صادرات مواد معدنی

صادرات مواد معدنی

صادرات مواد معدنی یکی از پرسودترین و مهم ترین تجارت هایی است که در هر کشور مانند ایران می تواند انجام شود. در واقع به بیانی ساده می توان گفت که بیشترین تاجران موفق در زمینه ی صادرات مواد معدنی فعالیت دارند. بنابراین اگر تمایل دارید که در یک تجارت پر سود فعالیت داشته باشید، پیشنهاد می کنیم که تا پایان مقاله ما را همراهی نمایید.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

صادرات مواد معدنی ایران

به لحاظ تولید مواد معدنی، ایران دارای رتبه ی هشتم در کل دنیاست، وجود بیش از 6000 معدن در ایران منجر به استخراج 60 نوع مواد معدنی شده که این اعداد، مقادیر خیلی خوبی برای صادرات مواد معدنی به شمار می آیند. در واقع با این اعداد و ارقام ذکر شده، باید بگوییم که تجارت مواد معدنی در اقتصاد ایران نقش بسیار موثری دارد. 6 میلیون دلار و شید هم خیلی بیشتر عددی است که میانگین صادرات مواد معدنی در ایران را به صورت سالانه به خود اختصاص داده است. حالا با این مبلغ کاملا درک خواهیم کرد که این موضوع چقدر برای اقتصاد ایران مفید می باشد.

صادرات مواد معدنی

بررسی های انجام شده، حاکی از آن است که معادن فعال در ایران، پتانسیل زیادی برای صادرات مواد معدنی دارا هستند. اولین کاری که افراد برای فعالیت در زمینه ی تجارت این گونه مواد باید انجام دهد، این است که ابتدا حوزه ی فعالیت خود را مشخص کند. بعد از تعیین حوزه ی فعالیت، یک تاجر باید بداند که چگونه و کجا مشتریان مربوط به کالاهای خود را یافته و با آن ها وارد معامله شود. پس برای فعالیت در زمینه ی تجارت  انواع مواد معدنی، که اتفاقا انواع ان ها در ایران خیلی هم زیاد است، ابتدا باید بدانید که چه مواد معدنی را می خواهید صادر کنید و سپس با توجه به بازار مواد معدنی مورد نظر، خود را به عنوان یک تامین کننده معرفی نمایید.

صادرات مواد معدنی به ترکیه

همان طور که همه می دانیم، کشور ترکیه یکی از مهم ترین قطب های تجارت برای ایران محسوب می شود. تجارت سنگ و انواع مواد اولیه به ترکیه نیز یکی دیگر از انواع صادرات ایران می باشد. برای صادرات انواع مواد معدنی به ترکیه نیز مانند تجارت دیگری که به کشورها انجام می شود، ما نیاز به رعایت یک سری سلسله مراتب خواهیم بود که در ادامه برایتان شرح می دهم.

تاسیس شرکت، ایجاد یک حساب بانکی، صدور پیش فاکتور، بسته بندی، امور گمرکی، دریافت مجوز صادرات، ارائه ی کالا به گمرک ،امور گمرکی و بیمه ی کالا، از جمله سلسله مراتبی است که باید برای صادرات هر کالایی از جمله مواد معدنی، رعایت شود. صادرات انواع مواد معدنی از ایران به ترکیه از راه های هوایی، دریایی و زمینی انجام می شود. در واقع یک تاجر می تواند برای فروش کالاهای صادراتی خود در کشور ترکیه حضور یافته و یا یک شخص را به عنوان وکیل برای این کار انتخاب کند. راه دیگری که برای فروش دیگری که برای کالاهای تجاری از حمله مواد معدنی وجود دارد، استفاده از فروش آنلاین و مارکت آنلاین است.

صادرات مواد معدنی به عراق

یکی دیگر از کشورهای همسایه ی ایران که اتفاقا یک مرکز صادراتی برای ایران محسوب می شود، کشور عراق است. عراق به دلیل دارا بودن آب و هوای خیلی خشک، به هیچ وجه محیط مناسبی برای کاشت و برداشت انواع محصول و مواد معدنی نبوده و نیست.

بررسی های مختلف حاکی از آن هستند که به طور کلی 22 درصد از کل تجارت ایران به مواد معدنی تخصیص یافته است. طبیعی است که اختصاص 22 درصد تنها به یک حوزه ی صادراتی، عدد قابل توجهی می باشد. صادرات فلزات غیر قیمتی، بیشتری تجارتی است که در زمینه ی ارسال مواد معدنی به عراق انجام می شود. اما بد نیست بدانید که بیشتری مواد معدنی که صادرات ایران را به خود اختصاص داده، فولاد و مس هستند که به ترتیب هر کدام به ارزش یک میلیارد دلار و هفتاد و یک میلیون دلار برای ایران سودآوری داشته اند. در واقع دومین مقصد تجارت محصولات غیر نفتی برای ایران، کشور عراق می باشد.

عوارض صادرات مواد معدنی

از آنجایی که به دلیل محدودیت های اعمال شده، درآمدهای حاصل از محصولات نفتی به شدت کاهش یافته است، بخش های خصوصی کشور بر این باور هستند که می توانند با صادرات مواد معدنی، درآمد ارزی ناشی از فروش نفت را جایگزین نمایند.

با توجه به نوساناتی که در شرایط صادرات و واردات کشور وجود دارد و تحریم هایی که علیه کشور عزیزمان ایران به وجود آمده، تعیین عوارض صادرات انواع مواد معدنی، مانند هر عوارض دیگری با نوسانات خاص خودش مواجه شده است. از این رو بازرگانان گرامی باید اطلاعاتشان را درباره ی این عوارض به روز کرده و خودشان را در جریان شرایط و عوارض جدیدی که برای صادرات کالا از جمله مواد معدنی تعیین می شود قرار دهند. البته گفته می شود که اگر تولید مواد معدنی و استخراج آن تا حدی زیاد شود و ادامه پیدا کند که نیازهای داخلی بر طرف نگردد، باید تمهیداتی دیگر درباره ی عوارض صادرات انواع مواد معدنی در نظر گرفت. ولی به عنوان مثال سنگ های زینتی جزو آن دسته از مواد معدنی هستند که ظرفیت معادن ما برای صادرات، خیلی بیشتر از چیزی است که هم اکنون مشاهده می نمایید.

صادرات مواد معدنی

لیست مواد معدنی صادراتی

به طور کلی ایران یک کشور غنی در زمینه ی انواع مواد معدنی به شمار می آید. مواد معدنی و ذخایر زیر زمینی ایران شامل  : نفت، طلا، گاز طبیعی، مس، آهن، سرب، روی، نقره، کرومیت، منگنز، تیتانیوم، زغال سنگ، اورانیم، گچ، نمک، قلع و سنگ های قیمتی مثل فیروزه می شود.

در نهایت باید بگوییم که صنعت معادن ایران یکی از بخش هایی است که این سال ها شاهد سیر پیشرفت صعودی آن هستیم. ایران کشوری پر از موهبت ها الهی و منابع طبیعی است که استفاده به جا از هر کدام از این منابع می تواند گام بزرگی در گسترش اقتصاد کشور باشد. در این محتوا درباره ی مواد معدنی که از ایران صادر میشود برایتان توضیح دادیم؛  امیدواریم که این محتوا توانسته باشد، اطلاعاتی هر چند جزئی درباره ی تجارت انواع مواد معدنی در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان