برنج هندی

برنج هندی

برنج هندی از محبوب ترین و معروف ترین تولیدات صنعت کشاورزی کشور هندوستان است که براساس پهنه ی مناطقی که زیر کشت برنج قرار دارد، بعد از کشور چین، دومین تولید کننده برنج و جز بزرگترین تولید کنندگان این محصول در جهان است.

مرکز خرید و فروش عمده برنج هندی به صورت مستقیم

برای خرید مستقیم از فروشندگان عمده برنج محصول مورد نظر را انتخاب کنید:

برای ارتباط با فروشندگان عمده برنج لطفا اپلیکیشن را نصب کنید

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

بازرگان هستم فروشنده هستم

 

 فروش عمده برنج هندی

برنج، یکی از محبوب ترین و مهم‌ترین محصولات کشاورزی تولیدی در مزارع جهان است. در میان همه ی محصولات تولیدی ذرت، برنج و گندم، از جمله ی بیش‌ترین غلاتی هستند که در حال حاضر در جهان تولید می‌شوند و تولید برنج در بین این سه غله ی تولیدی در رتبه‌ی دوم قرار دارد.

برنج که یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین محصولات کشاورزی در جهان شناخته می شود دارای بیشترین تولید در کشور چین و دیگر کشورهای آسیایی است. جالب ست بدانید کشورهایی با بیشترین میزان تولید برنج بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان برنج نیز هم هستند.

جمعیتی در حدود ۳.۵ میلیارد نفر از مردم جهان در وعده های غذایی خود از برنج به‌عنوان یکی از مواد غذایی اصلی خود استفاده می‌کنند.  همین باعث شده است که کارشناسان سازمان های بین المللی، روند افزایشی در میزان مصرف برنج در آینده، خصوصا در کشورهای آفریقایی و آسیایی را پیش بینی کنند. کشورهای شرقی و جنوب شرقی آسیا که بیشترین میزان تولید برنج را دارند، در رتبه ی بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان برنج جهان نیز حضور دارند و در مجموع بیش از ۹۰ درصد از مصرف برنج در جهان را به خود اختصاص داده اند.

قیمت عمده برنج هندی

بازار واردات در ایران همیشه به نرخ ارز وابسته بوده و به دلیل نوسانات ارزی قیمت عمده برنج هندی نیز دچار نوسان می شود. با توجه به اهتمام دولت برای کنترل بازار و قیمت برنج هندی به عنوان یکی از اصلی ترین مواد غذایی مورد نیاز کشور، سیاست هایی همچون واردات مستقیم دولتی در دستور کار قرار گرفته است. واردکنندگان بخش خصوصی نیز بخشی از نیاز های کشور را برطرف می کنند. برای اطلاع از آخرین قیمت های برنج هندی در بازار ایران همچون قیمت برنج هندی 1121 ، قیمت برنج هندی طبیعت،  قیمت برنج هندی خاطره ، قیمت برنج طبیعت هندی ، قیمت برنج هندی محسن ، قیمت برنج هندی طبیعت امروز ، قیمت برنج محسن ، قیمت برنج آوازه هندی و… می توانید از فروشندگان عمده حاضر در بازار باسکول استعلام قیمت بگیرید.

 

خرید اینترنتی برنج هندی

خرید عمده از منابع دسته اول به دلیل اختلاف قیمت همیشه از اولویت بالایی برخوردار بوده است و بسیاری از خریداران به دنبال دسترسی به فروشندگان دسته اول و بدون واسطه هستند.  از راه های آسان برای دسترسی به فروشندگان عمده و خرید عمده برنج هندی می توان به خرید اینترنتی آن اشاره کرد. ما در بازار باسکول با گردآوری هزاران فروشنده عمده برنج هندی از سراسر کشور به شما خریداران عمده کمک می کنیم تا بهترین فروشندگان را پیدا کرده و با آن ها مستقیما ارتباط برقرار کنید. 

 

دورنمای تولید برنج هندی

کشور هندوستان براساس پهنه ی مناطقی که زیر کشت برنج قرار دارد، بعد از کشور چین، دومین تولید کننده برنج و جز بزرگترین تولید کنندگان این محصول در جهان است. آمار تولید برنج در هند نشان دهنده ی آن است که بیش از ۴۰ درصد از میزان کل تولیدات غذایی این کشور به تولید برنج اختصاص دارد.با نظر به این موضوع که برنج یکی از کالاهای اساسی وغذای غالب مردم مخصوصا قشر ضعیف و فقیر در هند به محسوب می شود، این کشور از نظر مصرف نیز جز مصرف کنندگان بزرگ برنج در دنیا به شمار می رود و مازاد مصرف کشور به دیگر کشور ها صادر می شود.

