تعرفه واردات موتور سیکلت

تعرفه واردات موتورسیکلت

تعرفه واردات موتورسیکلت

حال تعریف تعرفه ی واردات موتورسیکلت یعنی چه؟

به مالیات و عوارض کالاهایی که میان کشورها یا مناطق آزاد داد و ستد می شود تعرفه می گویند.

به مقدار پولی که جهت وارد کردن موتور از کشورهای خارجی هزینه می کینم تعرفه ی واردات موتورسیکلت می گویند. جالب است بدانید که کشور ما ایران بعد از جزیره ی باماها جزء کشورهایی است که از نظر بالاترین تعرفه ی واردات موتورسیکلت برخوردار است و دومین جایگاه را دارد. در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ بنا به تصویب هیات وزیران و به پیشنهاد دبیرخانه ی شورای عالی کشور ورود موتورسیکلت های با حجم ۲۵۰ سی سی و به بالا مخصوص مسابقات ورزشی فقط در صورتی که در محدوده های مشخص خصوصا پیست های مسابقات ورزشی تردد نمایند مجاز است. در سال جاری از سمت سازمان صنعت و معدن و تجارت اعلام شده است که موتور سیکلت های بالای ۲۵۰ سی سی را می توان به راحتی ثبت سفارش کنند. منتها رعایت یک سری قوانین و مقررات الزامی است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب قانون صادرات و واردات  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

البته قابل ذکر است که تعرفه ی واردات موتورسیکلت های کمتر از ۲۵۰ سی سی نیز مجاز است . حال این سوال پیش می آید که چه کسانی می توانند با پرداخت تعرفه ی واردات موتورسیکلت یا هر کالای دیگری را انجام دهند و واردات این موتورسیکلت ها چه شرایطی دارد؟

اشخاص حقیقی یا حقوقی که دارای کارت بازرگانی مجاز باشند می توانند با پرداخت تعرفه واردات موتورسیکلت هایی را که خدمات پس از فروش در کشور را دارند خریداری کنند برای ورود نیز باید مجوز لازم را از شرکتی که خدمات پس از فروش کالای مورد نظر را پشتیبانی می کنند، اخذ نمایند. تعرفه ی واردات موتورسیکلت ۸۷۱۱ است و برحسب این که موتور سیکلت مورد نظر انژکتوری، هیبریدی، موتورهای مخصوص استفاده در پیست مسابقات ورزشی، کارتینگ و … است که هر کدام جداگانه دارای حقوق و عوارض متفاوتی هستند. لازم به ذکر است که موتور سیکلت های معمولی دارای نشان استاندارد و موتور سیکلت های مخصوص کارتینگ( یک نوع ورزش موتوری) نیز دارای مجوز از وزارت صنعت می باشند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب شرکت واردات  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

قوانین و مقررات واردات و تعرفه موتور سیکلت

عدم شماره گذاری از پلیس راهور ناجا

عدم تردد این موتور سیکلت ها در داخل شهرها (البته نمونه های سنددار برای تردد در خارج از شهرها و از خانه تا محل پیست مسابقه با رعایت یک سری اصول و قوانین میسر است).

سند دار بودن این نوع موتور سیکلت ها

استفاده ی موتور سیکلت ها ترجیحا در پیست های مسابقات موتور سواری

و داشتن گواهی از وزارت ورزش و جوانان

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب تعرفه گمرکی  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

نحوه ی ثبت سفارش واردات موتورسیکلت

انتخاب یک سایت معتبر و عضویت در آن و در کل برای ترخیص کالا و سفارش آن می توانید به دو سایت مراجعه کنید. در این جا می توانیم دو سایت ثبتارش و سامانه جامع تجارت ایران را معرفی کنیم. اما سامانه ی جامع تجارت ایران سایت جدیدیست که متعلق به همین سایت ثبتارش می باشد که در این مقاله توضیح مختصری جهت چگونگی ثبت سفارش ذکر می کنیم:

در ابتدا مراجعه به دفتر مقررات صادرات و واردات جهت ثبت اطلاعات مجوز موردی سایت مورد نظر.

ثبت نام و ورود اشخاص حقیقی و حقوقی به سامانه با نقش پایه ی حقیقی یا حقوقی(ثبت نام مدیر عامل یا شرکت نماینده و معرفی شرکت)

استعلام مجوز موردی از دفتر مقررات و دریافت نقش وارد کننده ها چه حقیقی و چه حقوقی

انجام ثبت سفارش با نقش وارد کننده

از کشورهای بزرگ صادر کننده ی موتورسیکلت ها به ایران می توان به کشورهایی مثل چین، ژاپن، اندونزی، مالزی، دبی و کویت اشاره کرد .

