واردات چادر مشکی

واردات چادر مشکی

واردات چادر مشکی

امروزه بحث واردات چادر مشکی در ایران بسیار داغ است در حالی که تنها یک تولید کننده این محصول در کشور وجود دارد و بیشتر نیاز کشور از طریق واردات، رفع می گردد. به همین دلیل امروز می خواهیم در رابطه با این موضوع توضیح دهیم.

واردات چادر مشکی، با توجه به رسم و فرهنگ مردم کشور ایران جای تعجب دارد. چون چادر مشکی یکی از مناسب ترین پوشش ها برای بانوان ایرانی است و تعداد افراد زیادی در کشور ایران از این پوشش استفاده می کنند.

این در حالی است که با توجه به آمارهایی که گرفته ایم در حال حاضر تنها یک کارخانه در ایران مشغول تولید و تامین چادر مشکی است و این میزان تولید جوابگوی یک کشور نیست به همین دلیل ناچاریم به واردات چادر مشکی روی بیاوریم تا زمانی که تولیدی های بسیاری در کشور ایران در رابطه با این محصول ساخته شوند.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب ترخیص کالا از گمرک  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

در حال حاضر نیاز بازار کشور برای تامین چادر مشکی حداقل ۱۰ میلیون متر در سال است، این در حالی است که یک کارخانه تولیدی اگر با ظرفیت ۱۰۰ درصدی خط تولید خود کار کند، می تواند ۲۰ درصد از این آمار را می تواند تامین کند و این نمی تواند مساله جالبی برای کشور ایران باشد، به همین دلیل روی آوردن به واردات چادر مشکی، امری کاملا بدیهی و طبیعی است و شاهد آن هستیم که بسیاری از تامین کننده ها به واردات این محصول روی آورده اند.

میزان واردات چادر مشکی به ایران

میزان واردات چادر مشکی به ایران حدود ۵۰ الی ۱۰۰ میلیون متر در سال است و در این رابطه آمار دقیقی وجود ندارد، اما مساله ای که مهم است در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد از نیار کشور در ارتباط با این محصول از طریق واردات تامین می شود.

به هر حال کیفیت پارچه های وارداتی به نسبت پارچه های تولیدی در داخل کشور بیشتر است، اما در سال های اخیر تلاش های مناسبی از سوی تولید کنندگان این چادر برای اخذ استاندارد ملی ایران صورت گرفته. هم چنین تمامی استاندارد ها و قوانینی که در ارتباط با کیفیت چنس چادر مشکی وجود دارد باید رعایت شود تا بیشترین استفاده را از آن بتوان انجام داد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب نمایشگاه های چین  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

به هر حال در سال های اخیر، تمهیدات زیادی برای قاچاق واردات چادر مشکی صورت گرفته و به نظر می رسد تا حدودی مسئولین در این امر موفق بوده اند، ولی به هر حال قاچاق ورود این کالا، رقابت این محصول را ناعادلانه کرده و همین مساله موجب نارضایتی تولید کننده های چادر مشکی در ایران شده است، به طوری که این افراد می گویند برای تامین مواد اولیه این چادر مشکی بایستی به صورت کاملا قانونی از گمرک کشور تامین کنیم این در حالی است که بسیاری از افراد به شکل کاملا غیر قانونی، محصول نهایی را به صورت قاچاق از مرزهای بین المللی کشور تامین می کنند.

به هر حال ما هم به عنوان یکی از شرکت های بازرگانی در زمینه مشاوره صادرات و واردات، اعتقاد داریم که بایستی به صورت کاملا قانونی واردات چادر مشکی به کشور ایران وارد شود، به هر حال این روش، فضای رقابت در زمینه تولید و واردات چادر مشکی را سالم نگه می دارد و همین مساله باعث توسعه و بهبود در کیفیت این محصول می شود.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب واردات کالا  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

چادر مشکی از نظر جنس و طرح انواع مختلفی دارد و هر کدام از این مدل ها، از نظر کیفیت در سطح بالا یا پایین قرار می گیرند، اعتقاد داریم که اگر برای واردات چادر مشکی استاندارد اجباری منظور گردد، دیگر شاهد ورود کالاهای نامرغوب و بی کیفیت به داخل کشور ایران نخواهیم بود و این قضیه می تواند در افزایش کیفیت محصولات وارداتی تاثیر گذار باشد.