برنج هندی

طبق برآورد مقامات و موسسات تخمین زده می شود که تولید و خرید و فروش برنج در کشور هند توانسته است برای بیش از ۵۰ میلیون خانوار اشتغال ایجاد کند و بتواند تأثیر بسیار بزرگی در بدنه ی اقتصاد هند بر جای بگذارد.

فروش

حجم تولید برنج بر اساس آمار های رسمی مقامات در هند در حال حاضر رقمی برابر با ۱۴۸.۲۶ میلیون تن به صورت سالانه می باشد که این حجم از تولید در وسعت بیش از ۴۴.۱ میلیون هکتار انجام می شود.

برنج هندی چگونه تولید می شود

تولید محصول برنج از برجسته ترین محصولات تولیدی در هند است زیرا غذای اصلی برای بیشتر مردم این کشور از طریق تولید برنج تامین می شود.. برنج ستون فقرات زندگی میلیون ها خانوار روستایی در این کشور است و نقش اساسی در امنیت غذایی این کشور ایفا می کند، بنابراین اصطلاح “برنج زندگی است” از نظر مردم هند برای این محصول استراتژیک مناسب ترین عنوان است.

کشور هند از نظر منطقه و همچنین تولید برنج هندی دارای جایگاه بسیار مهمی است. با استفاده از فناوری های پیشرفته و جدید، تولید انواع هیبریدهای پرمحصول برنج، گسترش پتانسیل آبیاری و استفاده از کود شیمیایی عرضه، تولید و فروش برنج در این کشور با افزایش جمعیت و تقاضا همواره همگام بوده است.

مرکز خرید و فروش عمده برنج هندی به صورت مستقیم

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

خریدار برنج هستم فروشنده برنج هستم

مورد انتظار است که با افزایش مداوم جمعیت، تقاضا برای تولید، خرید و فروش برنج هندی در آینده ای نچندان دور افزایش یابد ، بنابراین تولید و فروش برنج نیز باید افزایش یابد. به دلیل کاهش سطح زیر کشت باید بهره وری در کشت آن افزایش پیدا کند تا تقاضا برای خرید و فروش برنج را پاسخگو باشد.

سیستم های تولید و خرید و فروش برنج هندی

محدودیت های عمده ای برای افزایش بهره وری و پایداری سیستم های تولید و خرید و فروش برنج هندی وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ناکارآمدی استفاده از نهاده ها (کود ، آب ، نیروی کار)

افزایش کمبود آب و نیروی کار به ویژه برای کشت برنج

چالش های نوظهور از تغییرات آب و هوا

افزایش قیمت سوخت و …

با افزایش هزینه های کشاورزی و تغییرات اجتماعی و اقتصادی مانند مهاجرت، شهرنشینی ، تمایل کمتر به کارهای کشاورزی توسط جوانان و نگرانی از آلودگی محیط زیست باعث شده است که تولید برنج در هند با خطر مواجه شود.

تنها راه باقی مانده برای حفظ مداوم تولید برنج برای رفع نیاز روزافزون جمعیت رو به رشد هند، افزایش بهره وری در واحد سطح در تولید برنج است که با افزایش بهره وری در استفاده از منابع ایجاد می شود.

جهت افزایش بهره وری در آینده تولید برنج در هند ، گونه های برنج پرمصرفی که ممکن است در برابر تنش های مختلف (استرس غیر زنده و بیوتیک) مقاومت کنند به خصوص در پی رخداد های همچون تغییرات آب و هوایی، باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرند. فرآیندهای تولید برنج که می تواند با استفاده از بالا بردن کارآمدی نهاده ها (آب ، کود ، سموم دفع آفات و غیره) باعث افزایش بهره وری در هر یک از معیار ها شود ، هزینه های تولید برنج را کاهش می دهد ، باعث افزایش درآمد شده و از آلودگی منابع طبیعی جلوگیری می کند.


