آموزش صادرات و واردات

آموزش صادرات و واردات

آموزش صادرات و واردات

آموزش صادرات و واردات و یادگیری آن، هیچ وقت و در هیچ زمانی کار آسانی نبوده و نیست. با علم بر اینکه آموزش صادرات و واردات و با بهره گیری از دوره آموزشی صادرات و واردات، می توان تسلط بیشتری بر روی این پروسه داشت، اما باز هم این مجموعه جذاب و بی انتها، نیازمند بروزرسانی همیشگی اطلاعات و قوانین مربوط به حیطه ی صادرات و واردات می باشد. با اینکه یکی از جذابیت های صادرات و واردات، مسئله ی بین المللی بودن آن است، اما همین موضوع بر سختی و پیچیدگی این کار خواهد افزود.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

[su_row][su_column size=”1/6″ center=”no” class=””]

 

[/su_column]

[su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]

[su_custom_gallery source=”media: 5824,5825,5823,5822″ link=”custom” width=”130″ height=”130″ class=”center-gallery” title=”never”]

[/su_column]

[/su_row]

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

در ادامه درباره ی یک سری گام های اولیه در زمینه ی آموزش صادرات و واردات برایتان توضیح خواهیم داد. لطفا ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید:

آموزش صادرات و واردات با نکات ساده

صادرات و واردات، شغلی بسیار وسوسه انگیزی است که معمولا کمتر کسی میتواند اذعان داشته باشد که تا حالا درباره ی آن فکر نکرده. برای آموزش صادرات و واردات، راه های بسیاری باید طی شود تا نتیجه ی دریافتی منطبق با همان نتیجه ای باشد که همیشه میخواهیم. مهم ترین بخش صادرات شامل آشنایی با قوانین بین المللی، زبان، قوانین و بازار کشورهایی است که قرار است کار صادرات کالا و یا واردات با آنها انجام شود.

آموزش صادرات و واردات

گام های ابتدایی در آموزش واردات و صادرات

گام اول:

اولین چیزی که شما باید بدانید و به پروسه ی آن آگاهی کامل داشته باشید، این است که تمایل دارید کار صادرات و واردات را به صورت مجزا انجام دهید یا با هم. به بیانی ساده زمانی که کالایی از گمرک یک کشور عبور کرده و به کشور دیگری ارسال می شود، عمل صادرات و زمانی که یک کالا از گمرک یک کشور عبور کرده و وارد بازار می شود، واردات انجام می شود. شما باید به عنوان یک تاجر بدانید که تمایل دارید کدام کار را انجام دهید. خیلی از بازرگانان و تجار هستند به صورت تخصصی به کار صادرات و خیلی های دیگر هم به صورت تخصصی به واردات می پردازند. پس شما ابتدا باید بدانید که تخصصتان و فعالیتتان باید در کدام زمینه باشد.

گام دوم:

مورد دومی که بدون آن عملا نمی شود پروسه صادرات و واردات را انجام داد. دریافت کارت بازرگانی است که معمولا در گام های اولیه ی آموزش صادرات و واردات قرار دارد. اتاق بازرگانی و سازمان توسعه ی تجارت از جمله ارگان های مهم و موثر در دریافت کارت بازرگانی می باشند. در واقع این کارت حکم مجوز فعالیت برای بازرگانان و تجار را داشته و دارد.

گام سوم:

مورد سوم در آموزش صادرات واردات معمولا به تسلط بر قوانین صادرات و واردات، تعلق میگیرد. خیلی جدی و تخصصی احتیاج است که هر بازرگان و تاجر و اصلا هر کسی که تمایل به آموزش واردات و صادرات دارد، بر این قوانین اشراف داشته باشد و با کالاهای مجاز، کالاهای مشروط و کالاهای ممنوع نیز کاملا آشنا باشد.

گام چهارم:

مورد چهارم در آموزش صادرات و واردات این است که شما باید تمامی سازمان های مرتبط با کارتان را بشناسید. در واقع باید بدانید که هر مجوز و هر روال قانونی برای انجام پروسه ی صادرات و یا واردات، باید از جانب چه سازمانی صادر شود. یادتان باشد که درصد خیلی زیادی از پروسه های صادرات و واردات، درگیر عملیاتی است که در مجموعه ای از نهادها، سازمان های دولتی و خصوصی، تعاونی و … انجام می شود. پس سعی کنید که روابط و اتصالات خود را با این سازمان ها تا حد زیادی حفظ کرده و تقویت کنید.

گام پنجم:

مورد پنجمی که در مراحل آموزش صادرات و واردات قرار می گیرد، این است که یک تاجر باید با تمامی زیر و بم کارهای گمرکی و ترخیص کالا اشنایی داشته باشد. مهم ترین بخش در صادرات و واردات زمان رسیدن کالاها به مقصدشان است. شما به عنوان یک تاجر باید بتوانید در سریع ترین حالت ممکن، کالاهای خود را ترخیص کنید و این موضوع، تجربه و دانش کافی در زمینه ی قوانین گمرکی و ترخیص کالا دارد.

گام ششم:

گام ششم در آموزش واردات و صادرات، آشنایی با انواع بیمه کالاهای وارداتی و صادراتی می باشد. تمامی کالاها با توجه به روش حمل و نقلی که دارند، ممکن است آسیب های جدی ببینند. یا به دلیل طولانی شدن پروسه ی ترخیص کالا، کلا از بین بروند. راه های زمینی، هوایی و دریایی هر کدام خطرات خاص خودشان را برای حمل و نقل کالا دارند. پس به دلیل اینکه تجار بتوانند به نوعی خیال خودشان را از بابت این نوع خطرات احتمالی درباره ی کالاها راحت کنند؛ نیاز است که به سمت بیمه ی کالاهای خود بروند. حالا بسته به نوع شرایط، این بیمه ها می توانند انواع مختلفی داشته باشند.

گام هفتم:

گام بعدی یا همان گام هفتم در صادرات و واردات این است که  تاجر باید بدانید هر کالایی با چه روشی حمل و نقل شود. یعنی نمی توانیم بگوییم که همه ی کالا با یک روش قابل حمل و نقل هستند. بلکه نیاز است که تاجر با توجه به شرایط مختلفی که وجود دارد، بهترین روش حمل و نقل را برای کار خود انتخاب کند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید صادرات واردات ایران را مطالعه کنید.

گام هشتم:

گام بعدی و گام آخر در پروسه ی صادرات و واردات، مسئله ی انتقال وجه است. با توجه به اینکه قوانین هر کشور برای بانک های فعال در آن کشور متفاوت است؛ نیاز است که یک بازرگان حرفه ای بر تمامی حقوق و قوانین بین المللی و بانکداری آشنا بوده و تسلط کافی بر روی آن ها داشته باشد.  با توجه به تحریم های موجود در حال حاضر برای کشور عزیزمان ایران، حقیقتا تسلط بر تبادلات ارزی، کاری بسیار پیچیده و سخت است. چرا که حساسیت تبادلات بانکی به تبع بسیار بیشتر خواهد بود. اما یک تاجر نیاز دارد که برای حفظ شغل و منفعتش، به صورت روزانه بر این نوسانات تسلط داشته و از پس آن برآید.

آموزش صادرات و واردات

سخن آخر در دوره آموزشی صادرات و واردات

سعی کردیم که به گونه ای کاملا مختصر و مفید، تمامی مراحل و گام های صادرات و واردات را برای شما عزیزان شرح دهیم. امیدواریم که این اطلاعات توانسته باشد بخش خیلی کوچکی از دریای قوانین صادرات و واردات را در اختیار شما قرار داده باشد. نهایتا باید اعتراف کنیم که گستردگی و پیچیدگی امور وارداتی و صادراتی در کلمه و جمله و مقاله هرگز نخواهد گنجید و این فعالیت تنها با ریسک و تجربه و پشتکار است که ثمربخش خواهد بود.

برای ارتباط با فروشندگان عمده کالای صادراتی محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید:

[su_row][su_column size=”1/6″ center=”no” class=””]

 

[/su_column]

[su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]

[su_custom_gallery source=”media: 5824,5825,5823,5822″ link=”custom” width=”130″ height=”130″ class=”center-gallery” title=”never”]

[/su_column]

[/su_row]

ارتباط با هزاران خریدار و فروشنده عمده کالای صادراتی در اپلیکیشن باسکول

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

پیمایش به بالا