خرمای دگلت نور

خرمای دگلت نور

خرمای دگلت نور یکی از بهترین انواع خرما که از محبوبیت بالایی در کشورهای عربی برخوردار بوده و جز ارقام خرمای صادراتی و تجاری در جهان شناخته می شود.

 

خواستگاه خرمای دگلت نور

خرما دگلت نور از انواع خرما با اصالتی مربوط به کشور عراق می باشد.

 

کشت خرمای دگلت نور در ایران

کشت خرمای دگلت نور در ایران در مناطق جنوبی کشور و استان خوزستان انجام شده که به دلیل شور شدن آب در این مناطق و حساسیت این رقم به شوری آب نتیجه مطلوبی حاصل نشد.

کشورهای مصر، تونس و لیبی دارای بیشترین آمار تولید این گونه از خرما می باشند.

بازار مصرف این گونه از خرما کشورهای عربی و اروپا می باشد و کشورهای ایتالیا، بلژیک، هلند، آلمان، انگلستان و فرانسه که دارای بیشترین تعداد  مهاجران شمال آفریقا و عرب هستند از مشتریان عمده این خرما به شمار می روند.

 

برای خرید و فروش بهترین کالاهای صادراتی ایران و همچنین اطلاع از  قیمت آن ها می توانید از بازار باسکولاستفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

باسکول فروشنده نیست!

ما خریداران عمده و صادرکنندگان در سراسر کشور را به فروشندگان عمده وصل می کنیم، بدون واسطه!

 با هزاران فروشنده عمده در بازار باسکول ارتباط مستقیم برقرار کنید

 

اگر خریدار هستید حتما به نکات زیر توجه کنید:

خریدار

برای خرید عمده کالای صادراتی می توانید از فروشندگان حاضر در بازار محصولات کشاورزی باسکول استعلام قیمت بگیرید، از طریق پیام رسان باسکول با آن ها چت کنید و بدون واسطه خرید کنید:

لیست محصولات

 

برای دیدن محصولات و ارتباط با فروشندگان بر روی محصول کلیک کنید:

 

 

فروشنده

برای فروش عمده محصول خود می توانید با عضویت و ثبت محصول در بازار باسکول ، به صورت روزانه درخواست های خرید عمده خریداران را مشاهده کنید، خریداران جدید پیدا کنید و با قیمت مناسب محصول خود را بفروش برسانید.

عضویت رایگان

 

میوه خرما، از مقوی ترین میوه های کشت شده توسط انسان که زندگی اقوام حاضر در مناطق گرم خاورمیانه در گذشته به وجود آن عجین شده بود و تاریخ کشت آن به هفت هزار سال قبل از میلاد برگشته و در کتب مختلف از آن نام برده شده است. محل کشت و تولید خرما از دیرباز در مناطق گرم و خشک بوده و منبع تغذیه مردمان این مناطق بوده است. به همین دلیل به آن «درخت زندگی» لقب داده‌ شده است.

درخت نخل مقاومت زیادی در برابر کم‌آبی، گرمای هوا و تنش های محیطی دارد و همین دلیل در مناطق بیابانی با آب‌وهوای گرم و خشک و تنش های آبی بالا به راحتی دوام می آورد و زندگی بخش این مناطق بوده است.

کشورهای خاورمیانه و همچنین کشورهای شمال آفریقا (مصر، تونس و…) از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خرمای دنیا هستند. از این میان تعداد ده کشور( مصر، ایران، الجزایر، عربستان، عراق، پاکستان، سودان، عمان، امارات متحده عربی و تونس) از بزرگترین تولید گنندگان این محصول در دنیا به شما رفته و سالانه حجم بالایی صادرات خرما از این کشور ها صورت گرفته و به دیگر بازار های مصرفی و کشور های مختلف ارسال می شود.

کشور مصر با تولید سالانه ۱۷ درصد از کل تولید خرمای جهان، در رتبه اول تولید این محصول قرار گرفته است.

 

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات سامانه باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

 


مطالب مرتبط:

انواع خرمای صادراتی ایران
خرمای مضافتی
خرمای کبکاب
صادرات انجیر به چین
صادرات محصولات کشاورزی به چین
صادرات به قطر
صادرات پسته ایران
راهنمای صادرات خشکبار به اروپا
صادرات محصولات کشاورزی به روسیه