مطالب مرتبط:

فروش برنج پاکستانی
فروش برنج هاشمی
برنج قهوه ای
برنج فروش
برنج طارم
خرید عمده برنج
انواع خرمای صادراتی ایران
خرمای مضافتی
خرمای کبکاب
صادرات انجیر به چین
صادرات محصولات کشاورزی به چین
صادرات به قطر
صادرات پسته ایران
راهنمای صادرات خشکبار به اروپا
صادرات محصولات کشاورزی به روسیه
صادرات به عراق
صادرات به کویت
صادرات به کانادا

صادرات به ترکیه


حجم تولید برنج هند بیش از 40 درصد از کل تولید محصولات کشاورزی این کشور را به خود اختصاص می دهد. براساس آمارهای منتشر شده از سوی دولت هند ، کل میزان تولید برنج در هند در سال های 2015-2016 برابر با 104.32 میلیون تن بوده است.

سه منطقه مهم هند در تولید و خرید و فروش برنج 

از طریق آمارهای منتشر شده در وب سایت وزارت آمار هند  می توان به حجم تولید برنج در هند دسترسی داشت. برنج هندی به طور عمده در مناطقی از جمله بنگال غربی ، اوتار پرادش ، آندرا پرادش و پنجاب تولید می شود.

برنج هندی
برنج هندی

بر اساس آمارهای میزان تولید برنج در هند در سال 2016 میلادی 3 ایالت برتر هند عبارتند از:

1. بنگال غربی

بنگال غربی بزرگترین ایالت تولیدکننده برنج در هند می باشد که تقریبا نیمی از اراضی کشاورزی آن به صورت مستقیم زیر کشت برنج قرار دارد. در سال 2016 ، این ایالت حدود 15/75 میلیون تن برنج تولید کرد که از بیش از 5.46 میلیون هکتار از سطح زیر کشت برداشت شد.

2. اوتار پرادش

اوتار پرادش دومین ایالت تولیدکننده برنج با تقریباً 5.86 میلیون هکتار از اراضی زیر کشت برنج با تولید حدود 12.5 میلیون تن برنج  در سال است.

3. پنجاب

سومین ایالت بزرگ تولیدکننده برنج ایالت پنجاب است که در طی سال 20167 حدود 11.82 میلیون تن برنج تولید کرده است. مساحتی که این میزان برنج در آن برداشت می شود ، بالغ بر 2.97 میلیون هکتار است.

صادرات و واردات و فروش عمده برنج هندی

برنج یکی از مهم ترین غله های تولیدی در هند است که با تولید خرید و فروش برنج هندی. علاوه بر این ، این کشور بیشترین سطح زیر کشت برنج را دارد ، زیرا یکی از محصولات اصلی غذایی است. در واقع بیشترین میزان تولید و محصول غالب کشور است. این کشور با قرار دادن تعرفه صادرات بر روی این محصول سعی در برقرار کردن تعادل در صادرات و مصرف این محصول در کشور خود دارد و در مواقع کمبود ممنوعیت هایی در اخذ مجوز صادرات برنج بر ارسال و نحوه صادرات کالا اعمال می کند.

هند یکی از تولید کنندگان پیشرو این محصول است و خرید و فروش برنج هندی باعث رونق اقتصاد این کشور شده است. برنج اصلی ترین محصول غذایی است که به عنوان یک گیاه گرمسیری در شرایطی همچون آب و هوای گرم و مرطوب به راحتی به بار می نشیند.

برنج  در مناطقی که به طور عمده دارای میزان بارش زیاد سالانه است رشد می کند و برداشت می شود.

مرکز خرید و فروش عمده برنج هندی به صورت مستقیم

برای خرید مستقیم از فروشندگان عمده برنج محصول مورد نظر را انتخاب کنید:

برای ارتباط با فروشندگان عمده برنج لطفا اپلیکیشن را نصب کنید

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

شرایط مناسب برای تولید برنج 

برنج هندی در دمای حدود 25 درجه سانتیگراد و بارندگی بیش از 1000میلیمتر رشد کرده و در این شرایط دارای بهترین میزان کارایی خود است. علاوه بر این برنج با آبیاری مداوم در مناطقی که بارندگی نسبتاً کمتری دارند نیز رشد می کند. برنج غذای اصلی مناطق شرقی و جنوبی هند است.

برنج را می توان با استفاده از ابزار ها و روش های مختلف بر اساس نوع منطقه پرورش داد. اما در هند هنوز از روشهای سنتی برای تولید و برداشت برنج استفاده می شود. مزارع را در ابتدا شخم می زنند و سپس برای بهبود خاک از کودهایی استفاده می شود که به طور معمول از کود گاو تشکیل شده است. پس از آن زمین را صاف می کنند. بذرها با دست کشت داده می شوند و سپس از طریق آبیاری مناسب ، بذر ها رشد می کنند. برنج را بر روی انواع خاک ها مانند خاک سیلابی ، لوم و ماسه می توان کشت کرد.

