صادرات به آلمان

صادرات به آلمان

کشور آلمان یکی از پیشرو ترین کشورهای اروپایی در زمینه ی اقتصادی است و در رتبه ششم شاخص های توسعه انسانی قرار دارد. کشور آلمان با داشتن جمعیتی برابر با 80 میلیون نفر، یکی از بازارهای مناسب برای صادرات به شمار می رود. در جهان کشورآلمان دومین عنوان اقتصاد صادراتی را به خود گرفته است. که در سال 2017، 33،1  میلیارد دلار صادرات آلمان داشته و در حدود 80.1 میلیارد دلار واردات به آلمان داشته است که باعث تعادل تجاری در کشور در حدود 251 میلیارد دلار شده است که در همین سال تولید ناخالصی کشور آلمان به 68،3 میلیارد دلار رسید که سرانه هر فرد تقریبا 6،50 دلار شد. صادرات به آلمان به همین دلیل رشد اقتصادی این کشور رونق بسیار خوبی دارد.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

 

صادرات آلمان

با توجه به جمعیت 80 میلیونی این کشور می توان بازار آلمان را بازاری با پتانسیل بالا برای صادرات برشمرد. از آن جا که سرانه درآمدی این کشور بسیار در مقایسه با کشورهای دیگر بالا تر است در نتیجه تقاضا برای اجناس با کیفیت نیز بالاست و فرصت مناسبی برای ورود کالاهای با کیفیت و منطبق بر استاندارد های این کشور می باشد.  این کشور خود از بزرگترین صادر کنندگان در جهان محسوب می شود و عمده ترین کالاهای صادرات آلمان شامل مواد شیمیایی، ماشین آلات، سازه ها، حمل و نقل، فلزات، پلاستیک و لاستیک، کالای کاغذی مواد غذایی، منسوجات و مواد معدنی می باشد. از جمله مهم ترین کالاهای صادراتی ایران به کشور آلمان می توان به صادرات خرما به آلمان، صادرات پسته و صادرات زعفران ایرانی اشاره کرد که بازار مناسبی در این کشور دارند.

واردات آلمان

و با توجه توضیحات پاراگراف اول مجموع واردات کشور آلمان همان صادرات به آلمان از کلیه کشور های صادر کننده در سال 2017 ، تقریبا 80.1 هزار میلیارد دلار بوده است که به عنوان سومین کشور جهان از لحاظ واردات محسوب می شود.البته که بیشترین کالا های وارداتی به آلمان شامل: ماشین آلات، پلاستیک و لاستیک ، حمل و نقل، سازه ها، مواد شیمیایی ، فلزات ، مواد غذایی، مواد معدنی، منسوجات و محصولات حیوانی می باشد.

صادرات آلمان

قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت های اقتصادی و تجاری واردات و صادرات به آلمان

خلاصه ای از قوانین و مقررات واردات و صادرات به آلمان از لحاظ ( قوانین تجاری و بازرگانی ) را بررسی می کنیم:

    قانون اساسی

   قانون صادرات به آلمان 

   قانون واردات کالا

   قانون ثبت شرکت

   قانون گمرک

  قانون ثبت شعبه

  قانون مالیات بر درآمد

 

قانون اساسی آلمان

در تاریخ 8 مه 1949 قانون اساسی جمهوری فدرال آلمان تایید شد، و در تاریخ 12 مه و در نهایت در 23 مه 1949  با کشورهای غربی نیرو های متفقین امضا و اجرایی شد.

در قانون اساسی فدرال  به تعداد یازده فصل مورد بحث قرار گرفته شده است که در زیر سر فصل های آن را ذکر خواهیم کرد: 

1.حق های بنیادین

  1. فدراسیون و ایالت ها
  2. مجلس فدرال 
  3. شورای فدرال

5.رئیس جمهوری فدرال

  1. دولت فدرال
  2. قانون گذاری فدرال
  3. اجرای قوانین فدرال و مدیریت کردن فدرال
  4. قوه قضائیه
  5. نظام مالی
  6. مقررات انتقالی و نهایی

قوانین و مقررات صادرات به آلمان

یکی از مهم ترین قوانین  و مقررات صادرات به آلمان قوانین مربوط به مهاجرت  است که از طریق کارت آبی و سرمایه گذاری میسر می شود. که باید اصل شناخت متقابل باشد یعنی این که کشور های عضو اتحادیه اروپا اجازه ورود کالا به بازار های خود را بدهند که همین مورد نیز به طور قانونی در دیگر کشور های عضو عرضه خواهد شد حتی اگر با قوانین و مقررات در اروپا هماهنگ نباشد اعمال خواهد شد،فقط از یک طریق آن هم بهداشت، ایمنی عمومی و یا حفاظت از محیط زیست می توان از آن سرپیچی کرد. 

