صادرات به روسیه

صادرات به روسیه

بازار و صادرات به روسیه در سال های اخیر از توجه زیاد بازرگانان و تجار ایرانی برخوردار بوده است. کشور روسیه با جمعیت تقریبی ۱۴۴ میلیون نفر، یکی از کشورهای پر جمعیت اروپا است و یکی از کشورهایی است که در زمینه ی صادرات کالا از ایران مقصد بسیار خوبی برای بازرگانان ایرانی بوده و از اهمیت خاصی نیز برخوردار است.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

این کشور به دلیل قرار گرفتن در حاشیه‌ی‌ دریاچه‌ی خزر و نزدیک بودن به ایران از نظر مسافت، از ظرفیت مناسب و بالایی برای صادرات، خصوصاً صادرات خرما، محصولات کشاورزی و صادرات پسته برخوردار است. به منظور صادرات کالا به روسیه ، باید بر اصول مذاکرات تجاری و قواعد صادرات مانند بازاریابی بین المللی، توانایی در عقد قراردادهای بین المللی تسلط کامل داشت تا بهترین نتیجه برای طرفین حاصل گردد.

 

لیست اقلام صادرات به روسیه

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در چهارچوب راهنمای صادرات به این کشور مطرح کنیم. مواردی که در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم عبارتند از:

 • الفبای صادرات به روسیه

 • مراحل صادرات به روسیه

 • صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

 • صادرات میوه و تره بار به روسیه

 • صادرات خشکبار به روسیه

"<yoastmark

 

صادرات میوه به روسیه

با افزایش رقابت در اقتصاد جهانی و تجارت بین‌المللی، نحوه صادرات کالا از حساسیت‌ بالایی برخوردار شده ‌است. به همین دلیل، سرمایه‌گذاری در این بخش نیازمند دانش، برنامه‌ریزی و تجربه می‌باشد. علاوه بر این موارد، معمولاً قوانین تجارت در هر کشور متفاوت از سایر کشورها می‌باشد که به همین دلیل تسلط بر قوانین تجاری کشور مبدأ (ایران) و کشور مقصد (روسیه) و فراگیری اصول مذاکرات تجاری اولین گام در صادرات می‌باشد.

قیمت محصولات کشاورزی در روسیه

با توجه به اینکه کشور روسیه در نیمی از سال فاقد تولیدات کشاورزی است برای تامین مواد غذایی مورد نیاز خود به دیگر کشورها وابسته است و از نظر قیمت نیز قیمت محصولات کشاورزی در روسیه بالاتر از دیگر کشورهای تولید کننده می باشد.

کشور روسیه یک کشوراروپایی و دارای استاندارد های صادرات محصولات کشاورزی مختص به خود می باشد که در نتیجه قوانین سخت گیرانه ای برای ورود مواد غذایی به این کشور وجود دارد و مواد غذایی مصرفی در این کشور باید کیفیت بالایی برخوردار باشد در نتیجه قیمت محصولات کشاورزی در روسیه نیز نسبت به سایر کشور ها بالاتر است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب  شرکت بازرگانی مواد غذایی  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

در صورتی که به دنبال صادرات محصولات کشاورزی به روسیه هستید، علاوه بر توجه به نکات قانونی، باید نکات دیگری را نیز مدنظر قرار دهید. این نکات عبارتند از:

 • انتخاب مناسب‌ترین مسیر برای ارسال محصولات کشاورزی

 • توجه به استاندارد‌های بین‌المللی بسته‌ بندی صادراتی محصولات

 • توجه به شرایط زمانی در انتخاب محصول
 • استفاده از وسایل حمل و نقل مناسب با توجه به محموله

 • مشاهده و تحلیل رفتار رقبا در بازار
 • تعیین حاشیه سود با توجه به سطح بالای رقابت در بازار روسیه
 • دقت در شرایط نگهداری محصولات پیش از ارسال
 • تلاش در جهت به حداقل رساندن مدت زمان حمل و نقل محصولات

 • درج اطلاعات محصولات بر روی محصولات به زبان روسی و انگلیسی

 • توجه به ظاهر بسته‌بندی و استفاده از ایده‌های جذاب در بسته‌بندی
 • پرهیز از ارسال محصولات نامرغوب و درجه ۲
 • استفاده از مشاوران تجاری به عنوان راهنمای صادرات به این کشور

 • ثبت شرکت در روسیه در صورت نیاز

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

 

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

مراحل صادرات به روسیه

برای هرگونه صادرات  به روسیه از ایران، باید در ابتدای امر مجوز‌های لازم را أخذ کنید. روال أخذ مجوز‌ها طبق ابلاغیه‌ی اتاق بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تحت عنوان راهنمای صادرات به این کشور به شرح زیر می‌باشد:

 1. در مرحله‌ی اول فروشنده باید اطلاعات و مشخصات کالا و فروشنده‌ی کالا را برای خریدار، در چهارچوب پیش‌فاکتور ارسال نماید.