برنج می تواند خاک های قلیایی و همچنین خاک اسیدی را تحمل کند. با این حال ، خاک لومیل رس به خوبی برای پرورش برنج مناسب است. در واقع خاک رس را می توان به راحتی به گل تبدیل کرد که در آن نشا برنج به راحتی قابل انتقال به خاک هستند. در صورت خیس ماندن خاک و در طول مراحل رشد ، باید از این گیاه مراقبت مناسب صورت گیرد.

انواع روش های تولید برنج هندی

شالی زارهای برنج باید سطح مناسبی داشته باشند و برای حفظ آب از دیوارهای گلی در اطراف آن استفاده شود. در مناطقی با ارتفاع پست مانند دشت ها ، آب باران که جاری می شود می تواند شالی زارهای برنج را غوطه ور کند و به آرامی جریان یابد. برنج  پرورش یافته در مناطق مسطح به عنوان برنج دشت یا مرطوب شناخته می شود.

در دیگر مناطق مانند مناطق تپه ای ، دامنه هایی برای کشت برنج تراش داده می شود. بنابراین ، برنج رشد یافته در مناطق کوهستانی به عنوان برنج خشک یا مرتفع شناخته می شود. عملکرد برنج مرتفع در مقایسه با برنج مرطوب از نظر میزان تولید در هکتار نسبتاً کمتر از برنج مرطوب است.

زمان برداشت و خرید و فروش برنج هندی

در برخی از ایالت های هندوستان مانند بنگال غربی ، آسام و اریسا کشت برنج در دو نوبت در سال انجام می گیرد. در فصل زمستان به علت سردی هوا در مناطق شمال غربی هند کشت دوم انجام نمی گیرد. برنج به عنوان اصلی ترین محصول مناطق ساحلی و دلتایی هند و در بعضی از مناطق شرقی هند در به شمار می رود که در طول فصل بارانی موسمی تابستان با استفاده از دمای بالا و باران شدید سبب به وجود آمدن شرایط ایده آل برای پرورش برنج می شود.

تقریباً تمام مناطق هند برای تولید برنج در فصل تابستان مناسب است به شرطی که آب به میزان کافی در دسترس باشد. به همین سبب، برنج حتی در مناطقی از اوتار پرادش ، پنجاب که در آن مناطق کم سطح در فصل باران موسمی تابستان دیده می شود برنج پرورش می یابد.

دوره کشت محصول برنج هندی

از نظر طول دوره کشت محصول برنج هندی زمستانی یک محصول با دوره طولانی مدت و محصول زراعی برنج تابستانی یک محصول با دوره کوتاه تر است. محصول برنج زمستانی را باید در مناطقی با ارتفاع کم که عمدتا در فصل بارش باران به زیر آب می روند کشت کرد. برنج پاییزی در مناطقی مانند اوتار پرادش ، ماهاراشترا ، راجستان ، مادیا پرادش ، پنجاب و هیماچال پرادش پرورش می یابد.

محصولات برنج تابستانی ، پاییز و زمستانی در بنگال غربی ، آندرا پرادش ، آسام و اریسا پرورش می یابد. محصول برنج تابستانی در مقیاس کوچک و در یک ناحیه کوچک پرورش می یابد. با این حال ، محصول برنج  در زمستان در واقع محصول پیشرو برنج در هندوستان است که بخش عمده ای از شالی زارهای موجود را در تمام فصول هند به خود اختصاص می دهد. علاوه بر این ، در سالیان گذشته ، چندین فرآیند به منظور افزایش عملکرد تولید در هر هکتار انجام شده است.

با توجه به مصرف بالای برنج در ایران، واردات برنج هندی و برنج پاکستانی یکی از راه های تامین این کالا در کشور به شمار می رود و شرکت های بازرگانی مواد غذایی نسبت به واردات این محصول اقدام می کنند.

 

برای استفاده از خدمات بازار باسکول انتخاب کنید:

خریدار برنج هستم فروشنده برنج هستم

برای واردات این محصول نیاز به اخذ مجوز های لازم از جمله گرفتن برگ سبز گمرکی برای ترخیص کالا از گمرک داریم.