آشنایی با مالیات بر ارزش افزوده  یا VAT در قوانین و مقررات صادرات به آلمان

مالیات بر ارزش افزوده در قوانین و مقررات صادرات به آلمان، در واقع یک مالیات از فروش چند مرحله ای می باشد که توسط مصرف کننده خصوصی بار مالی نهایی آن تهیه و تامین خواهد شد. مالیات بر ارزش افزوده همیشه یک مبلغ متناسبی دارد که در زمان خرید محصول برای آن پرداخت می شود.

زمانی که از کشورهای غیر اروپایی صادرات به آلمان انجام می شود، یک سری محدودیت های تعرفه ای و غیرتعرفه ای برای محصولات صادرات به آلمان  صورت می گیرد .در حال حاضر معاملات خوبی که در بازار آلمان انجام می شود تحت نظارت مستقیم مقررات اتحادیه اروپا می باشد.

مطالب مرتبط:

خرمای مجول
صادرات به قطر
صادرات به امارات
صادرات به روسیه
صادرات خشکبار به اروپا
صادرات خرما به امارات
انواع خرمای صادراتی ایران

قانون گمرک آلمان

قوانین و حقوق گمرکی در کشور آلمان

محاسبه کالا ها با توجه به حقوق گمرکی در کشور آلمان بر اساس ارزش سیف cif  و در بعضی موارد بر اساس وزن انجام می شود.که کشور های عضو اتحادیه اروپا از پرداخت حقوق گمرکی برای صادرات به آلمان معاف هستند. و این قانون برای تمامی خرید و فروش صادرات و واردات آلمان در کشور های عضو اتحادیه لحاظ می شود ولی قبل ذکر است که کشور های خارج از اتحادیه نیز عوارض گمرکی پایینی پرداخت می کنند.  

صادرات گیاهان دارویی به آلمان

در طی سال های اخیر،که طب سنتی پیشرفت شگرفی داشته است این طب با استفاده از گیاهان دارویی سعی بر پیشگیری و درمان بیماری داشته است که این موضوع افزایش چشمگیری در جهان داشته است در حالی که خیلی از کشور های پیشرفته که از این حوزه بی نصیب مانده اند ترغیب و علاقه مند به واردات این گیاهان دارویی به کشور خود شده اند که کشور آلمان نیز از این دسته مستثنی نیست.و می توان گفت یکی از محصولات صادرات به آلمان گیاهان دارویی می باشد.در این کشور طب مکمل و استفاده از گیاهان دارویی را به طور جدی در دستور کار قرار داده است. 

صادرات آلمان

در این قسمت به چند تا از نمونه های مهم از گیاهان دارویی صادرات به آلمان اشاره خواهیم کرد:

 صادرات گل محمدی به آلمان

    گل محمدی را می توان از معدود گیاهان دارویی حساب کرد که بسیار در مصارف خوراکی و دارویی کاربرد دارد.از آنجایی که تهیه عصاره گلاب از این گل بیشتر مرسوم است و در کشور های همسایه نیز کاربرد دارد.از طرفی می توان عصاره این گل با ارزش را صادرات به آلمان و کشورهایی اروپایی و حتی آمریکا انجام داد.

بادرنج  یک نوع گیاه دارویی است که برای مشکلات خلقی بیماران  تجویز می شود و برای درمان و رفع خستگی روحی، سردرد هایی که منشا آن عصبی است، و حتی ضعف حافظه به شما کمک می کند.

 چای ترش نیز جزء گیاهان دارویی پر مصرف که برای درمان فشار خون،بیماری هایی که که به کبد و تب مربوط می شوند بسیار کارساز است،و می توان این گیاه را صادرات به آلمان انجام داد.

تجارت گیاهان دارویی

امروزه کشور های اروپایی از لحاظ مصرف کننده و تولید کننده گیاهان دارویی با هم در رقابت هستند و بر اساس اعلامیه سازمان بهداشت میزان تجویز کردن گیاهان دارویی در کشور آلمان تقریبا 77 درصد است، در کشور انگلستان 74 درصد و کشور های فرانسه و بلژیک 75 درصد است.

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

صادرکننده هستم فروشنده هستم

خدمات باسکول

برای خرید و فروش بهترین کالاهای صادراتی ایران و همچنین اطلاع از  قیمت آن ها می توانید از بازار باسکول استفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

برای دیدن محصولات و ارتباط با فروشندگان بر روی محصول کلیک کنید:

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.