خرمای برهی

خرمای برهی

خرمای برهی يکي از شناخته شده ترين انواع خرما در جهان و يکی از بهترين انواع خرمای ايران است که در مناطق جنوبی کشور کشت می شود.

رقم برهی جز محبوب ترين انواع خرما در سطح جهانی است و در بيشتر مناطق خرماخيز و کشورهايی که توليد خرما دارند در سطح وسيع کشت می شود. به دليل طعم خاص و فوق العاده خرمای برهی، مصرف آن در بازار جهانی رو به گسترش است.

برای خرید و فروش بهترین کالاهای صادراتی ایران و همچنین اطلاع از  قیمت آن ها می توانید از بازار باسکولاستفاده کنید.
با استفاده از شبکه ی تامین کنندگان و فروشندگان حاضر در بازار باسکول می توانید در هر ساعت از شبانه روز از بهترین تامین کنندگان استعلام قیمت بگیرید و یا با ثبت درخواست خرید از فروشندگان زیادی به صورت همزمان قیمت دریافت کرده و بهترین قیمت موجود در بازار را بیابید.

باسکول فروشنده نیست!

ما خریداران عمده و صادرکنندگان در سراسر کشور را به فروشندگان عمده وصل می کنیم، بدون واسطه!

 با هزاران فروشنده عمده در بازار باسکول ارتباط مستقیم برقرار کنید

 

اگر خریدار هستید حتما به نکات زیر توجه کنید:

خریدار

برای خرید عمده کالای صادراتی می توانید از فروشندگان حاضر در بازار محصولات کشاورزی باسکول استعلام قیمت بگیرید، از طریق پیام رسان باسکول با آن ها چت کنید و بدون واسطه خرید کنید:

لیست محصولات

 

برای دیدن محصولات و ارتباط با فروشندگان بر روی محصول کلیک کنید:

 

 

فروشنده

برای فروش عمده محصول خود می توانید با عضویت و ثبت محصول در بازار باسکول ، به صورت روزانه درخواست های خرید عمده خریداران را مشاهده کنید، خریداران جدید پیدا کنید و با قیمت مناسب محصول خود را بفروش برسانید.

عضویت رایگان

خاستگاه خرما برهی

خاستگاه خرما برهی کشور عراق بوده است و به مرور زمان به بقیه نقاط خرماخیز جهان راه پیدا کرده است. در کشور ایران، بیشترین میزان تولید خرمای برهی مربوط به استان خوزستان بوده و از ارقام اصلی خرما در این استان به شمار می آید.

علاوه بر تولید خرمای برهی در استان خوزستان، رقم برهی در شهرستان های قصرشیرین، سومار، دهلران، بندر لنگه و منطقه دشتستان نیز کشت می شود و سالانه حجم زیادی از تولید خرما به این رقم اختصاص دارد.

ویژگی خرمای برهی

خرمای برهی در مرحله خارک حاوی مقادیر بالایی قند بوده و به همین دلیل خارک و رطب برهی در همان مراحل اولیه برداشت شده و به مصرف می رسند.  خارک برهی در مرحله خارک در هنگامی که اکثر ارقام خارک مزه گس دارند، قابل مصرف بوده و طعم بسیار مطلوب و قند بالایی دارد.
خرمای برهی از لحاظ مرغوبیت، شیرینی و تازه خوری خرما، دارای طعم و مزه بسیار خوشمزه و دلچسب است و همین امر باعث محبوبیت این رقم در میان سایر ارقام خرما شده است.

رنگ خارک برهی زرد و رنگ رطب برهی کهربائی بوده و در هنگام رسیدن به مرحله خرما به رنگ قهوه ای متمایل به قرمزرنگ در می آید. شکل ظاهری خرمای برهی کروی و دارای  وزن متوسط دانه  ۸ گرم می باشد.

خرمای برهی دارای بافتی نرم و پوستی ضخیم بوده و در آن نسبت گوشت خرما به هسته معادل ۷٫۷۷ می باشد. هسته ی خرمای برهی تقریباً کروی بوده و  رنگ آن خاکستری روشن است. میزان چسبندگی هسته  در این رقم خرما  متوسط می باشد.

زمان برداشت و خرید و فروش خرمای برهی

هر ساله و در اواخر مرداد ماه خارک و رطب برهی آماده برداشت شده آما برداشت محصول کامل خرمای برهی در پایان شهریور ماه صورت می گیرد. در فصل برداشت بازار خرید و فروش خرمای برهی بسیار داغ شده و بسیاری از خریداران و تجار به صورت مستقیم محصول را از نخلستان ها برداشت می کنند.

 

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات سامانه باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

عضویت رایگان

 


مطالب مرتبط:

انواع خرمای صادراتی ایران
خرمای مضافتی
خرمای کبکاب
صادرات انجیر به چین
صادرات محصولات کشاورزی به چین
صادرات به قطر
صادرات پسته ایران
راهنمای صادرات خشکبار به اروپا
صادرات محصولات کشاورزی به روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.