مروادات کالایی در بخش محصولات کشاورزی بین دو کشور هند و ایران فقط به برنج محدود نمی شود و صادرات خرما به هند و صادرات پسته نیز از جمله مهم ترین فعالیت های اقتصادی در بخش کشاورزی بین دو کشور قلمداد می شود. در سال های اخیر و با توجه به نیاز بازار هند، بازرگانان نسبت به خرید عمده سیب و خرید عمده پسته ایرانی اقدام می کنند که در زمینه سیب توانسته بازار بسیار بزرگ و پر رونقی را در پیش روی فعالان این حوزه قرار دهد.

هم اکنون خرید و فروش عمده بخش زیادی از برنج هندی مورد مصرف ایران از طریق بخش دولتی و بازرگانی دولتی ایران صورت می گیرد و ثبت سفارش با قیمت ارز مصوب دولتی انجام می شود. با توجه به حساسیت تامین برنج که یکی  از مهم ترین کالاهای اساسی مورد مصرف خانوار است و جلوگیری از آشفتگی های بازار این امر قابل قبول می باشد. فروش از طریق حواله برنج انجام می شود.

واردکنندگان برنج هندی

پورت های اصلی واردات برنج هندی در کشور بنادر جنوبی همچون بندرعباس هستند و بسیاری از شرکت ها اقدام به فروش برنج هندی در بندرعباس می کنند. خریدارانی که قصد خرید تناژ بالا دارند می توانند به صورت مستقیم با واردکنندگان برنج هندی در بندرعباس ارتباط برقرار کنند. برند های معتبر دیگری نیز در کشور فعال هستند مانند نمایندگی برنج طبیعت در تهران و نمایندگی برنج هندی در اصفهان که خریداران می توانند به طور مستقیم از این نمایندگی ها اقدام به خرید عمده انواع برنج هندی کنند.

انواع برنج هندی در ایران

به دلیل بزرگ بودن بازار مصرف برنج در ایران، شرکت ها و برند های مختلفی اقدام به توزیع محصولات خود در بازار ایران می کنند. از مهم ترین برند ها و بهترین مارک برنج هندی می توان به برنج خاطره هندی برنج محسن و برنج هندی آوازه و پانیسا اشاره کرد که به دلیل تبلیغات زیاد توانسته اند بخش بزرگی از بازار را تصاحب کنند. بخشی از انواع برنج هندی به صورت فله ای توسط کشتی وارد کشور شده و در کارخانه های بسته بندی کشور به صورت گونی های 10 کیلوگرمی آماده شده و به فروشگاه ها و مراکز پخش ارسال می شوند. البته حجم زیادی نیز در خارج از کشور و حتی کشورهای همسایه همچون امارات بسته بندی شده و سپس وارد کشور می شوند.

برای خرید مستقیم از فروشندگان عمده برنج محصول مورد نظر را انتخاب کنید:

برای ارتباط با فروشندگان عمده برنج لطفا اپلیکیشن را نصب کنید

نصب اپلیکیشن باسکول


(نصب فقط از گوگل پلی)

باسکول

بازار خرید و فروش محصولات کشاورزی باسکول با هدف دسترسی مستقیم به تولید کنندگان محصولات کشاورزی و معرفی بهترین تولیدکنندگان محصولات ایرانی شروع به کار کرده است. خریداران و صادرکنندگان محترم محصولات کشاورزی با استفاده از خدمات بازار باسکول می توانند با بهترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی ایران آشنا شوند و بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.

تولیدکنندگان و کشاورزان عزیز نیز می توانند با عضویت در سامانه باسکول از خدمات ویژه باسکول استفاده و با تکمیل پروفایل کاربری خود به خریداران و صادرکنندگان مختلف در سراسر ایران معرفی شده و بتوانند به راحتی محصولات خود را به راحتی و بدون واسطه با قیمت بهتر به فروش برسانند.

رایگان ثبت نام کنید و عضو شبکه ی بزرگ خریداران و فروشندگان محصولات کشاورزی ایران شوید

دانلود اپلیکیشن باسکول

منابع:
https://en.wikipedia.org/wiki/Wild_rice
https://en.wikipedia.org/wiki/India
http://apeda.gov.in/apedawebsite/SubHead_Products/Basmati_Rice.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Rice_production_in_India
https://farmer.gov.in/cropstaticsrice.aspx

http://gtc-portal.com


قیمت آنلاین خرما
قیمت خرمای کبکاب
قیمت خرمای مضافتی
شرکت بازرگانی مواد غذایی
اخذ مجوز صادرات