واردات موز

واردات موز

در این مقاله سعی داریم شما را با نحوه واردات موز آشنا کنیم . موز در رتبه ۱۲ کالای وارداتی می باشد . میزان عوارضی که باید برای هر کیلو موز بدهید ۷۰۰ ریال است . وزارت جهاد کشاورزی واردات انواع میوه ها را ممنوع اعلام کرده است و تنها چهار میوه است که می توانند وارد ایران شوند و یکی از آن چهار میوه موز می باشد .

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

به دلیل اینکه شرایط نگهداری میوه سخت می باشد ثبت سفارش و ترخیص موز سبز یک روز می باشد . شما می توانید تعرفه گمرکی موز را کاهش دهید با توجه به شرایط زیر :

تعرفه گمرکی برای نحوه واردات موز بین ۵ الی ۱۵ درصد است حال اگر شما در قبال واردات موز صادرات سیب داشته باشید می توانید از تعرفه ۵ درصدی استفاده کنید.

باید بدانید این کاهش بعد از صادرات سیب انجام می شود .

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب تعرفه صادرات  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

شما با صادرات سیب می توانید مشمول تسهیلات برای نحوه واردات موز باشید .

باید توجه داشته باشید که صاحب پروانه صادرات سیب با صاحب پروانه واردات موز باید یکسان باشد.

یک و نیم کیلوگرم سیب صادراتی برابر است با یک کیلوگرم موز وارداتی برای تعرفه ۵ درصدی می باشد.

آیا می دانید واردات موز از کشورهای مانند مکزیک ، کاستاریکا ، کلمبیا ، اکوادور ،فیلیپین و ترکیه می باشد . بهتر است موزی که وارد می شود سبز باشد و اکثرا به همین صورت می باشد.

حتما بخوانید:

واردات کالا از ترکیه

واردات ایران

واردات از امارات

تعرفه گمرکی واردات موز

برای نحوه واردات موز باید تعرفه گمرکی آن را بدانید که تعرفه برای ترخیص از گمرک ۰۸۰۳۱۰۰۰ است که ۲۵ درصد حق ورودی است حال اگر وارد کننده سیب صادر کنند می تواند با ارائه دادن پروانه صادرات خود از تعرفه ۵ درصدی واردات موز استفاده می کند . بعد از گران شدن موز دولتمردان تصمیم گرفتن موز را با ارز دولتی وارد کشور کنند با تخصیص ۳۵ میلیون یورو برای وارد کردن موز با نرخ دولتی باز هم جلو این گرانی را نتوانست بگیرد و هیچ تاثیر بر ارزانی این محصول نداشت . برای همین تصمیم بر این شد که کنترل های لازم بر قیمت گذاری های میوه و تره بار انجام شود . در بررسی های انجام شده مشخص شده که تعدادی وارد کننده نبودند اما ارز دولتی دریافت نموده اند .

واردات موزبرای تامین ارز دولتی به سه دسته تقسیم می شود دسته اول کالاهای ضروری است مانند دارویی که ارز مورد نیاز آن از صادرات نفتی تامین می شود. دسته دوم مواد اولیه کارخانه ها و مواد اولیه است که از صادرات غیر نفتی تامین می شود و دسته سوم کالاهای غیر ضروری است که تنها از ۲۰ درصد صادرات غیر نفتی تامین می شود .

نحوه واردات موز برای ارز دولتی از نوع سوم می باشد . با توجه به اینکه ارز دولتی به واردات موز تخصیص یافته است اما قیمت آن هنوز کاهش نیافته است ، اگر این روند ادامه پیدا کند بی شک واردات موز کاهش پیدا می کند .

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب مجوز واردات مواد غذایی  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

یکی از عامل های گرانی نحوه واردات موز می باشد. به دلیل تعرفه دو نرخی که بعضی ها به دلیل صادرات سیب با نرخ تعرفه ۵ درصدی وارد می کنند و بعضی ها با نرخ تعرفه ۲۵ درصدی وارد می کند و باعث گرانی موز می شود .

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

میزان واردات موز در سال جاری

براساس آماری که گمرک اعلام کرده است در ۲ ماه ابتدای سال ۸۷,۲۰۸ تن موز سبز به ارزش ۸۵,۹۱۱,۷۳۱ دلار وارد شده است .

در زیر نحوه واردات موز سبز را بررسی میکنیم :

بیشتر واردات موز سبز از مزارع فلییپین و ویتنام می باشد اکثر موزها با استفاده کانتیرهای یخچالی پیشرفته به بنادر ایران وارد می شود تا موزها حالت طبیعی و با کیفیت خود را داشته باشند بهتر است در زمان واردات موز به تضمین کیفیت و طعم از شرکت مربوطه خرید کنید و همچنین این شرکت باید بسیار خبره و معتبر باشد به دلیل شرایط خاصی که موز دارد زیرا باید زمانی که موز چیده می شود خیلی سریع بسته بندی شود و آماده ارسال شود و به مقصد برسانند تا از کیفیت موز کاسته نشود .

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب شرکت واردات  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

حتما بخوانید:

واردات کالا

واردات از دبی

شرایط بارگیری برای واردات موز

باید نحوه واردات موز به کشور به این صورت باشد که با کانتینر های یخچالی حمل شود و در دمای ۱۰-۱۴ درجه سانتی گراد باشد و همچنین باید دقت داشته باشید از کشورهای دارای مجوز واردات انجام شود که این کشورها اکوادور ،ترکیه ، فیلیپین می باشند . بسته بندی ها برای هر تولید کننده متفاوت است اما عموما بسته بندی ها وزنی بین ۱۸ تا ۱۸٫۵ کیلو گرم دارد . در هر بسته ۵ الی ۶ دسته موز سبز وجود دارد .

البته موزهای وارداتی از ترکیه به صورت غیر مستقیم انجام می شود به این صورت که فروشندگان ترکیه موزها را از آمریکای جنوبی خریداری میکنند و سپس به ایران می فروشند .

موز دارای خواص زیادی است که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

• محافظ قلب : موز سرشار از پتاسیم است پتاسیم باعث میشود جریان الکتریسیته به بدن شما منتقل شود و این جریان برای ضربان قلب بسیار مفید می باشد همچنین برای فشار خون بالا بسیار مفید است .

• داروی افسردگی و افت خلق : این میوه سرشار از تریپتوفان است که برای درمان افسردگی بسیار مفید است همچنین با b6 که در موز می باشد خواب شما تنظیم میشود

• بهبود گوارشی و کاهش وزن : این میوه سرشار از فیبر می باشد و خوردن یک دانه موز ده درصد فیبر روزانه بدن را تامین می کند

• بینایی : بهتر است بدانیم به اندازه هویج موز هم برای بینایی مفید می باشد

• استحکام استخوان ها : موز مقدار زیادی فروکتوالیگوساکارید که دارد به جذب کلسیم به بدن کمک می کند .

• سرطان : باید بدانید مصرف روزانه یک عدد شما را از احتمال به سرطان کلیه دور می کند و دلیل آن آنتی اکسیدان فنولیک است که درون موز می باشد .

با توجه به خواص زیادی که موز دارد باید جزء سبد خانوار باشد و نحوه واردات موز کنترل شود و با کمترین قیمت به دست مشتری برسد تا تمامی اقشار بتوانند از این میوه پرخاصیت استفاده کنند .

حتما بخوانید:

واردات مواد غذایی

ثبت سفارش کالای وارداتی

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان