صادرات خشکبار به دبی

صادرات خشکبار به دبی

صادرات خشکبار به دبی

یکی از مهم ترین مقاصد تجاری ایران دبی است و صادرات خشکبار به دبی، تنها یکی از لاین های صادراتی ایران به دبی محسوب می شود. البته تجارت با دبی نه تنها برای ایران، بلکه برای تمامی کشورهای جهان بسیار مهم است؛ چرا که دبی را به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز تجاری دنیا می شناسند و از آن جایی که ظرفیت خرید در بازار دبی بسیار بالا است، تمامی کشورهای صادر کننده تمایل دارند تا از این ظرفیت بالا به منظور فروش محصولات و کالاهای خودشان استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که علاوه بر ظرفیت بالای خرید بازار داخلی دبی، این کشور در روابط تجاری با تمامی کشورهای بزرگ و کوچک دنیا به صورت کاملا گسترده و موفقیت آمیز ظاهر شده است. بنابراین همین دو دلیل ذکر شده کافیست تا انجام فعالیت های تجاری در خود دبی و یا تجارت با دبی، یکی از مهم ترین هدف های تجاری برای کشورهای دنیا محسوب شود. پس در توصیف دبی همانا کافیست که آن را شاهراه تجارت با کل کشورهای خاورمیانه، در کل دنیا می شناسند.

اما اهمیت تجارت دبی با ایران فارغ از تمامی اهدافی که سایر کشورها دنبال می کنند، موارد دیگری همچون دور زدن تحریم ها و دسترسی به بازار جهانی نیز می باشد. در واقع دبی را می توانیم به عنوان یک راه نجات برای تجارت ایران در نظر بگیریم؛ راهی که محصولات ایرانی بتوانند در ابعاد جهانی ارائه شده و به فروش برسند. دبی به نوبه ی خود کشور ثروتمندی است و روابط تجاری بسیار خوبی با کل دنیا دارد؛ اما لازم است بدانید که این کشور در ارتباط با تولید محصولات کشاورزی و غیره به هیچ وجه فعالیت چشمگیری ندارد و تمام نیازهای داخلی خود را به واسطه ی واردات خشکبار و انواع میوه ها تامین می کند. صادرات خشکبار به دبی نیز مانند صادرات محصول به دیگر کشورها، دارای مقررات و قوانین خاص خودش است که این قوانین توسط کشور مقصد و مبدا تعیین می شود. برای اینکه یک تاجر بتواند در زمینه صادرات خشکبار به دبی، به گونه ای موفقیت آمیز ظاهر شود، نیاز است که بر تمامی قوانین مربوط به صادرات و واردات کشور خود و همچنین دبی تسلط داشته باشد.

چگونگی صادرات خشکبار به دبی

همانطور که اطلاع دارید از مهم ترین صادرات غیر نفتی ایران، می توان به صادرات خشکبار اشاره کرد. ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان انواع خشکبار در بالاترین نوع کیفیتشان در کل دنیا معروف است؛ پس طبیعی است که کشوری مانند دبی که تقریبا در همسایگی ایران قرار دارد و ایران و بازرگانان ایرانی روابط خوبی با این کشور دارند از واردات انواع خشکبار ایرانی عقب بماند. در واقع درصد زیادی از خشکبار تولیدی در ایران، سالانه به مقصد دبی از ایران خارج می شوند.

در نظر داشته باشید که نه تنها صادرات خشکبار به دبی، بلکه تمامی امور مربوط به تجارت با دبی به دلیل وجود تعداد زیادی از انواع بنادر، فرودگاه های مدرن و پارکینگ های کانتینرهای حمل و نقل با سرعت بالایی انجام می شود. توضیح مختصری که نیاز است درباره ی ازدیاد گمرک های ترخیص، ارسال کالا در دبی و ارتباط آن با کیفیت بالای تجارت با دبی بیان کنیم این است که طبیعتا هر چقدر سرعت وارد کردن و ترخیص کالا و همچنین بررسی و ارسال کالا در گمرک یک کشور سریع تر انجام شود، به تبع ریسک فساد و یا خراب شدن محموله های وارداتی و صادراتی در آن کشور نیز تا حد قابل توجهی پایین می آید و همین موضوع اکثر بازرگانان در سراسر دنیا را راغب می کند تا برای تجارت با چنین کشوری از یکدیگر پیشی بگیرند.