مشکلات تولید چادر مشکی در ایران

همان طور که اشاره کردیم، تولید چادر مشکی در ایران تنها توسط یک شرکت تولید کننده آن هم در شهرکرد انجام می شود، این در حالی است که بسیاری از این تولید کننده ها به با شکست مواجه شدند، یکی از مهم ترین عوامل مربوط به شکست این تولید کننده ها نداشتن دانش و اطلاعات کافی در این زمینه است، دانش تولید این پارچه به ترتیبی نیست که بتوان با تجربه عادی و روزمره فراگرفت.

اما مشکل دوم که مسیر واردات چادر مشکی به ایران را هموار کرده، نداشتن ماشین آلات و تجهیزات مناسب برای تولید این محصول است، به طوری که بسیاری از سرمایه گذاران بدون داشتن این اطلاعات وارد حوزه تولید چادر مشکی می شوند و در نهایت با شکست مواجه می شوند.

آمار جالب از میزان واردات چادر مشکی به ایران بیان شده به طوری که در سال ۹۴، حدود ۱۴ هزار تن از این محصول وارد کشور شد، این در حالی است که در سال ۹۵ و با وجود راه اندازی خط تولید کارخانه حجاب که مخصوص تولید چادر مشکی در ایران است، این آمار به حدود ۱۸ هزار تن رسیده است.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب اتاق بازرگانی ایران و چین  را مطالعه کنید. (کلیک کنید)

در حالی که با راه اندازی این خط تولید بایستی شاهد کاهش واردات چادر مشکی به ایران می شدیم اما این آمار در طول یک سال بالاتر رفته و این قضیه نشان می دهد راه اندازی خط تولید، برای چادر مشکی در ایران نیاز به دانش و انتقال فناوری از کشورهای صادر کننده این محصول است و به سادگی نمی توان خط تولید این محصول را راه اندازی کرد.

در سال های گذشته دو شرکت ایران مرینوس و پشم بافی آسیا بر روی تکنولوژی خود، برای تولید چادر مشکی بسیار کار کردند اما هیچ گاه نتوانستند یک برند از خود بسازند و با شکست مواجه شدند این در حالی است که هر روز شاهد افزایش واردات چادر مشکی به ایران هستیم.

به نظر می رسد، افرادی که علاقه مند به خدمت گذاری در این حوزه مقدس هستند و می خواهند در این زمینه نامی برای خود دست و پا کنند، در حال حاضر ورود به واردات چادر مشکی بسیار بهتر از راه اندازی خط تولید آن جواب می دهد، و طبق آماری که از سال های گذشته به شما عزیزان ارائه کردیم هر فردی که اقتصادی فکر کند می داند که در حال حاضر راه اندازی خط تولید چادر مشکی، نمی تواند کار عاقلانه ای باشد، در حالی که ورود به بخش واردات چادر مشکی، می تواند سودآوری بسیار بیشتری برای آن ها داشته باشد.

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

شما هم به جمع فروشندگان موفق باسکول بپیوندید!

با پیوستن به مجموعه بزرگ خریداران و فروشندگان عمده از سراسر کشور در باسکول با دنیایی جدید از فرصت‌های ویژه و خریداران بالقوه انواع کالا در صنایع مختلف روبرو می‌شوید. فرقی نمی‌کند شما کارخانه‌ تولیدی دارید یا محصولات تخصصی خود را در منزل تولید می‌کنید. باسکول به شما فرصتی بی‌نظیر برای دیده‌شدن می‌دهد. در باسکول بزرگترین تاجران، واردکنندگان انواع کالا، خریداران عمده و باقوه، کارخانه‌داران و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ دور یکدیگر جمع شده‌اند. منتظر شما هستیم.

پیمایش به بالا