صادرات به آذربایجان

صادرات به آذربایجان

صادرات به آذربایجان در طی چند سال اخیر روبه پیشرفت بوده است. کشور آذربایجان در طی این سالها با بررسی مشکلات و موانعی که وجود داشته اقدام به تغییراتی در قوانین بانکی و همچنین رفع موانع واردات و تبدیل سازمان های دولتی به خصوصی نموده است. از مهمترین خصوصیاتی که آذربایجان دارد می توان به تنوع محصولات کشاورزی و معادن گوناگون و انواع محصولات صنعتی اشاره نمود.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

 

خدمات باسکول

برای خرید و فروش بهترین کالاهای صادراتی ایران و همچنین اطلاع از  قیمت آن ها می توانید از بازار باسکولاستفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

 

برای دیدن محصولات و ارتباط با فروشندگان بر روی محصول کلیک کنید:

 

صادرات به آذربایجان یکی از بازار های مهم کالای ایرانی 

کشور آذربایجان یکی از همسایگان ایران است و از مهمترین بازارهای صادراتی ایران نیز به شمار می‌‌رود. زمانی که یک کشور اقدام به روابط تجاری با کشورهای دیگر می‌کند و شروع به واردات و صادرات می‌کند، نیازمند تغییراتی در برخی از سازمان های خود است تا روابط اقتصادی را تسهیل کند و موجب پیشرفت اقتصاد در کشور شود. صادرات به آذربایجان  در طی چند سال اخیر روبه پیشرفت بوده است. کشور آذربایجان در طی این سالها با بررسی مشکلات و موانعی که وجود داشته اقدام به تغییراتی در قوانین بانکی و همچنین رفع موانع واردات و تبدیل سازمان های دولتی به خصوصی نموده است. از مهمترین خصوصیاتی که آذربایجان دارد می توان به تنوع محصولات کشاورزی و معادن گوناگون و انواع محصولات صنعتی اشاره نمود.

مهم ترین کالاهای وارداتی آذربایجان

با این وجود صادرات به آذربایجان در مورد برخی از کالا ها و محصولات رو به افزایش است. با اینکه پایتخت آذربایجان از نظر منابع نفتی بسیار مورد توجه است و کشور ثروتمندی نیز می باشد ولی در بخشی از صنایع دارای کمبود می باشند و وارد کننده برخی از کالاها مانند صنایع نساجی، برخی از لوازم خانگی، اتومبیل و لوازم وابسته به آن از کشورهای دیگر می باشند. صادرات به باکو در سال های اخیر بیشتر شده است.

کشور ترکیه بیشترین صادرات را به این کشور در ‌زمینه صنعت ساختمان سازی و مصالح ساختمانی دارد و همچنین در صنعت پوشاک یکی از بازیگران اصلی در آذربایجان به شمار می رود. کشور آذربایجان علاوه بر ترکیه با کشورهایی مانند ایتالیا، آمریکا، فرانسه، اندونزی، هند، گرجستان و تایوان نیز روابط تجاری خوبی را دارند. در سال های اخیر ایران نیز به عنوان یکی از کشورهای وارد کننده محصولاتی مانند سیب زمینی و مواد صنعتی مانند پلاستیک  و مواد متنوعی از پتروشیمی و خرما و دیگر کالاهای مورد نیاز آذربایجان بوده است و صادرات به این کشور در مورد این اقلام صورت می گیرد.

 

صادرات به آذربایجان

 لیست محصولات صادراتی ایران برای صادرات به آذربایجان 

بازار هدف بسیاری از محصولات و کالاهای ایرانی آذربایجان می باشد و صادرات به آذربایجان در رتبه های برتر صادرات ایران می باشد. شرایط صادرات کالا و محصولات کشاورزی در مورد این کشور بسیار مطلوب است و با داشتن مرزهای مشترک و شهرهای مرزی ایران که دارای شرایط مساعدی برای ارسال انواع کالا می باشند، آذربایجان را در بین کشورهای دیگر در رتبه بسیار خوبی قرار داده است.

می توان گفت که استان های مرزی ایران یکی از مهمترین علت های ارز‌آوری به کشور می باشند. استان اردبیل محصولاتی مانند سیمان، و انواع محصولات کشاورزی مانند سیب زمینی، شیشه، لوله، کاشی و سرامیک و سنگ ساختمانی و…  از  لیست کالاهای صادراتی به آذربایجان می باشد. مقدار کالاهای صادراتی به آذربایجان هر سال افزایش می یابد و در سال 92 حدود 141 میلیون دلار ارزآوری به داخل کشور صورت گرفته است. با برطرف کردن مشکلات صادرات به آذربایجان می توان حجم صادرات را بیشتر نمود و در توسعه اقتصاد کشور نقش مهمی را داشت.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

 

چه کشورهایی بیشترین صادرات را به آذربایجان دارند؟

به ترتیب کشورهای روسیه و ترکیه بیشترین صادرات به آذربایجان دارند و در رده های بعدی انگلستان و آلمان و چین واردکنندگان اقلام مختلف به کشور آذربایجان می باشند. روسیه با صادراتی با ارزش 1287 میلیون دلار بیشترین حجم صادرات را داشته است. کشورهای مانند ایران و فرانسه در رده های بعدی از نظر کالاهای وارد کننده به آذربایجان را دارند.

مطالب مرتبط:

خرمای مجول
صادرات به قطر
صادرات به امارات
صادرات به روسیه
صادرات خشکبار به اروپا
صادرات خرما به امارات
انواع خرمای صادراتی ایران

 

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

منابع:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86

http://www.ir-az.com/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.