صادرات و واردات چای

صادرات و واردات چای

یکی قوانین صادرات و واردات چای این است که وارد کننده چای اگر بخشی از چای خود را از داخل تامین کند، می تواند چای را از کشور دیگر وارد کند و بعد از دریافت مجوز های قانونی می تواند، چای را با تعرفه چهار درصد ترخیص کنند در صورتی که بازرگان چای داخلی خرید نکرده باشد، باید طبق قوانین صادرات و واردات  تعرفه گمرکی پرداخت نماید.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

 

خدمات باسکول

برای خرید و فروش بهترین کالاهای صادراتی ایران و همچنین اطلاع از  قیمت آن ها می توانید از بازار باسکولاستفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

 

برای دیدن محصولات و ارتباط با فروشندگان بر روی محصول کلیک کنید:

 

چه قوانینی برای صادرات و واردات چای وجود دارد؟

یکی از مهمترین قوانین صادرات چای  نوع و حجم بسته بندی می باشد، بسته بندی ها نباید کمتر از 10 کیلوگرم باشد. یکی دیگر از قوانین صادرات و واردات چای این است که وارد کننده چای اگر بخشی از چای خود را از داخل تامین کند، می تواند چای را از کشور دیگر وارد کند و بعد از دریافت مجوز های قانونی و دریافت گواهی لازم از وزارت بازرگانی می تواند، چای را با تعرفه چهار درصد ترخیص کنند در صورتی که بازرگان چای داخلی خرید نکرده باشد، باید طبق قوانین صادرات و واردات چای تعرفه گمرکی پرداخت نماید و تعرفه واردات چای دیگر چهار درصد نخواهد بود.. برای صادرات و واردات هر نوع محصول و کالایی  مانند چای باید گواهی استاندارد و درمان و…  تهیه گردد. 

 

بیشترین بازار هدف  برای چای ایران کجاست؟

بیشترین چای ایران به عنوان صادرات وارد کشور آذربایجان می‌شود و بخش دیگری از چای وارد کشورهایی مانند ترکمنستان ، ترکیه و تاجیکستان نیز می شود. کشورهای یادشده بازار هدف ایران در زمینه چای می باشند. کشورهای دیگری مانند روسیه، آلمان، عراق و امارت و اندونزی و در بعضی مواقع هند نیز جزو بازار هایی هستند که صادرات چای ایران به آن نقاط انجام می شود.

صادرات و واردات چای

صادرات و واردات چای دارای چه مشکلاتی است ؟

از مهمترین مشکلاتی که در تجارت چای وجود دارد مساله قاچاق است  که بازار داخلی و بحث صادرات را دچار مشکل نموده است. از دیگر مشکلات می توان به تعرفه های بالای گمرکی  این محصول اشاره نمود و نبود یک قیمت ثابت برای این محصول از دیگر معضلاتی است که بر سر راه تجارت چای وجود دارد.

تولید در کشور دارای بازده پایینی است و خود علت های  مختلفی دارد مثلا باغ های چای کوچک هستند و به صورت یکدست نمی باشند و در مناطق مختلف پراکنده هستند و همچنین فاصله این کارخانه تا باغ ها بسیار زیاد است که این معضل بر روی کیفیت برگ ها تاثیر نامناسبی خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط:

خرمای مجول
صادرات به قطر
صادرات به امارات
صادرات به روسیه
صادرات خشکبار به اروپا
صادرات خرما به امارات
انواع خرمای صادراتی ایران
شرکت های بازرگانی مواد غذایی
برگ سبز گمرکی

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

منبع:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%86%D8%A7%DB%8C

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.