 2. کالای مورد توافق خریدار و فروشنده باید طبق استانداردهای مورد تأیید خریدار بسته‌بندی و آماده شود.

 3. خریدار باید از تعرفه صادرات مطلع بوده و به منظور تعیین قیمت کالای مورد معامله به کمیسیون نرخ‌گذاری مراجعه کند.
 4. در صورتی که کالای مورد معامله جزو کالاهای خاص باشد، باید پیش از صدور، نسبت به اخذ مجوز صادرات اقدام گردد. معمولاً اکثر کالاها نیازی به صدور مجوز ندارند.
 5. در مرحله‌ی بعدی، باید جهت ترخیص کالا از گمرک حمل شود و اظهارنامه‌ی خروجی تنظیم شود. گمرک پس از بررسی کالا و پلمپ کردن بسته‌ها، مجوز خروج کالا از کشور را صادر می‌کند.
 6. در مرحله‌ی بعدی محموله پیش از حمل شدن بایستی توسط یک شرکت بیمه‌ای معتبر بیمه شود.

 7. پس از این مرحله، خریدار می‌تواند موارد مورد توافق را بررسی کند و از انجام آن‌ها اطمینان حاصل کند.

 8. پیش از ارسال کالا، صادر‌کننده باید فاکتور فروش کالا و شناسه کالا را آماده کرده و به تأیید اتاق بازرگانی محل برساند.
 9. در انتها، صادرکننده باید کالا را به منظور ارسال به کشور مبدأ به شرکت حمل و نقل تحویل دهد.


مطالب مرتبط:

صادرات انجیر به چین

خرما کبکاب

صادرات محصولات کشاورزی به چین

صادرات به قطر

صادرات پسته ایران

راهنمای صادرات خشکبار به اروپا
انواع خرمای صادراتی ایران
صادرات به عراق
صادرات به کویت
صادرات به کانادا

صادرات به ترکیه


صادرات میوه و تره بار به روسیه

 

در کشور روسیه، ۱۰.۶ درصد از سبد غذایی، به میوه و تره بار اختصاص دارد. هر خانواده به طور متوسط در مسکو در حدود ۱۱۴ دلار و در سایر شهرها با جمعیت زیر 500 هزار نفر، ۸۹ دلار در هفته به محصولات غذایی اختصاص می‌دهد. این کشور به شدت به واردات میوه و تره‍ بار وابسته می‌باشد. واردات میوه‌ی این کشور در تابستان در پایین‍ترین سطح خود قرار می‌گیرد. در تابستان صادرات محصولات کشاورزی به این کشور به خصوص صادرات میوه و تره بار، از بازارهای منطقه از جمله اوکراین، مولداوی و خاورمیانه انجام می‌شود.

صادرات سیب زمینی به روسیه

یکی از تولیدات بسیار مرغوب ایرانی در زمینه صیفی جات تولید سیب زمینی است که بیشتر در بخش غربی کشور صورت می گیرد و سالانه مقادیر زیادی از این تولیدات به دیگر کشور ها همچون روسیه صادر می شود. صادرات سیب زمینی به روسیه در فصل پاییز و زمستان انجام می شود و تجار و بازرگانان زیادی به این کار مشغول هستند. استان همدان پیشتاز تولید این محصول و صادرات سیب زمینی به روسیه است که به صورت بسته بندی های کوچک 2.5 تا 5 کیلوگرمی صادراتی با برند و لیبل انجام می پذیرد. صادرات سیب زمینی به روسیه از آن جهت حایز اهمیت است که می تواند مازاد تولید داخلی را به بهترین شکل به ارزش افزوده ی بسیار بالایی تبدیل کرده و باعث ارز آوری شود. روسیه در فصل زمستان به علت سرمای هوا دارای کمترین میزان تولید محصولات کشاورزی است و بیشترین وابستگی را به واردات مواد غذایی از سایر کشورها دارد.

