین اخبار بازار عمان اطلاع پیدا کرده و از تجارب این افراد استفاده کنند. برای مشاوره صادرات به عمان معمولا در اتاق های بازرگانی مراکز استان ها نشست ها و سفرهای تجاری به این کشور برگزار می کنند که راه بسیار مناسبی برای شناخت بازار عمان و شناخت فرصت های پیش رو در این کشور می باشد.


مطالب مرتبط:

انواع خرمای صادراتی ایران
خرمای مضافتی
خرمای کبکاب
صادرات انجیر به چین
صادرات محصولات کشاورزی به چین
صادرات به قطر
صادرات پسته ایران
راهنمای صادرات خشکبار به اروپا
صادرات محصولات کشاورزی به روسیه
صادرات به عراق
صادرات به کویت
صادرات به کانادا

صادرات به ترکیه


باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

شما هم به جمع فروشندگان موفق باسکول بپیوندید!

با پیوستن به مجموعه بزرگ خریداران و فروشندگان عمده از سراسر کشور در باسکول با دنیایی جدید از فرصت‌های ویژه و خریداران بالقوه انواع کالا در صنایع مختلف روبرو می‌شوید. فرقی نمی‌کند شما کارخانه‌ تولیدی دارید یا محصولات تخصصی خود را در منزل تولید می‌کنید. باسکول به شما فرصتی بی‌نظیر برای دیده‌شدن می‌دهد. در باسکول بزرگترین تاجران، واردکنندگان انواع کالا، خریداران عمده و باقوه، کارخانه‌داران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ دور یکدیگر جمع شده‌اند. منتظر شما هستیم.

منابع:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B9%D9%85%D8%A7%D9%86
http://www.iromcc.com/

نحوه صادرات به عمان چگونه است؟

بیشتر واردات مواد غذایی عمان از کشورهای امارات و عربستان انجام می گیرد. از دیگر دلایل رقابت ضعیف شرکت های ایرانی در بازار عمان، نبود خط منظم و مستقیم کشتیرانی از ایران و نبود برنامه برای فعالیت تجار در عمان اشاره کرد.

چگونه میوه و تره بار به عمان صادر می شود؟

کیفیت و طعم خوب میوه های ایرانی در کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار معروف است و حتی میوه های ایران در مقایسه با میوه های دیگر کشور ها از قیمت بالاتری برخوردار است.

قوانین صادرات به عمان به چه صورت است؟

واردات هرگونه کالا به عمان، صرفا توسط شرکت های ثبت شده در عمان امکان پذیر می باشد. کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند، باید دارای وکیل عمانی برای انجام امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک باشند.

لیست کالاهای صادراتی به عمان شامل چه گروه کالایی است؟

 انواع میوه و سبزیجات، مس خام، قیر و آسفالت، میلگرد، موادغذایی، سیمان و کلینکر

قیمت میوه در عمان چه میزان است؟

اغلب میوه مصرفی در این کشور وارداتی می باشد و قیمت میوه در این کشور نسبت به ایران بسیار بالاتر بوده و از ثبات نسبی برخوردار است.

قیمت آنلاین خرما
قیمت خرمای کبکاب
قیمت خرمای مضافتی
شرکت بازرگانی مواد غذایی
اخذ مجوز صادرات

2 دیدگاه دربارهٔ «صادرات به عمان»

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پیمایش به بالا