صادرات به اندونزی

صادرات به اندونزی

صادرات به اندونزی

صادرات به اندونزی را می توانیم یکی از لاین های صادراتی ایران حساب کنیم. در واقع اندونزی یک کشور بسیار پرجمعیت در جنوب شرقی آسیا است که با عنوان پرجمعیت ترین کشور مسلمان در کل دنیا شناخته شده است. اما اینکه چرا صادرات به اندونزی و کلا تجارت با اندونزی می تواند یکی از مهم ترین تجارت ها برای ایران باشد، سوال بسیار مهمی است. حقیقتا یکی از مهم ترین چیزهایی که اندونزی را به یک مقصد بسیار مناسب برای تجارت تبدیل می کند، اشتراکات فرهنگی، تاریخی و سیاسی با ایران می باشد. علاوه بر این اشتراکات نام برده، این کشور می تواند به راحتی به آب های آزاد دسترسی داشته باشد. نکته ی جالب درباره ی اندونزی این است که نه تنها برای تجارت با ایران، بلکه این کشور از آنجایی که همیشه به مهم ترین آب‌راه های دنیا دسترسی داشته، یکی از جذاب ترین مقاصد تجاری برای تمام کشورها محسوب می شود. علاوه بر این جالب است بدانید که اصلا دین اسلام نیز به واسطه ی همین تبادلات تجاری، به اندونزی راه پیدا کرده است.

طبیعتا برای اینکه بتوانید در زمینه ی صادرات به اندونزی به گونه ای موفقیت آمیز ظاهر شوید، نیاز است که شناخت کافی درباره ی اقتصاد این کشور داشته باشید. اندونزی، کشوری متکی به کشاورزی است که حتی صنعت آن نیز در راستای ارتقای کشاورزی در ابعاد مختلف است که عرض اندام می نماید. در کنار این موضوع نیاز است بدانید که اندونزی در رابطه با برخورداری از معادن و انرژی نیز کشور تقریبا ثروتمندی محسوب می شود. البته اندونزی به لحاظ ذخایر نفتی، آنقدر کشور فعالی نیست اما باز هم با توجه به ذخایر نفتی کشورهای اطراف خود، می توانیم بگوییم که سهم بیشتری از نفت را داراست.

اما در کنار تمامی این موارد، مهم ترین عاملی که باعث گردش چرخ اقتصاد اندونزی می شود، صنعت گردشگری این کشور است. اندونزی یکی از کشورهایی است که سالانه به عنوان مقصد بسیاری از مسافرت ها شناخته شده است. در ادامه برایتان از اهمیت بالای صادرات به اندونزی برای ایران و ابعاد مختلف این تجارت خواهیم گفت. پس پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این موارد، تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید.

بررسی دلایل اهمیت صادرات به اندونزی برای ایران

مهم ترین عاملی که باعث می شود تا صادرات به اندونزی و در کل تجارت با این کشور برای ایران بسیار جذاب باشد، این است که اندونزی از موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی در دنیا برخوردار است. دسترسی آزادانه او به راه های آبی باعث می شود تا این کشور بتواند به تمامی بنادر و کشورهای بزرگ و کوچک دنیا، مسیر تجاری خوبی داشته باشد. از این رو، بزرگ ترین اقتصادهای دنیا مانند آمریکا، ژاپن، چین، ویتنام و غیره از مهم ترین و فعال ترین شرکای تجاری اندونزی به حساب می آیند. همین موضوع باعث می شود تا ایران برای صادرات به اندونزی و تجارت با آن، همیشه مشتاق باشد چرا که اندونزی می تواند همانند سکوی پرتابی برای تجار ایرانی است تا بتوانند برای رسیدن با بازار جهانی، مسیر آسان تری را طی کنند.

البته که سهم زیادی از واردات اندونزی به واسطه ی کشورهای آسیایی تامین می شود ولی با این حال، درصد شراکت ایران در تامین این نیازها به نسبت کشورهایی که در همسایگی آن قرار دارند، باز هم کمتر است. با این حال باز هم ایران در تلاش است تا تجارت با اندونزی را در حد گسترده تری، توسعه بخشد تا به واسطه ی این تجارت بتواند در ابعاد جهانی، موفقیت آمیزتر ظاهر شود.