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

صادرات پیاز به روسیه

از دیگر محصولات مرغوبی که توانایی صادرات دارد می توان به پیاز اشاره کرد. صادرات پیاز به روسیه در سال های اخیر با رشد همراه بوده است و با بهینه تر شدن ناوگان صادراتی و افزایش تعداد تجار و بازرگانان توانسته است زمینه ی خوبی برای ارزآوری کشور فراهم کند. صادرات پیاز به روسیه در فصل پاییز و زمستان به اوج خود می رسد و بیشترین میزان آن در قسمت های غربی و شمال غربی کشور تولید می شوند. مانند پیاز صادراتی بناب که در توری های 2.5 تا 5 کیلوگرمی بسته بندی شده و برای صادرات آماده می شوند. بازار فود سیتی مسکو محل اصلی فروش محصولات صادراتی به روسیه است. انتظار می رود با برنامه ریزی بهتر و بالا بردن کیفیت محصولات و بسته بندی آن شاهد افزایش صادرات پیاز به روسیه در سال های آینده باشیم تا به رونق بخش صادرات کشاورزی کمک شایانی کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب  اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

صادرات سیر به روسیه

سیر یکی از محصولات مهم صادراتی به کشور روسیه است که کشورهایی مانند چین از رقبای ایران در زمینه ی صادرات سیر به روسیه هستند. سیر ایرانی با توجه به کیفیت بالای خود می تواند جایگاه خود را در بازار روسیه بسیار بهبود بخشد. استان همدان یکی از قطب های اصلی تولید سیر صادراتی ایران است که نقش پر رنگی در صادرات سیر به روسیه ایفا می کند. لزوم توجه به کیفیت محصول و مخصوصا بسته بندی آن از مهم ترین عوامل موفقیت در بازار های صادراتی به شمار می رود. به طور مثال بسته بندی سیر چینی با کیفیت پایین تر از نوع ایرانی خود بسیار شکیل تر بوده که خود باعث ترغیب به خرید بیشتر و ایجاد تقاضا برای آن محصول می شود. خوشبختانه در سال های اخیر توجه به این اصول از طرف بازارگانان ایرانی بیشتر شده و با رشد مراکز سورتینگ و صنایع بسته بندی فرصت بهتری برای رشد صادرات سیر به روسیه فراهم شده است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب صادرات سیر   را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

صادرات انگور به روسیه

تولید انگور در ایران سابقه ای طولانی دارد و استان های شمال غربی ایران پرچم دار تولید انگور در کشور هستند. به دلیل نزدیکی این استان ها به مرز آذربایجان و ترکیه ، صادرات انگور به روسیه در فصل پاییز بسیار رواج دارد. انواع انگور با ماندگاری بالا در نایلون های نانو 1 تا 2 کیلوگرمی بسته بندی شده و در سردخانه نگهداری می شوند تا زمان مناسب فرا برسد. صادرات انگور به روسیه دارای ارزش زیادی برای صادرکنندگان ایرانی دارد. با توجه به کیفیت و مزه ی خوب محصولات ایرانی شانس رقابت با سایر کالاهایی که به بازار روسیه وارد می شوند بالا می رود. البته شایان ذکر است صادرات انگور به روسیه از سوی کشور چین و همچنین ترکیه نیز انجام می شود. در چنین بازار رقابتی کیفیت حرف اول را می زند که دوباره اهمیت اصول بسته بندی و نگهداری محصول تا بازار مقصد را به صادرکنندگان ایرانی گوشزد می کند. 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب صادرات انگور   را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

صادرات پرتقال به روسیه

با گسترش کشت انواع پرتقال با باردهی و کیفیت بالا مانند پرتقال تامسون در مناطق شمالی کشور فرصت بسیار خوبی برای صادرات این محصول به دیگر کشور ها فراهم شده است. صادرات پرتقال به روسیه یکی از فرصت های بازرگانی بسیار خوب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی است که به دنبال یک بازار بزرگ و پر سود برای تجارت هستند. پرتقال والنسیا و پرتقال تامسون دو نمونه از ارقام صادراتی هستند که به همراه نارنگی می توانند جای خود را در میان محصولات صادراتی ایران به روسیه باز کنند و با دیگر محصولات بازار روسیه از لحاظ قیمت و کیفیت رقابت کنند. استان های مازندران، گلستان و گیلان پیشرو در تولید مرکبات کشور هستند و با ایجاد سالن های سورتینگ و بسته بندی صادراتی فرصت مناسبی برای صادرات پرتقال به روسیه فراهم کرده اند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب ثبت سفارش کالای وارداتی را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

صادرات سبزیجات به روسیه

تولید محصولات کشاورزی در کشور به دلیل تنوع آب و هوایی در طول سال بدون توقف ادامه دارد و بخشی از آن متعلق به سبزیجات است. سبزیجاتی مانند کرفس و شوید بسیار برای صادرات به روسیه مورد استفاده قرار می گیرند و از مهم ترین کالاها در صادرات سبزیجات به روسیه به شمار می روند. استان های جنوبی ایران مانند استان فارس و استان خوزستان مهم ترین مراکز تولید سبزیجات صادراتی به روسیه هستند که در فصل زمستان هم کشت دارند و پس از برداشت و بسته بندی برای صادرات سبزیجات به روسیه آماده می شوند. کرفس صادراتی به روسیه معمولا بدون برگ بوده و در نایلون های نانو و در سردخانه به مدت طولانی تری قابل نگهداری هستند. اما شوید صادراتی به روسیه معمولا به صورت هوایی صادر می شود تا از خراب شدن آن جلوگیری شود و به صورت تازه به بازار مقصد برسند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب گواهی مبدا   را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

لیست صادرات به روسیه

به طور کلی کشورهایی که صادرات میوه و تره بار به روسیه را بر عهده دارند عبارتند از:

 • اکوادور: موز

 • لهستان: سیب

 • ترکیه: مرکبات، انگور و میوه‌های هسته‌دار
 • چین: سیب، مرکبات و میوه‌های هسته‌دار

 • آرژانتین: سیب، گلابی و مرکبات
 • شیلی: انگور

گوجه‌ فرنگی، پیاز و سیر بیشترین حجم واردات کشور روسیه در زمینه‌ تره بار را خود اختصاص داده‌اند.

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

 

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

صادرات به روسیه میوه خشک

حجم عمده ای از مصرف میوه خشک در این کشور از طریق واردات این محصول تامین می شود و صادرات میوه خشک به روسیه و خرید عمده میوه خشک در این کشور پتانسیل اقتصادی ویژه ای دارد. در سال های اخیر بازرگانان کشورمان ایران نیز گام های خوبی در زمینه ی صادرات میوه خشک به این کشور برداشته اند که از مهم ترین آن ها صادرات خرما، پسته و کشمش به این کشور اروپایی می باشد.

صادرات خشکبار به روسیه

یکی از مهم ترین محصولات خشکبار ایرانی که در روسیه بسیار بازار خوبی را تصاحب کرده است مربوط به محصول پسته است که خرید عمده پسته در تناژ بالا از سمت فروشگاه های زنجیره ای این کشور طی قرارداد های بلند مدت بسیار رواج دارد. در حدود نیمی از خشکبار موجود در کشور روسیه از طریق صادرات تأمین می‌شود که صادرات خشکبار به روسیه توانسته است بازار بسیار مناسبی برای دیگر کشورهای تولید کننده خشکبار به وجود آورد.
از آن جایی که کشورمان ایران از تولیدکنندگان مهم این محصول در جهان است صادرات خشکبار به این کشور در میان بازارگانان ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب  اینکوترمز  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

صادرات زعفران به روسیه

زعفران از مهم ترین کالاهای صادراتی ایران است که در بسیاری از بازار های مواد غذایی جهان یافته می شود. صادرات زعفران به روسیه نیز به دلیل سودآوری بالا به صورت سالانه در حجم بالایی انجام می شود. زعفران یکی از کالاهای استراتژیک ایران در عرصه صادرات به شمار می رود که به دلیل ارزش بسیار بالا و همچنین سهولت در حمل و نگهداری سودآوری بسیار زیادی برای فعالان این بخش دارد. در حال حاضر صادرات زعفران به روسیه از دو کشور ایران و اسپانیا صورت می گیرد که محصول اسپانیایی همان زعفران ایرانی است که پس از صادرات فله به اسپانیا با بسته بندی و برند اسپانیا به دیگر کشور ها صادر می شود. صادرات زعفران به روسیه خواهان توسعه ی بیشتر بازاریابی در بازار بزرگ روسیه است و می تواند فرصت بی نظیری برای کشور به ارمغان بیاورد تا از خام و فله فروشی زعفران به سایر کشور ها جلوگیری کرد.

 

لیست کالاهای صادراتی ایران به روسیه

مهم‌ترین اقلام صادرات خشکبار به روسیه به همراه کشورهای صادرکننده‌‌ی آن‌ها به شرح ذیل می‌باشد:

 • بادام زمینی: هند، آرژانتین، چین، برزیل

 • کنجد: هند، مکزیک

 • تخم کدو: چین

 • گردو: شیلی

 • کشمش: ایران، ترکیه، هند، شیلی، افغانستان، ازبکستان

 • ادویه‌جات: ترکیه، تاجیکستان

 • بادام درختی:‌چین، شیلی، ترکیه

 • پسته: ایران، چین

 • فندق: آذربایجان، گرجستان، ترکیه

 • آلو بخارا: مولداوی، آذربایجان، شیلی، آرژانتین

 • میوه‌ خشک: تایلند، فیلیپین، چین، لهستان، ترکیه، آذربایجان

۹۴.۵ درصد از صادرات پسته به روسیه متعلق به بازرگانان ایرانی می‌باشد.

قیمت کشمش در روسیه

برای بسیاری از صادرکنندگان اطلاع از قیمت های بازار هدف بسیار مهم است و در برنامه ریزی صادرات بسیار مهم است. برای صادرات کشمش به روسیه نیز اطلاع از قیمت کشمش در روسیه بسیار مهم است. زیرا در این بازار رقبای سرسختی همچون ترکیه چین و آمریکا نیز حضور دارند و علاوه بر قیمت کیفیت نیز از عوامل مهم موفقیت است.

قیمت پسته در روسیه

وجود رقبای خارجی در بازار پسته روسیه مانند چین، آمریکا و ترکیه زمینه را برای صادرات پسته به روسیه و حضور در این بازار بزرگ برای صادرکنندگان سخت می کند. قیمت پسته در روسیه یکی از عوامل مهم در موفقیت صادرات به شمار می رود که بتوان با اتکا به آن با رقبای خارجی رقابت سالمی داشت.

راهنمای صادرات به روسیه

همانطور که تا به اینجا ملاحظه فرمودید، بازار صادرات محصولات کشاورزی به این کشور ، خصوصاً صادرات خشکبار به روسیه بسیار داغ می‌باشد. در برخی از اقلام موجود در گزارش‌های سالانه‌ی صادرات خشکبار به این کشور، نظیر پسته و خرید عمده کشمش، تاجران ایرانی بیش‌ترین سهم بازار را به خود اختصاص داده اند و در حال حاضر از حاشیه‌ی سود خوبی برخوردار می‌باشند.

در حال حاضر بازار صادرات میوه و تره‌بار به روسیه به اندازه‌ی بازار صادرات خشکبار به روسیه برای ما سودآور نبوده ‌است.

مراحل صادرات میوه

همانطور که در بخش صادرات میوه و تره بار به این کشور ذکر شد، در تابستان این کشور میوه و تره‌بار خود را از کشورهای منطقه خریداری می‌کند که بدون شک یکی از این کشورها، ایران می‌باشد و می تواند سود صادرات میوه زیادی داشته باشد. علاوه بر این، برخی از محصولات نوار شمالی کشور نظیر خرید عمده گوجه فرنگی و مرکبات، در لیست میوه و تره‌باری هستند که کشور روسیه آن‌ها را وارد می‌کند. در نتیجه با استفاده از یک برنامه‌ریزی دقیق و حساب ‌شده می‌توان بخشی از بازار میوه‌ و تره‌بار روسیه را از آن خود کرد و سود صادرات میوه از این محل را برای کشورمان تامین کرد.

از طرفی، وضعیت صادرات خشکبار به روسیه وضعیت بهتری نسبت به صادرات میوه و تره بار به این کشور دارد. خشکبارهایی نظیر پسته، کشمش، خرما و صادرات زعفران جزو کالاهایی به حساب می‌آیند که بیش‌ترین سهم بازار جهانی را، کشور ایران به خود اختصاص داده‌ است. اما با بررسی آمارهای سال ۲۰۱۸ صادرات خشکبار به این کشور، علاوه بر ایران، کشور چین نیز در حال افزایش سهم بازار پسته در روسیه می‌باشد که به نوبه‌ی خود می‌تواند زنگ خطری برای تاجران پسته‌ی ایرانی باشد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب صادرات میوه و تره بار  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

قیمت میوه در روسیه

با توجه به نوسانات قیمت دلار در ایران و با توجه به این که قیمت میوه در روسیه بر اساس عرضه و تقاضای بازار تنظیم می شود باید بازرگان محترم پیش از ارسال بار به روسیه نسبت به آگاهی از قیمت میوه در روسیه اقدام کنند تا از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود.

با توجه به آمارهای منتشر شده در سال ۲۰۱۸ در مورد آمار واردات به کشور روسیه، برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی به روسیه باید به دو مورد توجه داشت:

اول اینکه در صادرات میوه و تره بار به این کشور باید با توجه به نقاط قوت میوه و تره‌بار ایرانی و نقاط ضعف سایر صادرکنندگان این محصولات به این کشور محصول یا محصولاتی را برای توسعه و افزایش سهم بازار انتخاب کرد.

دوم اینکه با توجه به سطح بالای رقابت در بازار صادرات محصولات کشاورزی به این کشور ، باید از سهم بازار محصولاتی که اکثریت بازارشان به دست تجار ایرانی می‌باشد، دفاع کرد. به عنوان مثال، پسته و کشمش ایرانی در این کشور از جایگاه مناسبی برخوردار می‌باشد. به همین دلیل صادرات این دو محصول نسبت به صادرات سایر اقلام خشکبار نسبتاً می‌تواند آسان‌تر باشد.

 

سود صادرات میوه

امروزه با به کارگیری روش های جدید در تولید و بالا رفتن میزان آن و همچنین تسهیل روند صادرات محصولات کشاورزی، بسیاری از تولیدکنندگان و بهره برداران تولید میوه و سبزیجات به فکر صادرات مستقیم محصولات خود هستند. سود صادرات میوه به عوامل زیادی مانند فصل، کشور مقصد، کیفیت کالا، میزان تقاضا، توان رقابت با سایر کشورهای صادرکننده و… بستگی دارد. بسیاری از افراد صرفا با دیدن سود صادرات میوه قدم در این راه می گذارند که اگر بدون تجربه قبلی و عدم رعایت اصول انجام شود نه تنها به سود صادرات میوه نخوتهند رسید بلاکه ضرر های هنگفتی نیز به بار می آورد. 

شرکت صادرات به روسیه

در ایران شرکت های زیادی در زمینه ی صادرات فعالیت می کنند که بیشترین آن ها در شهرستان آستارا تحت عنوان شرکت صادرات به روسیه در حال فعالیت هستند. شما با مراجعه به اتاق های بازرگانی می توانید به لیست تجار ایرانی در روسیه دسترسی پیدا کنید و بتوانید با آن ها به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید. 

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

نصب اپلیکیشن باسکول

 

منابع:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87
http://irjcc.ir/russian-customs-regulations/
https://en.wikipedia.org/wiki/Russia
https://www.tzccim.ir/News/539/%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%87.html

مراحل صادرات به روسیه شامل چند بخش است؟

رای هرگونه صادرات  به روسیه از ایران، باید در ابتدای امر مجوز‌های لازم را أخذ کنید. روال أخذ مجوز‌ها طبق ابلاغیه‌ی اتاق بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تحت عنوان راهنمای صادرات به این کشور به شرح زیر می‌باشد:

صادرات میوه و تره ‍بار به روسیه از چه کشورهایی انجام می شود؟

در تابستان صادرات محصولات کشاورزی به این کشور به خصوص صادرات میوه و تره بار، از بازارهای منطقه از جمله اوکراین، مولداوی و خاورمیانه انجام می‌شود.

ضرورت اطلاع از قیمت میوه در روسیه برای بازرگانان برای چیست؟

با توجه به این که قیمت میوه در روسیه بر اساس عرضه و تقاضای بازار تنظیم می شود باید بازرگان محترم پیش از ارسال بار نسبت به آگاهی از قیمت میوه در روسیه اقدام کنند تا از ضرر و زیان احتمالی جلوگیری شود.

آیا صادرات خشکبار به روسیه سود آور است؟

در حدود نیمی از خشکبار موجود در این کشور از طریق صادرات تأمین می‌شود که تامین خشکبار روسیه توانسته است بازار بسیار مناسبی برای دیگر کشورهای تولید کننده خشکبار به وجود آورد.

برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی به روسیه باید به چه مواردی توجه داشت؟

ول اینکه در صادرات میوه و تره بار به این کشور باید با توجه به نقاط قوت میوه و تره‌بار ایرانی و نقاط ضعف سایر صادرکنندگان این محصولات به این کشور محصول یا محصولاتی را برای توسعه و افزایش سهم بازار انتخاب کرد.

قیمت آنلاین خرما
قیمت خرمای کبکاب
قیمت خرمای مضافتی
شرکت بازرگانی مواد غذایی
اخذ مجوز صادرات

45 دیدگاه در “صادرات به روسیه”

دیدگاه ها بسته هستند.