البته در ارتباط با صادرات خشکبار به دبی، نگرانی در رابطه با فساد محموله ی صادراتی و خراب شدن محصولات وجود ندارد و به صورت کلی خشکبار جزء آن دسته از محصولاتی می باشد که ریسک صادرات و واردات آن ها بسیار کم بوده و تجار با خیال راحت می توانند برای تجارت آن اقدام نمایند. جهت صادرات خشکبار به دبی نیز مانند صادرات دیگر کالاها، باید یک سری اصول اولیه رعایت شود. مهم ترین گامی که برای صادرات خشکبار به دبی باید برداشته شود، اجرای یک استراتژی بازاریابی صادراتی قوی در دبی است. البته تعداد زیادی از تجار وجود دارند که برای صادرات خشکبار به دبی یا انجام هر گونه فعالیت تجاری خود، اقدام به ثبت شرکت در دبی می کنند؛ اما چه برای بازرگانان فعال در داخل کشور و چه بازرگانان فعال در خود دبی، بازاریابی یکی از مهم ترین اصول صادرات خشکبار محسوب می شود. پس از اینکه بازاریابی به بهترین نحو انجام شد، نوبت به صدور پیش فاکتور و توافق دو طرف بر ویژگی ها و قیمت محصول خواهد رسید. پس از امضای فاکتور پروفرما نیز، بسته بندی و ارسال کالا انجام خواهد شد.

قیمت خشکبار در دبی

برای تعیین قیمت خشکبار در دبی شما می توانید به فاکتورهای مختلفی رجوع کنید. یکی از این فاکتورها، کیفیت خشکباری است که برای صادرات به دبی در نظر گرفته شده است. لازم است بدانید که دبی یکی از کشورهایی است که بر روی سلامت و کیفیت محصولات وارداتی به کشور خویش، حساسیت های خاص خودش را دارا است؛ حال هر چقدر محصول صادراتی با کیفیت تر باشد، قیمت آن در مارکت های دبی نیز بالاتر خواهد بود. علاوه بر کیفیت فاکتور دیگری مانند نحوه ی بسته بندی نیز بر روی قیمت خشکبار در دبی تاثیر می گذارد.
همچنین در کنار دو معیار ذکر شده به عنوان عوامل موثر بر قیمت خشکبار در دبی، بهتر است بدانید که عوامل مختلف دیگری همچون نحوه ی انتقال محموله، مسافت بین دو کشور مبدا و مقصد، مقدار و گرم موجود از هر خشکبار در بسته بندی نیز می توانند تعیین کننده قیمت نهایی خشکبار در دبی باشند. در نهایت لازم است بدانید که موارد ذکر شده به صورت ثابت در رابطه با تعیین قیمت هر محصول صادراتی وجود دارند. اگر تمایل دارید که از قیمت خشکبار در دبی به صورت روزانه آگاهی داشته باشید، بهتر است که از نمایندگان تجاری فعال ایران در دبی، برای دسترسی به این اطلاعات کمک بگیرید؛ در غیر این صورت بیان یک رنج قیمتی معین به عنوان قیمت انواع خشکبار در دبی کاری بی اساس خواهد بود، چرا که این قیمت هر لحظه در حال تغییر است و ثبات خاصی ندارد.

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

شما هم به جمع فروشندگان موفق باسکول بپیوندید!

با پیوستن به مجموعه بزرگ خریداران و فروشندگان عمده از سراسر کشور در باسکول با دنیایی جدید از فرصت‌های ویژه و خریداران بالقوه انواع کالا در صنایع مختلف روبرو می‌شوید. فرقی نمی‌کند شما کارخانه‌ تولیدی دارید یا محصولات تخصصی خود را در منزل تولید می‌کنید. باسکول به شما فرصتی بی‌نظیر برای دیده‌شدن می‌دهد. در باسکول بزرگترین تاجران، واردکنندگان انواع کالا، خریداران عمده و باقوه، کارخانه‌داران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ دور یکدیگر جمع شده‌اند. منتظر شما هستیم.

پیمایش به بالا