بزرگترین کشورهای صادرکننده به اندونزی

بیش از بیست و چهار درصد از کل صادرات به اندونزی را چین به عهده دارد و این عدد بزرگی برای یک تجارت در قالب صادرات است. بنابراین می توانیم ذکر کنیم که چین، بزرگ ترین کشور صادراتی به اندونزی می باشد. البته بعد از چین هم کشورهایی مانند سنگاپور، ژاپن، تایلند، آمریکا، کره جنوبی، استرالیا، هند و عربستان سعودی به ترتیب جزو کشورهایی هستند که بیشترین صادرات به اندونزی را دارند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب صادرات ایران را مطالعه کنید.

مهم ترین کالاهای صادراتی به اندونزی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید، اصلا چه کالاها و محصولاتی طی صادرات، وارد بازار کشور اندونزی می شوند. محصولاتی مانند نفت و سوخت های فسیلی (16.7)، قطعات کامپیوتری (14.44)، تجهیزات برقی (11.4)، فولاد و آهن (5.4)، پلاستیک و محصولات مرتبط با آن (4.9)، وسایل نقلیه (4.3)، مواد آلی (3.7)، محصولات فلزی (2.1)، غلات (2) و علوفه دامی (1.6) بیشترین نیازهای اندونزی است که به واسطه ی واردات از سایر کشورها تامین می گردد.

اما سهم ایران در این واحدهای صادراتی بیشتر معطوف به مشتقات نفتی، محصولات کشاورزی و معدنی می شود. از این رو، مواردی همچون سوخت های فسیلی و مشتقات نفتی، خاک و مواد معدنی (سیمان، گچ، آهک، گوگرد) فولاد، آهن، روی، میوه، مرکبات، خشکبار، مواد شیمیایی معدنی، فلزات گرانبها، تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی، فرش و کفپوش، مواد آلی و سبزیجات بیشترین میزان صادرات از ایران به اندونزی را به خود اختصاص می دهند.

نقش بازاریابی و تبلیغات بر روی پروسه ی صادرات به اندونزی

همانطور که می دانید بازاریابی یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر روی موفقیت تجارت با کشورهای مختلف می باشد که صادرات به اندونزی نیز از این قاعده مستثنا نیست. اما اندونزی از آن دسته از کشورهایی است که شما نمی توانید به صورت مستقیم به تبلیغات و بازاریابی در این کشور بپردازید و حتما برای اینکه بتوانید جایی در بازار پر رونق و وسیع این کشور داشته باشید، نیاز است که نمایندگی خودتان را راه اندازی نمایید و یا از افراد و واسطه های مختلف فعال در اندونزی برای این کار کمک بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب بازاریابی صادراتی را مطالعه کنید.

این روزها اینترنت، بهترین ابزاری است که به واسطه ی آن می شود انواع استراتژی های بازاریابی را پیاده سازی کرد. البته علاوه بر این موضوع، تجارت در کشورهای آسیایی این گونه می باشد که بهتر است شما در کشور مقصد حضور داشته باشید و طی سفرهای مختلف، بازار و ظرفیت بازار کشور مورد نظرتان را نیز بررسی کنید و سپس برای صادرات اقدام نمایید. در واقع این اصلی است که باعث می شود تا تجارت شما هوشمندانه تر و قدرتمندتر شکل بگیرد.

صادرات خرما به اندونزی

روابط تجاری ایران و اندونزی در شرایط ایده آلی قرار داد. همین موضوع سبب شده اندونزی به عنوان یکی از کشورهای هدف صادرات خرمای ایرانی به حساب بیاید. جمعیت مسلمان این کشور و دین اسلام یکی از دلایل رونق بازار خرما و صادرات خرما به اندونزی می باشد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید مطلب صادرات خرما به اندونزی را مطالعه کنید.

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

شما هم به جمع فروشندگان موفق باسکول بپیوندید!

با پیوستن به مجموعه بزرگ خریداران و فروشندگان عمده از سراسر کشور در باسکول با دنیایی جدید از فرصت‌های ویژه و خریداران بالقوه انواع کالا در صنایع مختلف روبرو می‌شوید. فرقی نمی‌کند شما کارخانه‌ تولیدی دارید یا محصولات تخصصی خود را در منزل تولید می‌کنید. باسکول به شما فرصتی بی‌نظیر برای دیده‌شدن می‌دهد. در باسکول بزرگترین تاجران، واردکنندگان انواع کالا، خریداران عمده و باقوه، کارخانه‌داران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ دور یکدیگر جمع شده‌اند. منتظر شما هستیم.

پیمایش به بالا