که از نظر کیفیت موتورسیکلت های کشور ژاپن رتبه ی اول را دارد و موتورسیکلت های کشورهایی چون مالزی و اندونزی کیفیت متوسط و چین در آخرین رتبه قرار دارد.

تعرفه ی واردات موتور سیکلت از کشورهایی مثل دبی و کویت البته بسیار آسان تر از دیگر کشورها است و شما می توانید در کمترین زمان موتورسیکلتی را که مد نظر دارید خریداری نمایید.

باز در این جا به شما پیشنهاد می دهیم از شرکت هایی که در این زمینه ها فعال هستند بخواهید تا برای شما کالای مد نظرتان را خریداری کنند. چون این شرکت ها از کم و کیف و چند وچون کار اطلاعات لازم را دارند و همچنین با استفاده از این راه در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهید کرد. در کل باید بگوییم که عوارض و تعرفه های واردات این موتورسیکلت ها بسیار بالا است و با قیمت های باور نکردنی مورد معامله قرار می گیرند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب حقوق ورودی کالا  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

نکاتی درباره ی خرید موتورسیکلت های سنگین

در خرید موتور سیکلت های سنگین باید دقت بیشتری به خرج دهید و مدارک موتورسیکلت را با دقت تمام مورد بررسی قرار دهید. باید بدانید موتورهایی که با پرداخت تعرفه ی واردات موتورسیکلت وارد کشور می شوند بیش از ۱۰۰ میلیون تومان هزینه بر می دارند حال چگونه است که موتورسیکلت های سنگین با قیمت های پایین تری چون ۳۰ الی ۴۰ میلیون به فروش می رسند!

تنها دلیل این اختلاف قیمت بالا قاچاقی و دزدی بودن این موتورها است. این موتورها به خاطر دزدی بودن شامل هیچ خدمات پس از فروشی نیستند. دستگاه هایی که با پرداخت تعرفه ی واردات موتورسیکلت ازگمرک وارد کشور می شوند دارای کارت سبز می باشند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب برگ سبز گمرکی   را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

در اخر توضیحات مختصری درباره ی مدارک موتورهای سنگین در اختیار شما می گذاریم این مدارک به 3 دسته تقسیم می شوند:

سندهای جعلی برای موتورهای قاچاق

موتورهای دارای برگه ی سبز

و موتورهایی که دارای برگه ی تملیکی هستند که این ها سند اوراقی دارند و می توان برای این گونه موتورها برگ سبز گرفت.

اما گروهی از صنعتگران در کشورمان وجود دارند که قطعات موتور سیکلت های سنگین را به صورت جدا و منفصله وارد کشور می کنند این قطعات شامل بدنه، موتور، سیستم هواکش، کاربراتور، سیستم اگزوز، زنجیر، چرخ جلو و عقب و و… با توجه به ارکان اصلی دستگاه وارد می شود. بعد از مونتاژ قطعات این نوع موتور سیکلت ها توسط مهندسان ایرانی آن ها را وارد بازار فروش می کنند که هزینه ی این موتورسیکلت ها خیلی پایین تر از تعرف ی واردات موتورسیکلت هایی که با پرداخت هزینه ی گمرکی وارد کشور می شوند.

قابل ذکر است قطعات موتور سیکلت هایی چون سوزوکی، یاماها، کاوازاکی، دوکاتی، هوندا و … نیز توسط صنعتگران ایرانی وارد کشور شده و به صورت مونتاژ در بازار به فروش می رسند. با مطالعه ی این مقاله شما با چگونگی تعرفه های واردات موتورسیکلت، چگونگی ثبت سفارش، قوانین و مقررات و کشورهای صادر کننده ی موتورسیکلت و انتخاب گزینه ی بهتر آشنا می شوید. و بهترین راه جهت خرید این موتورهای سنگین مراجعه به مراکز مربوطه و پرداخت تعرفه ی واردات موتورسیکلت می باشد.

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

شما هم به جمع فروشندگان موفق باسکول بپیوندید!

با پیوستن به مجموعه بزرگ خریداران و فروشندگان عمده از سراسر کشور در باسکول با دنیایی جدید از فرصت‌های ویژه و خریداران بالقوه انواع کالا در صنایع مختلف روبرو می‌شوید. فرقی نمی‌کند شما کارخانه‌ تولیدی دارید یا محصولات تخصصی خود را در منزل تولید می‌کنید. باسکول به شما فرصتی بی‌نظیر برای دیده‌شدن می‌دهد. در باسکول بزرگترین تاجران، واردکنندگان انواع کالا، خریداران عمده و باقوه، کارخانه‌داران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ دور یکدیگر جمع شده‌اند. منتظر شما هستیم.

پیمایش به بالا